ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
poniedziałek, 13 czerwiec 2016 20:44

Dzień Europejski

Napisane przez

Dnia 7 czerwca 2016 r. w ogrodzie szkolnym naszej szkoły, odbył się Dzień Europejski.  W programie uroczystości, która przebiegała w radosnej i miłej atmosferze, znalazły się między innymi – występ artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli  z naszej szkoły, „Quiz” na temat   wiedzy o państwach europejskich oraz rozstrzygnięcie  Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na plakat o Unii Europejskiej „Europa da się lubić”. Na laureatów konkursu czekały nagrody ufundowane przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Białymstoku oraz Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct” w Białymstoku.

To dzięki ich hojności już po raz kolejny na twarzach uczniów zagościły uśmiechy.

DZIĘKUJEMY !

           

         Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia

wtorek, 24 maj 2016 13:13

Konkurs ekologiczny

Napisane przez

   11.V.2016r. w Zespole szkół Nr 13 w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 38 odbyły się VII Podlaski Konkurs Ekologiczny „ Z ekologia za pan brat” Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Kowalski, Marcin Maksimowicz, Shabina Edilova.

   Konkurs składał się dwóch części: teoretycznej i warsztatów. W I części uczniowie zmagali się z quizem ekologicznym. Podczas warsztatów wykonali pracę pt. „Piętra lasu i ich mieszkańcy” technika kolażu. Następnie wspólnie z innymi uczestnikami spotkali się na wspólnym obiedzie i słodkim poczęstunku.

   Za swoją pracę otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

wtorek, 24 maj 2016 13:05

Marsz Godności

Napisane przez

W czwartek, 5.maja 2016r. uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w XIV Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. W grupie około 1000 osób, przy pięknej słonecznej pogodzie, wspólnie z innymi uczniami szkół specjalnych i integracyjnych, uczestnikami WTZ, przedstawicielami środowiska osób niepełnosprawnych, podopiecznymi stowarzyszeń i fundacji oraz przedstawicielami władz miasta przeszliśmy ulicą Lipową na Plac Miejski przed Ratuszem.

Tu czekały na nas liczne atrakcje – występy artystyczne, tańce gry i zabawy oraz obficie zaopatrzone stoiska gastronomiczne z pysznymi przekąskami i napojami.

Było wesoło, miło, integracyjnie i wielokulturowo.

Zespół Szkół nr 12 w Białymstoku serdecznie zaprasza

do wzięcia udziału

w III edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego na plakat

                                                O UNII  EUROPEJSKIEJ

“ EUROPA DA SIĘ LUBIĆ”

Konkurs odbywa się pod Patronatem

Europe Direct

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

§ 1

Cele Konkursu

a) zainteresowanie uczniów Unią Europejską, jej historią, architekturą, zabytkami

b) rozwijanie wyobraźni twórczej i wrażliwości estetycznej

c) prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej

§ 2

Tematyka

Tematyka prac musi być związana z Unią Europejską

§ 3

Adresaci

W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie szkół specjalnych oraz dzieci z przedszkoli
z oddziałami integracyjnymi.

Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:

Kategoria A – oddziały przedszkolne

Kategoria B- uczniowie szkoły podstawowej

Kategoria C- uczniowie gimnazjum

sobota, 07 maj 2016 13:16

Uczniowie i WIELKA literatura

Napisane przez

Międzynarodowy Dzień Książki  u nas, na Krakowskiej 19. Dzień ważny. Kilkadziesiąt par oczu wpatrzonych w portrety dwóch pań- Marii Konopnickiej i Ewy Szelburg- Zarembiny. Palce opadające na przycisk komunikatora  z wiedzą o imieniu i nazwisku pisarki – autorki wysłuchanego  opowiadania, wiersza. Dzieciaki wsłuchane w kołysankę, rozbawione kołysanką, zaskoczone, że właśnie tę piosenkę o kotkach, „ AA kotki dwa” , tę, którą śpiewała im mama napisała  Ewa Szelburg- Zarembina. Dzieciaki wpatrzone w film o krasnoludkach i małej dziewczynce z wiedzą, że nie byłoby go, gdyby pani Maria Konopnicka nie napisała pięknej bajki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Do klas uczniowie zabrali karty do projektowania własnych okładek i stronic. Jeszcze do końca dnia zaglądali do znajomej już  obwoźnej biblioteczki …Wiersze  dla uczniów czytali: ich wychowawczynie, nauczycielki i kolega. Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki zorganizowałyi poprowadziły –   Alina Wysocka i Olga Ziółkowska.

To wszystko jeszcze raz w galerii zdjęć. Zapraszam do przeglądania.

Strona 46 z 65