ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
czwartek, 01 grudzień 2016 08:31

Warsztaty część II

Napisane przez

29 IX 2016 r kolejny raz spotkaliśmy się w restauracji Forma, która mieści się w Filharmonii i Operze Podlaskiej. Tym razem robiliśmy bransoletki. Każdy z nas zastanawiał się jaką zrobić i komu? W tych warsztatach uczestniczyli uczniowei naszej szkoły i podopieczni DPS. Dziękujemy paniom Elizie Bondaruk i Urszuli Danilczyk za dostarczenie nam fajnych chwil :) Fundacja im Rodziny Czarneckich jest już naszym przyjacielem! 

Dziękujemy!

wtorek, 29 listopad 2016 15:13

Święto pluszowego misia

Napisane przez

Dnia 25.11.2016 r. obchodzono w naszej szkole "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Spotkanie miało na celu:

- zapoznanie z historią obchodów Dnia Pluszowego Misia,

- przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło,

- kształtowanie u dzieci poczucia poszanowania zabawek,

-rozwijanie wszechstronnej aktywności dziecka poprzez połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych, dotykowych, wzrokowych,

- integrowanie społeczności szkolnej.

            W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Prezentacja pluszaków nastąpiła podczas zabawy tanecznej do piosenki "Pluszowy miś". Dzieci z chęcią uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce: "Stary niedźwiedź", z chustą animacyjną. Były również zgadywanki z miodowego kubełka, stylizacje pluszaków. Na zakończenie tego święta wspólnie obejrzeliśmy polski animowany serial telewizyjny pt. "Miś Uszatek".

                                                                                                               

Przygotowanie: p. Edyta Jabłonowska, p. Justyna Trochimczuk

wtorek, 29 listopad 2016 15:02

Nasze książki

Napisane przez

„Nasze Książki” to tytuł edukacyjnego projektu jaki realizujemy na terenie szkoły przy  ul. Krakowskiej 19 w roku szkolnym 2016/2017; to kontynuacja projektu ubiegłorocznego o tytule „Książki naszych marzeń”. Imiona i nazwiska prowadzących projekt b.z.są to: Alicja Olech i Alina Wysocka.

Korzystając ze wzbogaconego księgozbioru  staramy się o możliwie najczęstszy kontakt naszych uczniów z literaturą piękną w czasie standardowych zajęć lekcyjnych, świetlicowych, oraz rewalidacyjnych o ile tylko ich tematyka na to pozwala.

Nauczone doświadczeniem lat ubiegłych wiemy jak bardzo wzrasta emocjonalne zaangażowanie uczniów w odbiór literatury w obecności rodziców, wiemy jak cieszą je ich wizyty na zajęciach, kiedy mogą pochwalić się, pokazać, razem przeżyć… To był wystarczający powód aby zaplanować cykliczne spotkania z książką w obecności i we współdziałaniu z rodzicami.

Pierwsze- „Jesienne spotkania z książką” - za nami. W klimacie spadających liści i złocistych kolorów rozsnuli się po klasach bohaterowie ulubionych książek, popłynęły opowieści i strofy… Ażeby zaglądający tu mogli na własne oczy zobaczyć jak to się zadziało zapraszam na jedno ze spotkań do galerii zdjęć; tym razem będzie to wizyta w zespołach rewalidacyjno-wychowawczych.  Przed nami jeszcze spotkanie zimowe i wiosenne; obiecuję, że wtedy zajrzymy do szkoły podstawowej i gimnazjum.

wtorek, 22 listopad 2016 16:58

Warsztaty robienia biżuterii.

Napisane przez

Fundacja im. Rodziny Czarneckich zaprosiła nas na warsztaty robienia biżuterii. Warsztaty poprowadziła pani Eliza Bondaruk. Dzisiaj robiliśmy kolczyki, za tydzień bransoletki. Dziękujemy pani Urszuli Danilczyk, że o nas pamiętała. Warsztaty były super!

środa, 09 listopad 2016 16:01

Spotkanie integracyjne

Napisane przez

Dnia 8 listopada w klasie IV-VI odbyło się Klasowe Spotkanie Integracyjne. Spotkanie przyjęło formę warsztatów lepienia jesiennych jeżyków z masy solnej pt. „Idzie sobie dróżką jeż” . Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości uczniom oraz ich rodzinom, a wykonane prace zostały wyeksponowane i stały się piękną ozdobą jesiennego wystroju naszej sali. Na zakończenie odbył się, przygotowany przez wszystkich, słodki poczęstunek.

        Tego typu spotkania niewątpliwie sprzyjają zacieśnianiu więzi między uczniami, ich rodzicami oraz rodzeństwem, a także wychowawcą klasy. Służą lepszemu poznawaniu się i po prostu wspólnej dobrej zabawie.

Serdecznie dziękuję za przybycie Rodzicom oraz Rodzeństwu!

                                                                                                                Wychowawczyni klasy IV-VI
                                                                                                                  Justyna Trochimczuk

Strona 41 z 65