ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.

Dnia 16.05.2022 r. nasza placówka była organizatorem IX Międzyszkolnych Zawodów Sportowych „Biegać każdy może”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Dorota Rodziewicz, życząc zawodnikom zdrowej rywalizacji sportowej oraz wspaniałej zabawy. Celem zawodów było upowszechnianie aktywności ruchowej wśród uczniów, prezentacja umiejętności i sprawności ruchowej, kształtowanie pożądanych postaw w działaniu indywidualnym i zespołowym, nawiązywanie przyjaźni i zdrowej rywalizacji pomiędzy uczniami.

       Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach drużynowych (bieg zespołowy z jednego startu, toczenie dużej gumowej piłki po prostej, wyścig w workach, bieg z pokonywaniem przeszkód, bieg z pokonaniem opon ułożonych na płasko) oraz biegach indywidualnych.

Konkurencje drużynowe

- ZPS-W III m-ce

- SP Nr 17 II m-ce

- SP Nr 46 I m-ce

Indywidualne biegi na odcinku 50 m

- Kamila Gorazińska I m-ce

- Kuba Gutowski II m-ce

Indywidualne biegi na odcinku 100 m

- Lena Ignatowicz III m-ce

- Kacper Danilczuk III m-ce

Indywidualne biegi na odcinku 200 m

- Magdalena Gołaszewska I m-ce

- Marcin Maksimowicz I m-ce

poniedziałek, 16 maj 2022 21:31

Dzień Europejski

Napisane przez

13 maja 2022 r. obchodziliśmy w szkole święto Unii Europejskiej. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy krótką historią o powstaniu UE oraz hymnem "Odą do radości".Uczniowie wykonali flagę Unii Europejskiej oraz uczestniczyli w muzycznym quizie poznając charakterystyczne melodie krajów europejskich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra zespołowa z flagami państw unijnych. Niewątpliwą atrakcją spotkania był Syriusz- maskotka UE, w postać którego wcielił się uczeń Marcin Maksimowicz.

Na koniec obchodów dzieci ozdobiły twarze Europejczyków własnoręcznie zebranymi łąkowymi kwiatami.

     Dnia 13.05.2022 r. Szkoła Podstawowa Nr 17 Specjalna w Białymstoku przy ul. Rzemieślniczej 12/3 była organizatorem XI Integracyjnej Olimpijki „Wesoło i zdrowo bawimy się na sportowo”.

     Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, tworzenie atmosfery współdziałania w zespole, przestrzeganie zasad fair - play, kształtowanie odporności emocjonalnej w sytuacjach porażki lub zwycięstwa, wdrażanie do przestrzegania przepisów gier i zabaw ruchowych, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego, integracja dzieci.

     Zawodnicy startowali w konkurencjach tj.: „Kto pierwszy”, „Tunel”, Bieg z pałeczką sztafetową, Ślizgi na kocyku, „Sadzenie ziemniaków”, Czworakowanie

     Rywalizacja przebiegała w sześciu grupach szkolnych. W ogólnej klasyfikacji drużyna Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Białymstoku zdobyła III m-ce.

Gratulujemy!

czwartek, 12 maj 2022 22:14

Wyjście do Teatru Lalek

Napisane przez

11.05.2022 grupa ORW wybrała się do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie Sen nocy miłości. Spektakl bardzo się nam wszystkim podobał.

poniedziałek, 09 maj 2022 12:56

Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

Napisane przez

5 maja po raz kolejny, nauczyciele, opiekunowie oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Marszu Godnosci Osób Niepełnosprawnych. Po raz 20-sty marsz przeszedł ulicami Białegostoku. Marsz nawiązuje do obchodzonego w tym dniu w Europie Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Organizowany jest z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych intelektualanie „Aktywni”. Ma służyć integracji środowiska niepełnosprawnych i organizacji działajacych na ich rzecz. Uczestniczył w nim też m.in. wojewoda podlaski i prezydent Białegostoku. Marsz zakończył się festynem integracyjnym na Rynku Kościuszki. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem bawili się przy piosenkach zespołu Forti. Spotkaliśmy również naszych absolwentów. Jubileuszowy marsz, po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, przyniósł wszystkim uczestnikom wiele radości.

Strona 4 z 87