ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
wtorek, 08 listopad 2016 18:36

Pola Nadziei 2016

Napisane przez

   W piątek, 07.10.2016 r. delegacja uczniów z opiekunami wzięła udział w uroczystej inauguracji VII edycji „Pól Nadziei” pod hasłem „A nadzieja, może wszystko…”, która odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Podczas spotkanie mówiono przede wszystkim o sytuacji i potrzebach dzieci nieuleczalnie chorych, o konieczności systematycznego rozwijania wrażliwości społecznej na ich los. Zaraz po oficjalnej części uczestniczyliśmy w tworzeniu kolejnego miejskiego „Pola Nadziei”. Ze względu na deszczową aurę, pierwsze żonkilowe cebulki zostały symbolicznie posadzone do wcześniej przygotowanych skrzynek. Docelowo zaś trafią na Planty.

Dnia 18.10.2016 r. uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice wspólnie z zarządem i członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem możemy więcej” posadzili 100 cebulek na szkolnym poletku, spośród 20 tys. wysadzonych w tegorocznej edycji.  

  

sobota, 05 listopad 2016 15:54

Spotkanie z żołnierzem

Napisane przez

W ramach obchodów Odzyskania Niepodległości przez Polskę zostało zorganizowane spotkanie z wojskowym, saperem służącym w Pakistanie. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali medale, mundur i bagnety. Dowiedzieli się ciekawych rzeczy o Polakach na misji pokojowej w Pakistanie. Zobaczyli żołnierza, który rozbrajał nasz kraj z niewypałów. Było to interesujące spotkanie.

                  

sobota, 05 listopad 2016 15:48

Dzień papieski

Napisane przez

Dnia 21 października i 22 października odbył się Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Uczniowie przypomnieli sobie życiorys Jana Pawła II uzupełniając zdania niedokończone. Śpiewali piosenkę Kochamy Cię, Janie Pawle. Zapoznali się też z uczynkami miłosierdzia wobec ciała poprzez przedstawienie w parach (dziecko – dorosły) danego uczynku. Pozostali zgadywali na podstawie scenki, jaki do uczynek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, na zakończenie wszyscy otrzymali „ptasie mleczko” od Papieża.

sobota, 29 październik 2016 11:23

Sprzątanie Świata 2016

Napisane przez

„Podaj dalej… drugie życie odpadów” – pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja „Sprzątania Świata – Polska 2016”.

Głównym przesłaniem tej akcji było promowanie poszanowanie zasobów i efektywnej segregacji, unikanie tworzenia odpadów przez szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie o ich wpływie na środowisko ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Nasi uczniowie wspólnie z opiekunami sprzątali teren w obrębie posesji szkoły.

niedziela, 23 październik 2016 12:13

W Białostockim Teatrze Lalek

Napisane przez

       Dzięki współpracy z pracownikami Białostockiego Teatru Lalek dnia 30.09.2016r. uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć spektakl teatralny pt. „Kulki”. Trzech młodych aktorów „niczym czarodzieje”wprowadziło w wir kolorowe kulki: z zielonych kulek powstały robaki – gąsienice oraz żaba, kulki zielone i niebieskie nawleczone na sznurki imitowały morze, a potem pięciolinię, z czerwonych i żółtych kulek aktorzy wyczarowali  motylki. „Gra kolorowymi kulkami”  w połączeniu z grą świateł na scenie i na suficie skupiała uwagę, zachwycała i pobudzała zmysły naszych uczniów.

Dziękujemy młodym aktorom za dostarczenie wielu pozytywnych emocji.

Strona 42 z 65