Główna nagroda!

W XIX Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Złota Nutka" główną nagrodę tzw. "Złotą Nutkę" wyśpiewała Patrycja Tarasiewicz z Zespołu Szkół nr 12 w Białymstoku (klasa Pani Teresy Nowik ).Konkurs odbył się 23 października 2014 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Suwałkach. Uczennicę przygotował Jerzy Kruszewski. W załączeniu kilka fotek z Festiwalu.

Czytaj dalej...

Pożegnanie lata w Sowlanach

Dnia 30 października uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami żegnali lato i witali kolejną porę roku w bardzo klimatycznym i urokliwym gospodarstwie agroturystycznym w Sowlanach niedaleko Białegostoku.  Pogoda dopisała i po integrujących zabawach ze słoneczną iskierką przyjaźni i nićmi babiego lata uczniowie wyruszyli do lasu w poszukiwaniu jesieni. Wyprawa udała się, bo wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale uśmiechnięci z koszami pełnymi skarbów jesieni - kolorowych liści i kwiatów, różnobarwnych traw i gron jarzębin, a gdzieś w oddali słychać było: „...na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie...”. Po leśnej wędrówce nadszedł czas na odpoczynek… Rodzice oczekiwali powrotu swoich pociech w cieplutkiej sali kominkowej, a na stołach przygotowana już była dla nich gorąca babka ziemniaczana, herbatka, ciasto oraz inne przysmaki przygotowane przez mamy, nauczycieli i gospodynię tego miejsca p. Bożenkę. Po miłej, smakowitej przerwie, zaczęły się kolejne programowe niespodzianki. Na podwórku dzieci miały okazję przez bezpośredni kontakt zaprzyjaźnić się ze zwierzętami. Można było ich dotknąć, pogłaskać, nawet pociągać za uszy… Były tam: owca, króliki, kura z kurczakami, koguty, kotek oraz wspaniały dog, który podbił serca nie tylko dzieci niezwykłą łagodnością i przyjacielską postawą. W tym czasie mamy, babcia i nawet jeden tata mieli okazję wyrazić swoją ekspresję poprzez dekorację kapeluszy, wykorzystując do tego kolorowe dary jesienne przyniesione z lasu przez dzieci. Wszyscy do tego zadania podeszli z pełnym zaangażowaniem, po jego zakończeniu rodzice zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie, pt: „Poezja spod jesiennych kapeluszy”. Była to realizacja pierwszego przedsięwzięcia projektu „Szkoła Współpracy”. Rodzice recytowali w urokliwych klimatach wiersze o jesieni, a jej odbiorcami byli nasi uczniowie zachwyceni tak poezją jak i swoimi opiekunami w nowej roli i w pięknych, bo przybranych „jesienią” kapeluszach. Po takich wrażeniach zostało nam tylko już ognisko i pieczenie kiełbasek przy śpiewie znanych biesiadnych piosenek, do których przygrywał na akordeonie pan Jurek.

Impreza udała się. Rodzice i uczniowie zadowoleni i uśmiechnięci wracali do szkoły… „Jak dobrze, że lato lubi się powtarzać, do zobaczenia za rok”…

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w tej imprezie, za przygotowanie ciast i innych smakołyków.

Czytaj dalej...

Podziekowania

Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
wtedy proste –„dziękujemy”- zawiera wszystko co chcemy wyrazić!...

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie składają serdeczne podziękowanie Fundacji Rosa za przekazanie dwóch magnetycznych tablic sucho- ścieralnych. Dar ten sprawił wielką radość naszym podopiecznym.

 

PODZIĘKOWANIE MŁODEJ PARZE
za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie składają serdeczne podziękowanie nowożeńcom za przekazanie materiałów plastycznych uczniom naszej szkoły.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 27

Wczoraj 30

Tygodniowo 80

Miesięcznie 394

Razem 89341

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci