ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
piątek, 29 styczeń 2021 17:38

Nasz nowy autobus

Napisane przez

Tak, potwierdzamy już oficjalnie - na naszym placu stoi nasz wymarzony czerwony autobus :)

Autobus jest nowoczesny 20 osobowy (+ kierowca) z możliwością przewozu 3 osób na wózkach inwalidźkich. 

Zakupiony został ze środków PFRON i Miasta Białystok, jest przeznaczony do wyjazdów na szeroko pojętą rehabilitację. 

 

 

                 autobus 5         autobus 6       

                         Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania naszego marzenia !

czwartek, 28 styczeń 2021 17:20

PROJEKT EDUKACYJNY „PRZEZ POLSKĘ NA LUDOWO”

Napisane przez

W tym roku szkolnym 2020/21 rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego „Przez Polskę na ludowo”. W całym programie uczestniczyła klasa IV, zaś w jego elementach klasa VI-VIII A.

W pierwszym semestrze poznaliśmy trzy regiony: Kurpie, Śląsk oraz Podhale. Na samym początku zainspirowaliśmy się muzyką i strojami Kurpii. Utwory prezentowane na You Tube przez kurpiowski Zespół Folklorystyczny „Kurpianka” z Kadzidła zachwyciły dzieci do tego stopnia, że włączałam powtórki wiele razy. Do utworu „To i hola” oraz innych uczniowie grali na bębenkach oraz tamburynach. Czasami mogliśmy skorzystać z akompaniamentu akordeonu na żywo dzięki współpracy z p. JurkiemJ Zwyczaje kurpiowskie to również sztuka-piękne wycinanki. Poznawaliśmy ich wygląd, kolorystykę i poruszaną tematykę (głównie elementy roślinne i zwierzęce). Uczniowie wykonali naklejankę z gotowych elementów oraz tworzyli prostą własną wycinankę.

Śląsk to kolejny region, który poznawaliśmy w ramach projektu „Przez Polskę na ludowo”. Tym razem tanecznie. Podjęliśmy się nauki elementów tradycyjnego tańca ze Śląska- trojaka. Nie było łatwo, ale daliśmy radę i klasowo odtańczyliśmy znane wszystkim „Zasiali górale”. Przy okazji przyjrzeliśmy się jak wygląda ludowy strój bytomski a uczniowie wkleili wizerunki strojów do swoich pamiątkowych książeczek.

Podhalańska muzyka, która urzeka niemal każdego to nasz ostatni w tym semestrze przystanek folk na ludowej mapie Polski. Wspólnie z zespołem Golec Orkiestra odsłuchując go na kanale You Tube wraz z akompaniamentem p. Jurka na akordeonie na żywo odśpiewaliśmy utwór „Gore gwiazda Jezusowi”, przygrywając na instrumentach perkusyjnych. Oczywiście z pomocą p. Magdy, która doskonaliła warsztat śpiewu tej góralskiej kolędy na każdych grudniowych zajęciach muzycznych. Elementy góralskiego stroju pojawiły się także podczas naszej muzycznej prezentacji, zaś do pamiątkowych książeczek trafiły wyklejanki ludowego stroju górala i góralki. Region Podhala poznaliśmy także od strony kulinarnej próbując tradycyjnej kwaśnicy w ramach szkolnego obiadu oraz oscypka. Specjały góralskiej kuchni smakowały wszystkim bez wyjątku.

Zakończył się grudzień, a z nim nasza semestralna przygoda z tradycjami trzech ludowych regionów Polski: Kurpii, Śląska i Podhala. Przed nami kolejne folk-spotkania. Mam nadzieję, że będą równie ciekawe.

Sprawozdanie napisała i program realizowała: Alicja Olech w klasie IV,

Elementy programu realizowała Dorota Zaniewska w klasie VI-VIII A.

W dniu 22 stycznia uczeń Szymon Ułomek otrzymał nagrodę w Miejskim Konkursie Plastycznym "Mój Wymarzony Białystok 2030 roku" Opieka artystyczna pani Mariola Zwolińska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wtorek, 22 grudzień 2020 20:03

Boże Narodzenie - życzenia

Napisane przez

zyczenia 2020

 

                                                                      Dziękuję wszystkim pracownikom, którzy zaangażowali się
                                       w realizację tegorocznych Jasełek oraz wykonanie prezentów świątecznych.

                                                              Zapraszam do obejrzenia  ---> JASEŁKA 2020

poniedziałek, 14 grudzień 2020 17:24

Żegnaj Kochana Dario...

Napisane przez

Ogromny ból, którego nie potrafimy wyrazić w słowach, zaszył się głęboko w naszych sercach. Chcemy zatrzymać wszystkie najpiękniejsze wspomnienia. Nie zapomnimy Twojego uśmiechu, ciepła, życzliwości i dobrego słowa, którymi nas obdarowywałaś DARIO.

Dyrekcja i cała społeczność szkolna ZPSW.

 

Strona 3 z 71