Harmonia na lekcjach muzyki

Duże zainteresowanie uczniów z Zespołu Szkół nr 12 w Białymstoku wzbudziły lekcje muzyki z wykorzystaniem nietypowego ludowego instrumentu muzycznego tzw. harmonii pedałowej. Uczniowie poznali budowę tego zabytkowego instrumentu i jego bogate zdobienia, wysłuchali kilku utworów zagranych przez nauczyciela muzyki. Jednak największą radość sprawiła próba samodzielnej gry, gdyż trzeba było zaangażować i ręce i nogi.

Czytaj dalej...

Kocham Cię Polsko!

Z okazji święta Odzyskania Niepodległości szkoła wyglądała odświętnie – biało - czerwono. Widoczne były symbole narodowe: chorągiewki, godła Polski wylepione z plasteliny, kotyliony. W holu przy wejściu w kąciku patriotycznym można było zapoznać się z historią tego święta. Jak co roku odbył się turniej „Kocham Cię, Polsko” pod hasłem „Wielki Polak”. Wszyscy ubraliśmy się na biało – czerwono. Każda klasa miała za zadanie przygotować informacje o jednym bohaterze narodowym. Klasy przedstawiały swego bohatera w rożny sposób: przebierały się lub prezentowały multimedialnie. Nawiedził więc nas Józef Piłsudski, Jan Paweł II, Królowa Jadwiga oraz Jan Matejko. Królowa Jadwiga, która za życia troszczyła się o najmniejszych rozdała wszystkim cukierki. Uczniowie z zainteresowaniem próbowali odgadnąć postać wielkiego Polaka. Z zaangażowaniem śpiewali pieśni patriotyczne oglądając ich prezentacje na tablicy multimedialnej, np. Kocham, Cię Polsko czy My, Pierwsza Brygada, odpowiadali na pytania dotyczące wielkich Polaków oraz wspólnie recytowali wiersz „Kto ty jesteś?” Zwieńczeniem turnieju było wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Wspólne świętowanie rozbudziło w nas jeszcze bardziej miłość do Ojczyzny i jej historii.

Czytaj dalej...

Jesienne bajanie...

„Jesienne bajanie o poranku” to kolejne przedsięwzięcie projektu „Szkoła Współpracy” angażującego uczniów ZS Nr 12, ich rodziny i nauczycieli we wspólnych działaniach. Jeden z październikowych poranków we wszystkich klasach i zespołach pochylił nad kartami ulubionych książek nie tylko głowy dzieci ale również ich rodziców i wychowawców. Tutaj zajrzymy na jedno z takich spotkań.

Miało ono miejsce w zespołach rewalidacyjno- wychowawczych „A” i „B” 24 października 2014 roku. Organizatorkami spotkania były wychowawczynie zespołów Alina Popławska i Alina Wysocka. Dnia tego poranek okazał się bardzo długa porą dnia albowiem zakończył się około 12 godziny kiedy dzieci musiały iść już na obiad, a ich mamy do domu. Sala tego „poranka” nabrała jesiennego wyglądu; zasypały ją liście i wypełniło jesienne światło, a namalowane przez uczniów pejzaże zilustrowały i dopełniły klimatu niejednego wiersza. Przestrzeń wypełniała dyskretnie muzyka z płyty „Dotyk ciszy”.

Przybyłe na spotkanie mamy przyniosły „domowe” książki naszych uczniów - Dominiki, Damiana, Łukasza... Każde dziecko dzięki wsparciu mamy„ podzieliło” się ulubiona opowieścią, wierszem z koleżanką, z kolegą; mamy wpadły znakomicie w rolach lektorów swoich dzieci; dzieci skupione wpatrywały się w karty czytane przez mamy, a liście... spadały na ich głowy; był piękny wiersz i opowieść i niezwykła baśń… Nasi uczniowie w rewanżu popisali się literackimi niespodziankami; wspierani przez swoje wychowawczynie, angażując do współdziałania mamy inscenizowali strofy jesiennej poezji.

Czy takie spotkania staną się tradycją? Czas pokaże. Mamy poprosiły już o „Zimowe:) bajanie o poranku”. Na razie zapraszam do galerii zdjęć na wspólne oglądanie literackich klimatów.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 18

Wczoraj 20

Tygodniowo 163

Miesięcznie 615

Razem 84794

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci