ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
czwartek, 29 wrzesień 2016 20:36

Jesienne zawody

Napisane przez

Dnia 29.09.2016 r. odbyły się  II Międzyszkolne Zawody Sportowe "Atletyka dla każdego". Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Nr 13 przy ul. Słonimskiej 38 w Białymstoku. Z naszej szkoły w zawodach udział wzięło dwóch zawodników: Shabinam Edilova i Marcin Maksimowicz. Rywalizacja przebiegała w następujących konkurencjach:

SP kl. IV-VI dziewczęta

- bieg na dystansie 200 m

- skok w dal z miejsca

- rzut piłką ciężką w tył ponad głową 2 kg

Gimn. kl. I-III chłopcy

- bieg na dystansie 600 m

- skok w dal z rozbiegu

- rzut piłką ciężką w tył ponad głową 3 kg

            Serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych wyników na kolejnych zawodach!!!

Dnia 20.09.2016 r., w ramach projektu edukacyjnego "Szkoła w Ruchu – Zdrowa Szkoła" pięcioro uczniów: Shabinam Edilova, Mateusz Poliński, Marek Sajewicz, Tomasz Kowalski, Marcin Maksimowicz uczestniczyło w szkolnych rozgrywkach bowlingowych, które odbyły się na kręgielni Kula – Hula przy ul. Jurowiecjkej 31. Wyjście miało na celu popularyzację gry w kręgle, zabezpieczenie spędzania czasu wolnego oraz aktywnych form wypoczynku. Każdy miał szansę w tej dyscyplinie być mistrzem. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko. Mimo tego, iż chodziło o dobrą zabawę, to każdy kto staje do rywalizacji chce osiągnąć jak najlepszy rezultat.  Zwycięzcą został Tomasz Kowalski :)

                                                                                                                                    

poniedziałek, 12 wrzesień 2016 20:14

Letni wyjazd na łono natury.

Napisane przez

Dnia 12.09.2016r grupa uczniów z oddziałów rewalidacyjno - wychowawczych przy DPS wyjazdem do Grabówki z radością rozpoczęła nowy rok szkolny:) Postanowiliśmy zrobić piknik naszym uczniom. Pogoda sprzyjała nam wyjątkowo.Piknik rozpoczęliśmy od spaceru pobliskimi ścieżkami w głąb lasu. Po wysiłku fizycznym zabraliśmy się do pieczenia kiełbasek, rozkładania kocy, poddaliśmy się relaksowi który podarowała nam natura. Uczniowie wrócili zrelaksowani, lekko opaleni. Zapraszamy do obejrzenia sesji zdjęciowej na łonie naszej pięknej natury:)

wtorek, 06 wrzesień 2016 16:51

Brawo! Brawo! Jeszcze raz brawo!

Napisane przez

Rok szkolny 2016/2017 zaczął się od wyróżnienia naszej nauczycielki pani Edyty Zajkowskiej (po wakacjach Jabłonowskiej:)) i jej ucznia Marcina Maksimowicza

"Podczas uroczystości w Auli Magna Pałacu Branickich inaugurujących rok szkolny 2016/2017 prezydent Białegostoku wręczył medale 87 uczniom oraz 85 nauczycielom.

Medal Diligentiae ustanowił w 1786 roku król Stanisław August Poniatowski dla uhonorowania najlepszych uczniów szkół Komisji Edukacji Narodowej. W zapiskach historycznych czytamy, że król świętując w Białymstoku jubileusz 20–lecia koronacji wizytował białostocką szkołę i kazał sobie przedstawić najpilniejszych uczniów, których własnoręcznie dekorował medalami „Diligentiae”.

– Medal, który dziś otrzymują najpilniejsi uczniowie, jest symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – To prestiżowa nagroda dla osób, które swoją postawą, przykładem życia i postępowania są wzorem dla innych, są dla nich szczególnym autorytetem. Mam nadzieję, że codzienną pracą i postawą w szkole będziecie dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest raz w roku szkolnym w kategoriach „uczeń” oraz „nauczyciel nominowanego ucznia”, a wręczane jest podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego."

(informacja ze strony www.bialystok.pl)

                       

 

Gratulujemy !!

 

 

wtorek, 28 czerwiec 2016 10:35

Improwizacje multi-instrumentalne

Napisane przez

16 czerwca do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość z zagranicy - Salih, student psychologii. Sal, jak nazywają go znajomi, z zamiłowania jest muzykiem, który potrafi zaczarować dźwiękiem świat przy pomocy różnych instrumentów czy nawet dwóch kawałków drewna czy metalu. Mieliśmy przyjemność stworzyć z nim szaloną orkiestrę i umilić naszą spontaniczną, ale jakże przyjemną muzyką poranek wszystkim sąsiadom szkoły. Lekcja z muzyką była bardzo ciekawa wprowadziła nas w dobry nastrój.

Strona 44 z 65