ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
poniedziałek, 10 luty 2020 18:32

Teatr i My

Napisane przez

Teatr Lalek i My to długoletnia współpraca. Rok po roku obserwujemy naszych uczniów dorastających i rozwijających się w kontakcie również ze sztuką teatralną.   Często trudne pierwsze wyjścia, czasem trudnych kolejnych wiele i pewnego dnia niecierpliwość by już iść i wielka uwaga i  zachwycone oczy         i cisza w odbiorze– zrozumienie że czas spektaklu to przestrzeń na głos tylko ze sceny. Wielu z uczniów jest już gotowych na dorosłe spektakle Teatru Węgierki czy Opery w towarzystwie rodziców, dorosłego rodzeństwa… 

Rok 2020 w naszej szkole będzie szczególnie bogaty w teatralne wydarzenia. Już rozpoczęliśmy realizację projektu terapeutyczno- profilaktycznego autorstwa Ewy Wnorowskiej- Kucharskiej i Aliny Wysockiej. Objęta jest nim cała społeczność uczniowska Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych przy ul. Krakowskiej i Baranowickiej.

Bardzo zależy nam na obecności rodziców w tym projekcie i tu serdecznie zapraszamy ich do towarzyszenia swoim dzieciom na wyjściach. To może być wasz wspólny piękny czas i dobre wspólne wspomnienia i może jeden ze sposobów na spędzanie rodzinnego wolnego czasu.

W planie mamy również spektakle, które będą wystawiane przez profesjonalny zespół aktorów na terenie placówki. Nasz „apetyt” na teatr obejmuje również Operę Podlaską, na razie śledzimy repertuar…                    W galerii trochę fotografii z wyjść w styczniu i lutym, zapraszam do obejrzenia.  

środa, 05 luty 2020 21:57

Lekcja ekologiczna

Napisane przez

Nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów  wprowadza w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska. z 1 lipca 2017 r. rozszerzające zakres segregacji oraz ujednolicające jej zasady w całym kraju. W Białymstoku nowe zasady zaczęły obowiązywać od 1 października 2018 r. Mieszkańcy mają obowiązek  wyrzucać śmieci do kolorowych kontenerów oddzielając papier, szkło, tworzywa sztuczne wraz z metalami, bioodpady i odpady zielone.

9 .01. 2020r. nasi uczniowie wzięli udział w lekcji ekologicznej prowadzonej przez pracowników Biura Zarządzania Systemem Gospodarki Odpadami PUHP ,,LECH" Spółka z o.o. Po tej lekcji już wiemy, jak poprawnie segregować odpady w domu, które z nich nadają się do ponownego wykorzystania, gdzie wyrzucać niebezpieczne śmieci, jak powstaje ciepło i prąd z odpadów? Uczestnicy spotkania otrzymali też materiały informacyjne w formie naklejek, torby ekologiczne i inne gadżety.

         16 stycznia 2020 r. odbyła się niezwykle miła uroczystość, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy jak zwykle nie zawiedli i pojawili się w szkolnym gronie. Uczniowie z wielką radością pochwalili się swoimi talentami artystycznymi -zaśpiewali piosenkę pt. „Kłótnia o dziadka” oraz „Kolęda na dzwonkach” z akompaniamentem instrumentalnym. Nie zabrakło także serdecznych życzeń w formie wiersza, który deklamowała uczennica Kasia Koc oraz drobnych upominków, które dzieci wręczyły swoim bliskim. Nasi przemili goście mieli okazję powspominać dawne czasy podczas prezentacji muzycznych z lat 60-tych i 70-tych, a także zatańczyć z własnymi wnukami do piosenki Anny Jantar „Żeby szczęśliwym być”. Spotkanie zakończyło się wspólną sesją zdjęciową w karnawałowych stylizacjach oraz poczęstunkiem.                                           Dziękujemy Wam drodzy Dziadkowie za Waszą obecność, serce i życzliwość.
wtorek, 24 grudzień 2019 20:54

Szkolne Jasełka

Napisane przez

„Oto zwiastuję wam radość wielką, dzisiaj narodził się nam Zbawiciel”

Dnia 18 grudnia 2019 w naszej szkole odbyły się Jasełka. Swą obecnością zaszczycili nas przyjaciele Naszej szkoły: Ks. Mateusz Dobrzyński, Pani Joanna Sznurkowska oraz Pani Elżbieta Rutkowska. Nasi wspaniali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wzruszające przedstawienie. Rodzice również dołożyli swoją cegiełkę przygotowując kolędę, którą odśpiewali wszyscy. Uwieńczeniem uroczystości było odczytanie fragmentu z Pisma Świętego, życzenia świąteczne oraz wspólne dzielenie się opłatkiem.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Dnia 6.12.2019r. Po raz kolejny  uczniowie szkoły mieli okazję  obejrzeć i wysłuchać audycję muzyczną „Co mówią zwierzęta w wigilijną noc” w wykonaniu grupy Arte- Muza. To była energetyczna bajka muzyczna prezentująca piosenki, kolędy oraz dużą dawkę humoru.  Bohaterami byli: kotka Kicia, pies Azor chomik Mały oraz Pan.  Każde ze zwierząt  miało w kontaktach z ludźmi zarówno dobre, jak i złe doświadczenia.

W wigilijną noc zwierzęta opowiadały ludziom co jest dla nich ważne, co im się podoba, a co nie. W audycji to właśnie Pan po raz pierwszy w życiu  usłyszał jak jego pupile  przemówiły  ludzkim głosem.

Głównym  przesłaniem audycji było wezwanie dzieci i młodzieży do dobrego traktowania zwierząt.

Strona 7 z 65