ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
czwartek, 10 marzec 2016 15:08

Wystawa "Żołnierze wyklęci"

Napisane przez

„…Przeszliście drogi, lasy, pola
Trudna była Wyklętych dola
Maszerujecie w niebie jak cienie
Pozostało po Was wspomnienie..”

                                         Bolesław Mencel

Dnia 09.03.2016r. grupa uczniów wraz z nauczycielem uczestniczyła w wystawie pt. „Żołnierze Wyklęci” autorstwa malarzy Towarzystwa Plastyków Polskich w Grodnie przy Związku Polaków na Białorusi. Wystawa odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Wychowankowie byli pod wielkim wrażeniem zarówno oglądania obrazów jak również pobytu w dużym budynku Urzędu Wojewódzkiego.

Wrażenie podniosła atmosfera powagi, gdy uczniowie oglądali obrazy. Jako pierwszy element rozpoznali, iż obrazy przedstawiają żołnierzy oraz to, iż przedstawione postacie są ważne, gdyż mają ordery. Rotmistrza Witolda Pileckiego uczniowie znali, ale może dopiero tutaj, na wystawie, po raz pierwszy  zobaczyli jego postać, mundur.  Kolorystyka obrazów,  przedstawione elementy na poszczególnych obrazach oraz ich wielkość spowodowało, iż uczniowie zwracali uwagę na każdy element przedstawionych obrazów.

Kończąc wizytowanie Urzędu Wojewódzkiego uczniowie otrzymali od Wojewody upominki upamiętniające te spotkanie z historią i sztuką.

poniedziałek, 07 marzec 2016 16:41

Drugie spotkanie z nową książką

Napisane przez

Realizatorki projektu edukacyjnego pt. „Książki naszych marzeń”, pani Alicja Olech i pani Alina Wysocka, po raz kolejny wypełniły przestrzeń szkoły hałasem toczącej się na kołach biblioteki i szelestem przekładnych k a r t …. Po drugiej części zakupów z dotacji celowej       (wyłącznie na doposażenie szkolnej biblioteki) około trzydziestu nowych książek trafiło w ręce uczniów. Ruchoma biblioteka znowu odwiedziła wszystkie klasy i zespoły.

Do udziału w „ Drugich spotkaniach z nową książką” tym razem zostali zaproszenie i rodzice uczniów; spotkania nabrały charakteru zajęć otwartych. Przy okazji doświadczania kontaktu z nowymi książkami uczniowie nabywali bądź utrwalali umiejętność posługiwania się słowami z zakresu komunikowania się alternatywnego i wspomagającego . Rodzice mieli możliwość zaobserwowania technik aktywizujących dzieci do świadomego, aktywnego korzystania z książek. Dzielenie się książkami, wspólne przeglądanie, czytanie, słuchanie wyzwalało piękne i ważne emocje… Dla Rodziców pozostała pogłębiona wiedza o tym jak ważna jest książka w życiu ich dzieci, tych uczących się w naszej szkole.

Moc słowa, którego nie daje się samodzielnie przeczytać też może być wielka.

Pamiętając o tym będziemy kontynuować realizację projektu; napiszę jeszcze tu o kolejnych z nim związanych wydarzeniach. W przedsionku szkoły stanął właśnie fajny plakat, a w załączonej galerii można obejrzeć spotkania… Zapraszam 

                                                                                              

wtorek, 01 marzec 2016 13:58

Otwarta Szkoła.

Napisane przez

 

Zapraszamy na

DNI OTWARTEJ SZKOŁY

 

 

7-11 MARCA GODZ 9.30-11.30

  7 marca - „Poznajmy świat zmysłami ” - dzień integracji sensorycznej.

  8 marca - „Wiosna tuż, tuż..” - dzień plastyczny.

  9 marca - „Muzyczne inspiracje” - dzień muzyczny.

10 marca - „Szkoła w ruchu” - dzień sportu.

11 marca - „Zdrowo żyj ” - dzień zdrowego odżywiania.

W programie również:

- spotkanie z dyrektorem;

- spotkanie ze pedagogami i specjalistami;

- obserwacje zajęć;

- zwiedzanie szkoły.

wtorek, 01 marzec 2016 13:54

VII Integracyjny turniej tenisa stołowego

Napisane przez

Dnia 28.02.2016 r. rozegrany został VIII Białostocki Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego "Zwyciężyć Siebie". Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Gastronomicznych przy  ul. Knyszyńskiej 12.

            Impreza miała na celu upowszechnianie gry w tenisa stołowego, rozwijanie postawy rywalizacji sportowej, integrację zawodników, wdrażanie zasad fair playZawody minęły pod znakiem fantastycznej zabawy i zdrowej, sportowej rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe.

            Z naszej szkoły w turnieju wziął udział uczeń Marcin Maksimowicz oraz p. Edyta Zajkowska

poniedziałek, 22 luty 2016 20:43

Wspomnienia: Dzień Babci i Dziadka

Napisane przez

Zespól Etnofolk wystąpił i przygotował niespodziankę naszym Babciom i Dziadkom. Przybyli gości wspólnie ze społecznoscią szkolną grali na poszczególnych instrumentach: grzechotki, bebny, kołatki, talerze, trójkąty, dzwonki itp.

Imprezę zwieńczyło wspólne odśpiewanie "Sto lat", wreczenie laurek i rozmowa przy poczęstunku,

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom.

Strona 48 z 65