ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
niedziela, 18 październik 2020 17:38

Dzień Edukacji Narodowej

Napisane przez

     13 października 2020r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Tegoroczna uroczystość ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią została podzielona na dwie części. W pierwszej Pani Dyrektor Dorota Rodziewicz dokonała uroczystego aktu pasowania nowoprzybyłych uczniów. Ceremonia ta ma swoją tradycję, którą z dumą podtrzymujemy. Z tej okazji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz życzenia sukcesów szkolnych.Na okoliczność święta szkoły zespół wokalno- instrumentalny ,,KOLOROWE NUTKI„ przedstawił utwór ,,Kolorowe kredki”. Zaprezentowano krótką prezentację przedstawiającą pierwsze kroki w szkole nowoprzybyłych uczniów.  Na zakończenie pierwszej części uroczystości zaproszono wszystkich do zaśpiewania piosenki ,,Drzewem być”. Trzeba przyznać, że dla wszystkich dzieci ślubowanie i pasowanie na ucznia to wyjątkowo podniosła chwila. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w szkole i wielu sukcesów. Następnie przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Osiecka w imieniu wszystkich rodziców podziękowała za pracę, opiekę, życzyła dobrego czasu. Od Rodziców otrzymaliśmy pięknie wykonane zegary. Dziękujemy! W kolejnej części uroczystości odbyło się wręczenie nagród dla nauczycieli  i pracowników. Był to dzień który będziemy miło wspominać. Zapraszamy do galerii zdjęć.

wtorek, 13 październik 2020 18:00

Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

Napisane przez

13 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Jest to to ogólnoświatowe wydarzenie, zainicjowane przez stowarzyszenie WEEE Forum. Oficjalnym organizatorem działań w Polsce jest ElektroEko - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Klimatu i Ministerstwo Rozwoju.

 Nasza placówka zbiera elektrośmieci w ramach udziału w ogólnopolskim programie ,,Moje miasto bez elektrośmieci"

Akcja trwa do 15 .10. 2020r.
niedziela, 04 październik 2020 17:02

Sprzątanie Świata - Polska 2020

Napisane przez
Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych przystąpiła do ogólnopolskiej akcji odbywającej się w trzeci weekend września ,,Sprzątanie Świata" organizowanej przez Fundację ,,Nasza Ziemia". Uczniowie z oddziałów przy Domu Pomocy Społecznej posprzątali teren leśny znajdujący się w obrębie posesji oraz wykonali plakat promujący hasło tegorocznej akcji: ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję".
Młodzież z ul. Krakowskiej z wielką starannością sprzątała plac szkolny.
sobota, 03 październik 2020 21:06

Zwiedzanie Stadionu Miejskiego w Białymstoku

Napisane przez

Dnia 02.10.2020 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami zwiedziła przestrzenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Podczas wycieczki z przewodnikiem mieliśmy możliwość wejścia na boisko tunelem, którym piłkarze wychodzą na mecz. Zwiedziliśmy miejsca, które są niedostępne na co dzień, m.in.:

- galerię zdjęć budowy Stadionu Miejskiego w Białymstoku,

- galerię zdjęć i medali z najważniejszych ostatnich lat Jagiellonii Białystok,

- galerię sław prezentującą wystawę koszulek oraz pamiątek Tomasza Frankowskiego,

- szatnię zawodniczą Reprezentacji Polski w strefie gości,

- aranżację szatni zawodniczej gospodarzy przygotowaną przez Klub Jagiellonia Białystok.

czwartek, 24 wrzesień 2020 20:07

Poznajemy zasady ruchu drogowego

Napisane przez

Jak co roku we wrześniu przypominamy sobie zasady poruszania się na drodze. Światła uliczne oraz pasy na przejściach dla pieszych nie mają przed nami żadnych tajemnic. Nie zapomnieliśmy też o założeniu odblasków, aby być dobrze widocznym na drodze.

 

Strona 5 z 71