ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
czwartek, 12 listopad 2015 11:52

Wizyta na cmentarzu wojskowym

Napisane przez

30.10.2015 wczesnym rankiem grupa uczniów związana ze szkolnym Kołem PCK udała się wraz z opiekunami na Cmentarz Wojskowym w Białymstoku. Celem wizyty było posprzątanie grobów i oddanie czci poległym żołnierzom.

Nasi uczniowie zapalili znicze na grobach żołnierzy nieznanych i zmówili modlitwę za poległych żołnierzy przy Pomniku ku Pamięci Wszystkich Nieznanych Bohaterów Walki o Niepodległość znajdującym się na Cmentarzu Wojskowym w Białymstoku.

czwartek, 12 listopad 2015 11:45

Pola nadziei

Napisane przez

W piątek, 16 X 2015 r. delegacja uczniów z opiekunem wzięła udział w uroczystej inauguracji 6 edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola Nadziei”, przebiegającej w tym roku pod hasłem „Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia”. Koordynatorem akcji w naszym regionie jest Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Uroczystość odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się do parku Planty, gdzie posadzono pierwsze Miejskie Pole Nadziei.

„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja promująca ideę opieki hospicyjnej, uwrażliwiająca na potrzeby osób nieuleczalnie chorych i cierpiących a także osób przebywających w żałobie.

W środę, 28 X 2015 r. uczniowie i nauczyciele wspólnie z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem możemy więcej" sadzili cebulki żonkili na szkolnym poletku z wielką nadzieją w sercu, że wiosną pięknie zakwitną.

poniedziałek, 02 listopad 2015 20:44

Sukces Tomka

Napisane przez

Dnia 28.10.2015 r. uczeń naszej szkoły Tomasz Kowalski wziął udział w XII Wojewódzkich Zawodach Pływackich Szkół Specjalnych o Puchar Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Białymstoku. W konkurencji 15 m ze sprzętem pneumatycznym zdobył  I miejsce.

                    Gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów sportowych!

poniedziałek, 02 listopad 2015 20:36

Bowling

Napisane przez

 Uczniowie naszej szkoły w dniu 27.10.2015 r, uczestniczyli w zajęciach sportowych, w ramach  projektu "Szkoła w ruchu". Program edukacyjny, ma na celu, między innym,i promocję różnych dyscyplin sportowych.Tym razem odwiedziliśmy kręgielnie. Bowling,to dyscyplina sportowa, która dała naszym uczniom dużo radości i przyjemności sportowej .

poniedziałek, 02 listopad 2015 20:32

KEN w DPS

Napisane przez
Dnia 15 października 2015 r. w Zespole Szkół Nr 12 w Białymstoku przy Domu Pomocy Społecznej, odbyły się uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście - wicedyrektor naszej szkoły Pani Bożena Dąbrowska, ks. Jan Filewicz, ks. Piotr Pietkiewicz, kierownicy oddziałów, pracownicy socjalni, nauczyciele, a także uczniowie, którzy pod kierunkiem p. Marioli Zwolińskiej i p. Justyny Trochimczuk zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Na zakończenie uczniowie wręczyli okolicznościowe laurki, a następnie wszyscy zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem.
 
Strona 48 z 58