ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
czwartek, 28 maj 2015 21:58

Ogródek Szkoły Współpracy

Napisane przez


Projektowanie ogrodu, zbieranie pomysłów i ochotników do współpracy trwało dość długo, ale jak wiemy wszystko co piękne potrzebuje czasu do wykiełkowania. Dziś możemy powiedzieć, że nasz ogród nie tylko kiełkuje ale już kwitnie dzięki determinacji kilku mam naszych uczniów ogród pięknieje z dnia na dzień.

Ich dążenie i ciężka praca oraz nawiązana współpraca z firmą Leroy Merlin owocuje spełnieniem marzeń o ogrodzie i prowadzeniu w nim zajęć hortiterapii (ogrodoterapii, czyli leczenia za pomocą ogrodów. W hortiterapii wykorzystuje się pracę fizyczną, czyli uczestnictwo w uprawie i pielęgnowaniu roślin oraz stymulację dotykową i węchową).

Zachęcaliśmy wszystkich Rodziców, Uczniów i Pracowników szkoły do zaangażowania się i do pomocy w realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas pomysłami, swoim czasem i pracą.

piątek, 22 maj 2015 11:21

Podziękowanie dla Fundacji Eco Texil

Napisane przez

Dnia 20 maja 2015r., na uroczystym spotkaniu „Po zdrowie na rowerach” Fundacja Eco Texil Od Was dla Was pośrednictwem oddziału okręgowego PCK przekazała 3 trzykołowe rowery rehabilitacyjne uczniom naszej szkoły oraz 7 rowerów podopiecznym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Baranowickiej. Podczas przekazania rowerów obecni byli Dyrektor Podlaskiego Okręgowego Oddziału PCK pani Elżbieta Paszkowska, Dyrekcja DPS-u pan Wojciech Jocz i pani Anna Trochim - Sidorkiewicz, nauczyciele, uczniowie, podopieczni DPS-u oraz rodzice.

Rowery przede wszystkim wspomogą proces rehabilitacji, poprawiają sprawność fizyczną oraz pomogą odkryć ciekawe miejsca naszej okolicy.

Fundacja Eco Texil zajmuje się recyklingiem odzieży używanej w całej Polsce. Pojemniki z logo fundacji są ustawione również w naszym mieście. Teraz to logo będzie nam kojarzyło się z rowerami. Działalność fundacji jest nam bliska z dwóch powodów- szkoła od lat promuje zdrowie i ruch oraz dba o środowisko naturalne biorąc udział w miejskich, ogólnopolskich akcjach i programach.

Za otrzymany dar przesyłamy gorące podziękowania Fundacji Eco Texil Od Was dla Was.

MEDIA O NAS:

PORANNY

RADIO BIAŁYSTOK

piątek, 22 maj 2015 11:11

Światowy Dzień Książki w naszej szkole

Napisane przez

Światowy i bardzo nasz Dzień Książki. Każdego roku szczególnego kwietniowego (zdarza się, że i majowego) spotykamy się w szkolnym gronie (uczniów i nauczycieli) z autorami, autorkami ulubionych książek, ulubionych utworów naszych uczniów.

W tym roku „ spotkaliśmy się” z Panem Janem Brzechwą i Panem Julianem Tuwimem.

Po wejściu do sali dużo dzieciaków w od razu podeszło do bardzo długiego stołu z książkami   i zabrało się do ich oglądania; z trudem doprosiłyśmy się aby jeszcze na troszkę wróciły na krzesła i tym razem nie tylko posłuchały wierszy ale również je obejrzały w postaci animacji. Zanim jednak to nastąpiło poznali bohaterów dnia czyli wspomnianego już Pana Tuwima i Pana Brzechwę, Wysłuchali opowieści o ich życiu, o ich książkach; rozpoznawali ich na portretach, nazywali (tu dzieciaki niemówiące wspierały się komunikatorami mowy). Po obejrzeniu, wysłuchaniu z wielkim zainteresowaniem- widać to było pod postacią ekspresji ruchowej i słownej) animacji wierszy uczniowie rozpoznawali ich bohaterów, przyporządkowywali tekstom tytuły i autorów. Z wielkim zaangażowaniem- żeby było najładniej, najdokładniej, barwnie- kolorowali rysunki prezentujące bohaterów wierszy i umieszczali jej pod portretami twórców. Rozchodząc się do klas zabrali ze sobą wybrane książki, żeby jeszcze pooglądać, posłuchać, poczytać.

Wspomnienia ze spotkania w galerii zdjęć.

piątek, 15 maj 2015 11:55

LA dla każdego

Napisane przez

Dnia 13.05.15 r. na boisku szkolnym Zespołu Szkół Nr 13 w Białymstoku odbyły się I Międzyszkolne Zawody Sportowe "Atletyka dla każdego". Z naszej szkoły w zawodach udział wzięło dwóch zawodników (Kacper Szymański, Marcin Maksimowicz), którzy rywalizowali  w następujących konkurencjach:

- bieg 400 m, III miejsce

- skok w dal z miejsca

- rzut piłką ciężką w tył ponad głową

                                                                                                Gratulujemy!

czwartek, 14 maj 2015 19:28

WAŻNE ! PRZEDŁUŻENIE KONKURSU O UE

Napisane przez

 UWAGA!

II Edycja Międzyszkolnego konkursu plastycznego  " EUROPA DA SIĘ LUBIĆ" została przedłużona. Prace można składać jeszcze do 22 maja 2015r.

Wszystkich biorących udział w konkursie serdecznie zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się 29 maja 2015r. o godzinie 10.00.

Uroczystościom będą towarzyszyły wspaniałe atrakcje, które przygotowali organizatorzy.

                                                                                        DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY

Strona 48 z 55