ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
wtorek, 24 listopad 2015 13:22

Pola nadziei w DPS

Napisane przez

Dnia 04.11.15r. w Zespole Szkół Nr 12 ,w oddziałach szkoły przy Domu Pomocy Społecznej, grupa uczniów wraz z nauczycielami wzięła udział w akcji "Pola Nadziei". Na terenie ogródka szkolnego zostały posadzone żonkile. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali czynności niezbędne do przygotowania miejsc na przyszłe kwiaty. Wiosną ogród nabierze barw,kiedy rośliny  zakwitną. Czekamy z niecierpliwością!

wtorek, 24 listopad 2015 13:15

Śniadanie daje moc !

Napisane przez

Dnia 06.11.2015r. wzięliśmy udzial w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Przedsięwzięcie miało na celu promowanie zdrowego odżywiania. Na naszych stołach nie zabrakło owoców, warzyw i soków.

wtorek, 17 listopad 2015 13:17

Chroń dziecięce uśmiechy

Napisane przez

                                                                    

       Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland wraz z partnerami merytorycznymi prowadzą program edukacyjno – profilaktyczny „Chroń Dziecięce Uśmiechy“. Celem akcji jest zachęcanie najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej i propagowanie wśród nich dobrych nawyków – mycia zębów po każdym posiłku, a przynajmniej dwa razy dziennie.Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.W naszej szkole akcja przeprowadzona zostanie w miesiącach listopad– grudzień 2015 r.

                                                       Zachęcamy do dbania o ząbki naszych dzieci!

wtorek, 17 listopad 2015 13:12

Akcja "Ratujmy kasztany" 2015

Napisane przez

Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych wzięła udział w kampanii „Ratujmy Kasztany 2015”, organizowanej przez Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

W poniedziałek , 9.11.2015r. Uczniowie wspólnie z opiekunami grabili i uprzątali opadłe liście kasztanowców, zaatakowanych przez groźnego szkodnika szrotówka kasztanowcowiaczka w Parku Centralnym przy ul. K. Kalinowskiego. Zebraliśmy 10 worków.

Z uwagi na to, że w 1kg suchych liści kasztanowca, może być nawet do 4 tys. poczwarek szrotówka kasztanowcowiaczka, a większość z nich jest w stanie przeżyć mrozy dochodzące do – 300C nasze działania w wyraźny sposób przyczynią się do zredukowania populacji tego szkodnika a przez to do poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców w najbliższej okolicy.

niedziela, 15 listopad 2015 22:50

Ponownie z wizytą w Schronisku dla Zwierząt

Napisane przez

Wraz z nastaniem pierwszych jesiennych chłodów nasi uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się do Schroniska dla Zwierząt, przy ul. Dolistowskiej w Białymstoku, przywożąc im ciepłe koce na zimę, zebrane w naszej szkole i Domu Pomocy Społecznej i zakupioną karmę.

Pani Ula, z ogromną serdecznością i zaangażowaniem opowiedziałam nam o swojej pracy ze zwierzętami, o ich pielęgnacji i żywieniu oraz ulubionych zabawach, szczególnie na psim placu zabaw „Reksiolandzie”, gdzie wspólnie z kilkoma psiakami mieli okazję pobawić się nasi uczniowie. Niektórzy z nich po raz pierwszy odważyli się zbliżyć i pogłaskać te przyjazne i oczekujące przyjaźni zwierzątka.

Na zakończenie spotkania Pan Dyrektor przekazał nam podziękowania za wizytę i podarunki. Zostaliśmy zaproszeni na kolejne spotkania i z pewnością z niego skorzystamy J

Strona 47 z 58