ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
wtorek, 01 marzec 2016 13:54

VII Integracyjny turniej tenisa stołowego

Napisane przez

Dnia 28.02.2016 r. rozegrany został VIII Białostocki Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego "Zwyciężyć Siebie". Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Gastronomicznych przy  ul. Knyszyńskiej 12.

            Impreza miała na celu upowszechnianie gry w tenisa stołowego, rozwijanie postawy rywalizacji sportowej, integrację zawodników, wdrażanie zasad fair playZawody minęły pod znakiem fantastycznej zabawy i zdrowej, sportowej rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe.

            Z naszej szkoły w turnieju wziął udział uczeń Marcin Maksimowicz oraz p. Edyta Zajkowska

poniedziałek, 22 luty 2016 20:43

Wspomnienia: Dzień Babci i Dziadka

Napisane przez

Zespól Etnofolk wystąpił i przygotował niespodziankę naszym Babciom i Dziadkom. Przybyli gości wspólnie ze społecznoscią szkolną grali na poszczególnych instrumentach: grzechotki, bebny, kołatki, talerze, trójkąty, dzwonki itp.

Imprezę zwieńczyło wspólne odśpiewanie "Sto lat", wreczenie laurek i rozmowa przy poczęstunku,

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom.

czwartek, 18 luty 2016 14:37

Gimnastyka śródlekcyjna.

Napisane przez

W ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Szkoła w Ruchu – Zdrowa Szkoła" na holu szkolnym ZS Nr 12  w Białymstoku przeprowadzana jest codzienna gimnastyka śródlekcyjna. Ćwiczenia mają na celu:

                    przeciwdziałanie negatywnym skutkom znużenia i zmęczenia gromadzonego w ciągu dnia,

                    ożywienie funkcji wegetatywnych: płuc, serca - dokrwienie mózgu,

                    korekcja wad postawy poprzez ruch wszechstronnie angażujący układ kostno - stawowo – mięśniowy,

                    odciążenie analizatora wzrokowo – słuchowego,

                    kształtowanie trwałego nawyku stosowania aktywnego wypoczynku w czasie pracy umysłowej w szkole i domu.

 

poniedziałek, 25 styczeń 2016 16:14

Ewaluacja

Napisane przez

Informuję, iż zakończyła się problemowa ewaluacja zewnętrzna prowadzona w Publicznym Gimnazjum nr 26 Specjalnym. Z raportem z ewaluacji można zapoznać się w sekretariacie szkoły.
Raport jest na stronie 
www.npseo.pl.

Aby zobaczyć raport proszę kliknąć "licznik z raportów ewaluacji - zobacz raport ze swojej szkoły" następnie wybrać wojwództwo. 


wicedyrektor Bożena Dąbrowska

niedziela, 24 styczeń 2016 17:40

Poloneza czas zacząć....(plus wideo)

Napisane przez

Mickiewiczowi niechybnie łza wzruszenia  by się w oku zakręciła gdyby usłyszał dzisiaj swe słowa z  XII Księgi Pana Tadeusza: „Poloneza czas zacząć...” w murach szkoły zajmującej skromny kawałek ulicy Krakowskiej w Białymstoku, szkoły dumnej…O godzinie dziewiątej minut trzydzieści słowa wybrzmiały, muzyka popłynęła, a nogi ruszyły unosząc dostojnie splecione dłonie i wyniosłe  głowy. Od drzwi wejściowych na  samą górę, krok po kroku, stopień po stopniu melodia poloneza zaprowadziła uczniów do balowej, karnawałowej sali. Reszta zadziała się już w blaski balonów, pośród bieli i błękitu, pod  wzrokiem Królowej Śniegu.

Były jeszcze kolejne historyczne tańce, a wśród nich uroczysty menuet i wirujący walc. Nie zabrakło w drugiej części balu po słodkim poczęstunki tanecznych melodii współczesnych i tych szczególnie znanych i lubianych przez uczniów. Były też tańce w błękitnym kręgu, takie absolutnie specjalne, dla par połączonych losem ukrytym w magicznych – różowym i granatowym - woreczkach.        

Była jeszcze rewia karnawałowej mody i chyba tutaj żadne słowa i zdjęcia nie będą w stanie oddać prawdziwych przeżyć towarzyszących naszym uczniom  kroczącym z uwagą po czerwonym chodniku, z poczuciem niezwykłości swego uroczystego, pięknego, eleganckiego czy niezwykłego wyglądu-przebrania.

Było dużo emocji, dużo radości, dużo pozytywnego kontaktu, dużo pozytywnego doładowania   na cały  rok 2016.

„Polonezem czas zacząć…” powiedział kiedyś pan Adam Mickiewicz do dworzan. Polonezem czas zacząć i polonezem czas zakończyć usłyszeli dzisiaj nasi uczniowie od Pań prowadzących bal. Słowa przebrzmiały, ale melodia poloneza chyba już zawsze będzie się snuła po korytarzach i schodach  Zespołu Szkół Numer 12.

Zanim napiszę ostatnie zdanie jeszcze z ogromną przyjemnością wymienię osoby bez których ten bal nie zadział by się tak jak się zadział, oto one: Alina Wysocka i Anna Zalewska (organizatorki i prowadzące spotkanie),Jerzy Kruszewski (twórca muzycznej oprawy balu), Małgorzata Tenderenda (bez niej oprawa plastyczna sali balowej nie byłaby tak piękna)  i Dorota Rodziewicz (właścicielka życzliwego obiektywu i autorka  zdjęć).

Do zobaczenia na balu karnawałowym za rok, a dzisiaj  zapraszam  jeszcze do galerii na wspólne oglądanie zdjęć z balu 2016.

                                                                                                      

Strona 49 z 65