ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
czwartek, 03 marzec 2022 21:01

Wyjście do Jumper Park Trampolin

Napisane przez

     Dnia 03.03.22 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wyjściu do Jumper Park Trampolin w Białymstoku.

   Aktywność fizyczna dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Po zapoznaniu się z zasadami obowiązującymi w parku oraz rozgrzewce uczniowie korzystali z wielu atrakcji, m.in. trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami, ścieżek akrobatycznych, ścianek wspinaczkowych.

     Wyjście miało na celu wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem oraz uświadomienie podopiecznym, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa ale również doskonała gimnastyka dla mięśni, szczególnie nóg.

poniedziałek, 28 luty 2022 22:07

#Białystok Solidarny z Ukrainą

Napisane przez

Miejsce zbiórki : Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych, Białystok ul Krakowska 19

Godziny zbiórki: od poniedziałku do piątku, godz. 10-19

       Ważne !!!    

NIE ZBIERAMY ODZIEŻY, ZABAWEK

ZBIERAMY!!!

NOWE KOCE,  ŚPIWORY,  KARIMATY  LATARKI    POWERBANKI     OPASKI UCISKOWE   ŚRODKI OPATRUNKOWE I MEDYCZNE   Szczególnie potrzebne: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, sól fizjologiczna, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, woda utleniona lub oktanisept, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (w tabletkach, czopkach i syropach), węgiel, witamina d,c, cynk, witamina, tabletki do ssania od bólu gardła spray do nosa od kataru, maść bepanten, altacet, fastum, tribiotyk, rywanol.

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA   Szczególnie potrzebne:dania i zupki ekspresowe/typu instant do zalewania wrzątkiem, batony energetyczne, słodycze typu czekolady batony, kisiele/budynie typu gorący kubek, konserwy/puszki/słoiki z gotowymi daniami typu bigos, fasolka po bretońsku, kapuśniak z kiełbaską, grochówka żołnierska, pulpety w sosie, flaki

suche produkty: cukier, kasze, makarony, maki, kawa, woda, herbata, oleje.  

ŚRODKI HIGIENICZNO-CHEMICZNE pampersy dla dorosłych, podpaski, pieluchy, szampony, żele i mydła, papier toaletowy, środki piorące, chusteczki nawilżone dezynfekcyjne.

           ŻYWNOŚĆ DLA DZIECI     kaszki, mleko, soczki, dania gotowe słoiczkowe, chrupki do mleka.

czwartek, 17 luty 2022 22:30

Kulinarna odsłona klasy 8

Napisane przez

Kolejna kulinarna odsłona Kl. 8 DPS. Własne frytki smakowały najlepiej ? https://photos.app.goo.gl/BNXFi294kCa6Atds6

czwartek, 17 luty 2022 21:26

Program arteterapeutyczny "Podróże tu i tam"

Napisane przez

W I sem. roku szkolnego 2021/2022 rozpoczęto realizację w klasie 4a programu arteterapeutycznego pt. „Podróże tu i tam”. Program realizowany jest w ramach zajęć rozwijających kreatywność, a hasłem przewodnim jest motyw podróży. Głównym celem programu jest dostarczanie radosnych przeżyć i rozwijanie kreatywności u uczniów. Niezwykle istotne jest również wzmacnianie poczucia własnej wartości, wiary we własne siły i możliwości. Wytworzenie życzliwej i przyjaznej atmosfery na zajęciach sprzyja poprawie w sferze komunikacyjnej oraz emocjonalnej uczestników zajęć. Zajęcia w ramach programu sprzyjają wzrostowi poziomu koncentracji uwagi, doskonalona i rozwijana jest sprawność manualna i percepcyjna, uczniowie mają możliwość poznawania nowych miejsc oraz kultury innych państw. Terapia poprzez sztukę pozwala na poznanie nowych technik plastycznych, relaksację, wyciszenie, zharmonizowanie a w szczególności rozwijanie aktywności twórczej uczniów, kreatywności oraz ich pomysłowości i wyobraźni. Podczas zajęć z wykorzystaniem arteterapii można zaobserwować, że uczniowie chętnie uczestniczą w proponowanych aktywnościach, wykazują zainteresowanie, z zaciekawieniem i zaangażowaniem włączają się we wszelkie działania. Programu realizowany jest przy wykorzystaniu takich  metod jak działania plastyczne, elementy pedagogiki zabawy, elementy muzykoterapii, relaksacja, elementy choreoterapii, komunikacji alternatywnej i wspomagającej.

15.02.2022 r.  w ramach szkolnego projektu edukacyjnego "Badacze przyrody i przyjaciele drzew" odbyła się wycieczka do lasu w okolicach Supraśla, w otulinie Puszczy Knyszyńskiej. Celem wycieczki było przede wszystkim wzbogacenie wiedzy o środowisku przyrodnicznym lasu, kształtowanie wrażliwosci na otaczające piękno i walory lasu, a także wielozmysłowe poznawanie lasu. Ważnym elementem była nauka właściwego zachowania na terenie leśnym oraz obserwacje przyrodnicze. Spacerowaliśmy po lesie, obserwowaliśmy drzewa, obcowaliśmy z piekną przyrodą, słuchalismy odglosów otacającej przyrody. Wielu wrażeń dostarczyły poszukiwania tropów zwierząt leśnych. Kilka z tropów udało się nam odnaleźć. Podczas wyjazdu zagraliśmy również w kilka gier terenowych, które kształtują umiejętność współdziałania w sytuacjach zabawowo-zadaniowych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

Strona 5 z 85