ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
poniedziałek, 02 maj 2016 17:10

Pierwsza pomoc

Napisane przez

Dnia 29.04.2016 r. uczniowie wraz z nauczycielami doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, tj.:

1) Zabezpieczenie miejsca wypadku.

2) Sprawdzenie stanu poszkodowanego (podstawowych funkcji życiowych – krążenia, oddechu            i świadomości, zlokalizowanie odniesionych urazów).

3) Zapewnienie sobie pomocy, wezwanie pogotowia ratunkowego lub innych specjalistycznych służb ratowniczych, przekazanie prawidłowej i zwięzłej informacji telefonicznej o zaistniałym zdarzeniu.

4) Prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (ćwiczenia na manekinach).

5) Wykonanie pozostałych / innych czynności ratunkowych zależnych od stanu poszkodowanego.

Celem zajęć było:

- rozumienie wartości zdrowia,

- doskonalenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

- doskonalenie technik wykonywania opatrunków i bandażowania poszczególnych części ciała,

- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie,

- rozwijanie poczucia odpowiedzialności za rzetelne wykonanie przyjętych zadań.

czwartek, 28 kwiecień 2016 11:53

Opowieść + wideo :)

Napisane przez

Dnia 13 kwietnia 2016r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w VI Regionalnym  Przeglądzie Twórczości Folklorystycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Nasza muzyczna grupa ETNO-FOLK zaprezentowała utwór w afrykańskich rytmach pt. „Opowieści sawanny”. Atmosferę afrykańskiego buszu podkreślały dźwięki bębnów i grzechotek, a także odgłosy dzikich zwierząt. Taniec Sabiny, Laury i Darii wspólnie z grającymi na instrumentach: Tomkiem, Michałem, Markiem, Mateuszem i Dominikiem wspólnie stworzyły oryginalną afrykańską opowieść, za którą otrzymaliśmy zaszczytne wyróżnienie oraz nagrody.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom Darii, Mateusza, Dominika i Michała za pomoc podczas występów.

Wielkie podziękowania dla Pana Jurka, Pani Małgosi, Pani Ewie za przygotowanie muzyki i rekwizytów.

 

Opiekunowie grupy: Ala Olech, Ala Wysocka, Ania Zalewska

wtorek, 19 kwiecień 2016 13:48

Moja droga do przyszłości

Napisane przez
 Dnia 15 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach realizowanego w naszej szkole programu z zakresu preorientacji zawodowej dla uczniów gimnazjum " Moja droga do przyszłości".
    Spotkanie poprowadziła nasza szkolna pielęgniarka Pani Elżbieta Żakowska, a dotyczyło ono kwestii zdrowotnych, które są bardzo ważne przy wyborze ścieżki zawodowej. Pani pielęgniarka poruszyła również temat zdrowego stylu życia oraz opowiedziała o wpływie prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej i dbania o higienę osobistą na życie naszych uczniów w przyszłości. Nawiązała się bardzo żywa dyskusja, uczniowie zadawali pytania, a także opowiadali o swoich marzeniach i planach na przyszłość.
    Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie za udzielenie wielu cennych rad i wskazówek oraz poprowadzenie spotkania w tak miłej atmosferze.
czwartek, 14 kwiecień 2016 14:31

73 rocznica powstania w getcie warszawskim

Napisane przez

Szanowni Państwo,

                                                      W przyszłym tygodniu, 19 kwietnia, obchodzimy  
Z tej okazji na ulicach Warszawy i innych miast w Polsce oraz na świecie wolontariusze Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN będą rozdawać papierowe żonkile - symbole kwiatów, które Marek Edelman składał każdego roku pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

 

http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2016/02/01/zglos-szkole-do-akcji-zonkile-2016

 

19 kwietnia o 12:30 na stronie www.polin.pl odbędzie się premiera filmu Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim. Powstał do niego obszerny pakiet materiałów dydaktycznych, który ułatwi wprowadzenie uczniów w ten temat.

 

 

czwartek, 14 kwiecień 2016 11:58

Wiosna w oddziałach

Napisane przez

Przyszła wiosna, wrzucamy pierwsze nasiona do doniczek. Zobaczymy co z nich wyrośnie. Z niecierpliwością czekamy na szczypiorek, jakie będą smaczne kanapeczki mniam. 

Strona 47 z 65