ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
czwartek, 14 kwiecień 2016 14:31

73 rocznica powstania w getcie warszawskim

Napisane przez

Szanowni Państwo,

                                                      W przyszłym tygodniu, 19 kwietnia, obchodzimy  
Z tej okazji na ulicach Warszawy i innych miast w Polsce oraz na świecie wolontariusze Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN będą rozdawać papierowe żonkile - symbole kwiatów, które Marek Edelman składał każdego roku pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

 

http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2016/02/01/zglos-szkole-do-akcji-zonkile-2016

 

19 kwietnia o 12:30 na stronie www.polin.pl odbędzie się premiera filmu Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim. Powstał do niego obszerny pakiet materiałów dydaktycznych, który ułatwi wprowadzenie uczniów w ten temat.

 

 

czwartek, 14 kwiecień 2016 11:58

Wiosna w oddziałach

Napisane przez

Przyszła wiosna, wrzucamy pierwsze nasiona do doniczek. Zobaczymy co z nich wyrośnie. Z niecierpliwością czekamy na szczypiorek, jakie będą smaczne kanapeczki mniam. 

środa, 23 marzec 2016 17:03

Bowling

Napisane przez

Dnia 22.03.2016 r. na Kręgielni Kula – Hula przy ul. Jurowieckiej 31 rozegrany został towarzyski turniej bowlingowy pomiędzy uczniami Zespołu Szkół Nr 12 i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Białymstoku.

            Spotkanie miało na celu popularyzację gry w kręgle jako nowej formy wypoczynku i spędzania wolnego czasu oraz podnoszenie aktywności ruchowej poprzez podejmowanie działań rozwijających sprawność fizyczną.

wtorek, 22 marzec 2016 20:24

Rekolekcje Wielkopostne

Napisane przez

W dniach 14 i 18.03 oraz16 -17.03.2016r. w Zespole Szkół nr 12 w Białymstoku na ul Krakowskiej oraz w DPS odbyły się Szkolne Rekolekcje wielkopostne pod hasłem Chrzest –początkiem drogi do Boga Miłosiernego. Uczniowie mogli obejrzeć swoje zdjęcia z własnego chrztu w prezentacji slajdów, odegrali scenki z chrztu Pana Jezusa oraz z chrztu małego dziecka i chrztu Polski. Odprawili nabożeństwo Drogi krzyżowej w kaplicy oraz przygotowali się do spowiedzi. W II dzień rekolekcyjny był udzielany sakrament Pokuty i Pojednania przez Ks. Adama Anuszkiewicza. Uczniowie wyspowiadali się, dając księdzu „brudne serce” a po rozgrzeszeniu otrzymywali „czyste serce”. Przyjęli komunię św.

Na terenie szkoły przy pomocy wychowawców i nauczycieli wykonywali różne zadania rekolekcyjne, śpiewali pieśni wielkopostne oraz układali puzzle. Obejrzeli fragment filmu Jezus o męce Jezusa. Dziękuję serdecznie wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli wraz swymi dziećmi w rekolekcjach szkolnych. Iwona Krzykała - katecheta ZS nr12

JEZUS

 

TUTAJ MOŻNA POBRAĆ SCENARIUSZ ZAJĘĆ.

czwartek, 10 marzec 2016 15:08

Wystawa "Żołnierze wyklęci"

Napisane przez

„…Przeszliście drogi, lasy, pola
Trudna była Wyklętych dola
Maszerujecie w niebie jak cienie
Pozostało po Was wspomnienie..”

                                         Bolesław Mencel

Dnia 09.03.2016r. grupa uczniów wraz z nauczycielem uczestniczyła w wystawie pt. „Żołnierze Wyklęci” autorstwa malarzy Towarzystwa Plastyków Polskich w Grodnie przy Związku Polaków na Białorusi. Wystawa odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Wychowankowie byli pod wielkim wrażeniem zarówno oglądania obrazów jak również pobytu w dużym budynku Urzędu Wojewódzkiego.

Wrażenie podniosła atmosfera powagi, gdy uczniowie oglądali obrazy. Jako pierwszy element rozpoznali, iż obrazy przedstawiają żołnierzy oraz to, iż przedstawione postacie są ważne, gdyż mają ordery. Rotmistrza Witolda Pileckiego uczniowie znali, ale może dopiero tutaj, na wystawie, po raz pierwszy  zobaczyli jego postać, mundur.  Kolorystyka obrazów,  przedstawione elementy na poszczególnych obrazach oraz ich wielkość spowodowało, iż uczniowie zwracali uwagę na każdy element przedstawionych obrazów.

Kończąc wizytowanie Urzędu Wojewódzkiego uczniowie otrzymali od Wojewody upominki upamiętniające te spotkanie z historią i sztuką.

Strona 41 z 58