ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
poniedziałek, 25 styczeń 2016 16:14

Ewaluacja

Napisane przez

Informuję, iż zakończyła się problemowa ewaluacja zewnętrzna prowadzona w Publicznym Gimnazjum nr 26 Specjalnym. Z raportem z ewaluacji można zapoznać się w sekretariacie szkoły.
Raport jest na stronie 
www.npseo.pl.

Aby zobaczyć raport proszę kliknąć "licznik z raportów ewaluacji - zobacz raport ze swojej szkoły" następnie wybrać wojwództwo. 


wicedyrektor Bożena Dąbrowska

niedziela, 24 styczeń 2016 17:40

Poloneza czas zacząć....(plus wideo)

Napisane przez

Mickiewiczowi niechybnie łza wzruszenia  by się w oku zakręciła gdyby usłyszał dzisiaj swe słowa z  XII Księgi Pana Tadeusza: „Poloneza czas zacząć...” w murach szkoły zajmującej skromny kawałek ulicy Krakowskiej w Białymstoku, szkoły dumnej…O godzinie dziewiątej minut trzydzieści słowa wybrzmiały, muzyka popłynęła, a nogi ruszyły unosząc dostojnie splecione dłonie i wyniosłe  głowy. Od drzwi wejściowych na  samą górę, krok po kroku, stopień po stopniu melodia poloneza zaprowadziła uczniów do balowej, karnawałowej sali. Reszta zadziała się już w blaski balonów, pośród bieli i błękitu, pod  wzrokiem Królowej Śniegu.

Były jeszcze kolejne historyczne tańce, a wśród nich uroczysty menuet i wirujący walc. Nie zabrakło w drugiej części balu po słodkim poczęstunki tanecznych melodii współczesnych i tych szczególnie znanych i lubianych przez uczniów. Były też tańce w błękitnym kręgu, takie absolutnie specjalne, dla par połączonych losem ukrytym w magicznych – różowym i granatowym - woreczkach.        

Była jeszcze rewia karnawałowej mody i chyba tutaj żadne słowa i zdjęcia nie będą w stanie oddać prawdziwych przeżyć towarzyszących naszym uczniom  kroczącym z uwagą po czerwonym chodniku, z poczuciem niezwykłości swego uroczystego, pięknego, eleganckiego czy niezwykłego wyglądu-przebrania.

Było dużo emocji, dużo radości, dużo pozytywnego kontaktu, dużo pozytywnego doładowania   na cały  rok 2016.

„Polonezem czas zacząć…” powiedział kiedyś pan Adam Mickiewicz do dworzan. Polonezem czas zacząć i polonezem czas zakończyć usłyszeli dzisiaj nasi uczniowie od Pań prowadzących bal. Słowa przebrzmiały, ale melodia poloneza chyba już zawsze będzie się snuła po korytarzach i schodach  Zespołu Szkół Numer 12.

Zanim napiszę ostatnie zdanie jeszcze z ogromną przyjemnością wymienię osoby bez których ten bal nie zadział by się tak jak się zadział, oto one: Alina Wysocka i Anna Zalewska (organizatorki i prowadzące spotkanie),Jerzy Kruszewski (twórca muzycznej oprawy balu), Małgorzata Tenderenda (bez niej oprawa plastyczna sali balowej nie byłaby tak piękna)  i Dorota Rodziewicz (właścicielka życzliwego obiektywu i autorka  zdjęć).

Do zobaczenia na balu karnawałowym za rok, a dzisiaj  zapraszam  jeszcze do galerii na wspólne oglądanie zdjęć z balu 2016.

                                                                                                      

czwartek, 21 styczeń 2016 18:30

Lubię moją szkołę:)

Napisane przez

Nasze pierwsze doświadczenie z nagrywaniem. 

wtorek, 19 styczeń 2016 12:55

Eko - lekcja

Napisane przez

   W środę, 9.12.2015r. uczniowie wzięli udział w lekcji ekologicznej pt. „Segreguje i ograniczam ilość produkowanych odpadów”, prowadzonej przez pracownika przedsiębiorstwa Usługowo – Handlowo – Produkcyjnego „LECH” w Białymstoku.

   Celem zajęć było przybliżenie zagrożeń środowiska przyrodniczego płynących ze strony człowieka i sposobów przeciwdziałania nim, wzbogacanie wiedzy dotyczące nowego systemu gospodarki odpadami w naszym mieście oraz uświadomienie uczestnikom ścisłego związku pomiędzy stanem przyrody w najbliższym otoczeniu a ich stylem życia na co dzień.Uczniowie obejrzeli filmy dotyczące segregacji odpadów, sposobów, przetwarzania oraz ograniczania ich ilości a także uczyli się segregacji w sposób praktyczny posługując się krążkami – z piktogramami. Wypełniali zadania w kartach pracy, rozwiązywali łamigłówki i rebusy. Na zakończeniu zajęć otrzymali eko prezenty

niedziela, 27 grudzień 2015 16:21

Książnica Podlaska

Napisane przez

Dnia 26.11.2015r. w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Książki naszych marzeń” odwiedziliśmy Książnicę Podlaską Filię nr 6 przy ul. Piastowskiej w Białymstoku. Podczas spotkania mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe książki o tematyce świątecznej, a także wykonać tradycyjne ozdoby na choinkę- łańcuchy i bombki w stylu Eko. Dowiedzieliśmy się też w jaki sposób można wypożyczyć książkę do domu. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły pozycje książek dźwiękowych oraz tych w dużym formacie.

Dziękujemy Paniom bibliotekarkom za przygotowanie tak ciekawego spotkania.

Strona 49 z 65