Jesienne bajanie...

„Jesienne bajanie o poranku” to kolejne przedsięwzięcie projektu „Szkoła Współpracy” angażującego uczniów ZS Nr 12, ich rodziny i nauczycieli we wspólnych działaniach. Jeden z październikowych poranków we wszystkich klasach i zespołach pochylił nad kartami ulubionych książek nie tylko głowy dzieci ale również ich rodziców i wychowawców. Tutaj zajrzymy na jedno z takich spotkań.

Miało ono miejsce w zespołach rewalidacyjno- wychowawczych „A” i „B” 24 października 2014 roku. Organizatorkami spotkania były wychowawczynie zespołów Alina Popławska i Alina Wysocka. Dnia tego poranek okazał się bardzo długa porą dnia albowiem zakończył się około 12 godziny kiedy dzieci musiały iść już na obiad, a ich mamy do domu. Sala tego „poranka” nabrała jesiennego wyglądu; zasypały ją liście i wypełniło jesienne światło, a namalowane przez uczniów pejzaże zilustrowały i dopełniły klimatu niejednego wiersza. Przestrzeń wypełniała dyskretnie muzyka z płyty „Dotyk ciszy”.

Przybyłe na spotkanie mamy przyniosły „domowe” książki naszych uczniów - Dominiki, Damiana, Łukasza... Każde dziecko dzięki wsparciu mamy„ podzieliło” się ulubiona opowieścią, wierszem z koleżanką, z kolegą; mamy wpadły znakomicie w rolach lektorów swoich dzieci; dzieci skupione wpatrywały się w karty czytane przez mamy, a liście... spadały na ich głowy; był piękny wiersz i opowieść i niezwykła baśń… Nasi uczniowie w rewanżu popisali się literackimi niespodziankami; wspierani przez swoje wychowawczynie, angażując do współdziałania mamy inscenizowali strofy jesiennej poezji.

Czy takie spotkania staną się tradycją? Czas pokaże. Mamy poprosiły już o „Zimowe:) bajanie o poranku”. Na razie zapraszam do galerii zdjęć na wspólne oglądanie literackich klimatów.

Czytaj dalej...

„KONCERT ŻYCZEŃ” w Dniu Edukacji Narodowej

Dzień 14 października 2014 roku był szczególny dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. W tym dniu odbył się „Koncert życzeń”- uczniowie złożyli wcześniej zredagowane i nagrane z pomocą nauczycieli życzenia oraz zadedykowali każdemu z pracowników placówki jego ulubiony utwór muzyczny. Rada Rodziców podziękowała za trud i pracę oraz złożyła życzenia pracownikom szkoły. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie przygotowanych przez rodziców słodkości - „Kwiatki” w postaci babeczki i lizaka.

Odsyłamy do wspomnień w galerii zdjęć.

Czytaj dalej...

Zajęcia z hipoterapii w Ośrodku Hippiczno-Terapeutycznym „Zagłoba” w Grabówce

Dnia 13 października 2014 r., 32 osobowa grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach z hipoterapii w Grabówce, które prowadziła p. Ewelina. Hipoterapia jest sposobem terapii i rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych, polegającym na bliskim kontakcie z koniem, jeździe oraz ćwiczeniach na koniu. Każde dziecko miało okazję zapoznać się z tym dużym, przyjacielskim zwierzęciem, dotknąć końskiego grzbietu, pogłaskać, powąchać, ale i tak najlepsza dla wszystkich była przejażdżka konna. Dodatkową atrakcją w tym dniu było ognisko i pieczenie kiełbasek, które po terapii z koniem oraz spacerach po pobliskim lesie smakowały wybornie. Na wspomnienie tej udanej imprezy zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 27

Wczoraj 30

Tygodniowo 80

Miesięcznie 394

Razem 89341

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci