ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
wtorek, 08 grudzień 2015 13:54

Poznajemy świat zmysłami

Napisane przez

W dniu 03.12.2016 r w naszej szkole odbyły się zajęcia ruchowe, w ramach projektu "Poznajmy świat zmysłami" - układ przedsionkowy i proprioceptywny.

Układ przedsionkowy i układ proprioceptywny to najwcześniej rozwijające się i dojrzewające systemy zmysłowe .Receptory kładu przedsionkowego znajdują się w uchu wewnętrznym i mają ścisły związek anatomiczny z systemem słuchowym. Receptory układu proprioceptywnego zaś rozmieszczone są w mięśniach ,ścięgnach i stawach.

Układ przedsionkowo – proprioceptywny umożliwia odbieranie doznań związanych z ruchem i zmianami ruchu. Wpływa na utrzymanie równowagi, świadomości przestrzeni, właściwe napięcie mięśniowe, koordynację i płynność ruchu. Od jego prawidłowego działania zależy kształtowanie się i rozwój funkcji ruchowych, czuciowych i poznawczych.

poniedziałek, 07 grudzień 2015 17:05

Miting w pływaniu 2015

Napisane przez

Dnia 02.12.2015 r. na Pływalni Sportowej przy ul.Włókienniczej w Białymstoku odbył się VII Profilaktyczno – Integracyjny Mityng w Pływaniu o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół  Nr 17 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

            Z naszej szkoły w zawodach udział wzięło dwóch zawodników, którzy startowali  w konkurencji 15 m ze sprzętem pneumatycznym:

- Tomasz Kowalski III miejsce

- Kacper Szymański VI miejsce

            Organizatorami  imprezy byli:

- Zespół Szkół Nr 17, ul. Orla 4

- Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Włókiennicza 4

- Zespół Szkół Logiz, ul. Przędzalniana 8

- Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, ul. Antoniuk Fabryczny 40.

wtorek, 01 grudzień 2015 13:42

Andrzejki 2015

Napisane przez

 

W ostatni wtorek listopada w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa.  Każdego roku o tej porze naszą szkołę odwiedzały urocze wróżki i czarodzieje a  wesołą zabawę gwarantował nam nasz kochany muzykant - Pan Jurek . W tym roku nie było wróżek i czarodzieja, nie było też cyganek a przy muzyce Pana Jurka bawiła się z nami młodzież z LO Centrum Szkół Mundurowych, zaś  zabawy przygotowała młodzież ze Szkoły Policealnej nr 1 Ochrony Zdrowia klasy  w kierunku Terapeuta Zajęciowy pod opieką p. Marty.

 

W wesołych rytmach muzyki bawił nas Zielony Smok i Klaun a za mundurami licealistów nasi uczniowie podążali sznurami :)  Dziękujemy za wspaniałą zabawę w doborowym towarzystwie.

 

Za słodki poczęstunek dziękujemy Zespołowi Szkół Gastronomicznym w Białymstoku; to uczniowie ciastkarze osłodzili nam zapustowe chwile.

 

 

wtorek, 01 grudzień 2015 12:59

Pierwsze spotkanie z nową książką

Napisane przez

Trwa realizacja edukacyjnego projektu pt.: „Książki naszych marzeń”. Tutaj przypomnę, że podstawowym celem projektu, a zatem dążeniem pań prowadzących projekt - Alicji Olech i Aliny Wysockiej - jest wyposażenie uczniów w książki, które spełnią ich oczekiwania czytelnicze; pogłębią motywację do przekładania kart książek, ich przeglądania, słuchania, czytania…

Zakupiłyśmy już 26 nowych książek! Przed nami kolejne zakupy.Przez szkołę przejechała ruchoma biblioteka.

W każdej klasie i zespole przy ul. Krakowskiej 19  odbyło się „ PIERWSZE SPOTKANIE Z NOWĄ KSIĄŻKĄ”.

Uczniom pozostały po nich doświadczenia estetyczne i poznawcze oraz dużo pozytywnych emocji, a wychowawczyniom poszerzona wiedza na temat „książkowych marzeń” uczniów. Wszystkie panie nauczycieli podkreślały wysoki poziom zaciekawienia uczniów nowymi książkami, obrazami, słowami prezentowanego w postaci aktywności sięgania po nie, kierowania wzroku, uwagi słuchowej, okazywania radości, innych emocji.

Prowadzące projekt pozyskały dużo konstruktywnych informacji na temat dalszych książkowych zapotrzebowań dzieciaków oraz masę miłych słów dających energię do dalszej realizacji projektu. Po wszystkich spotkaniach pozostały fantastyczne zapiski pań wychowawczyń w okolicznościowym ZESZYCIE, za które bardzo tu dziękujemy. Pozostało też dużo zdjęć, które można już teraz obejrzeć w galerii. Zapraszamy.

poniedziałek, 30 listopad 2015 20:09

Ślubowanie nowych uczniów

Napisane przez

Dnia 12 listopada 2015r. w Zespole Szkół Nr 12 w Białymstoku odbyła się podwójna uroczystość. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 35 w Białymstoku przyjęto nowoprzybyłych uczniów oraz uczczono Dzień Odzyskania Niepodległości. Podczas spotkania dzieci przedstawiły wiersz „Polska” w formie obrazkowej, który można było także obejrzeć i przeczytać w prezentowanej książce multimedialnej. Uroczyste zaślubiny przebiegaływ doniosłej atmosferze, rodzice w imieniu dzieci wygłosili przyrzeczenia ślubujących oraz wszyscy wysłuchali hymnu narodowego. Pasowania na uczniów szkoły dokonała pani Wicedyrektor Bożena Dąbrowska, a panie wychowawczynie wręczyły upominki dla swoich uczniów.

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się pogadanka na temat symboli narodowych, wsparta prezentacją multimedialną. Na zakończenie spotkania wszyscy zaśpiewali piosenkę „Jesteśmy Polakami”.

Strona 46 z 59