ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
piątek, 15 luty 2019 19:37

Bal Karnawałowy

Napisane przez
NIECH ŻYJE BAL....
W naszej szkole odbył się bal karnawałowy, na którym bawiliśmy się razem z kolegami i koleżankami z oddziałów przy DPS oraz gościmi z OSTO w Białymstoku. Rozpoczęliśmy rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejszą Maskę Karnawałową , potem pojechaliśmy pociągiem w podroż dookoła Europy, w którą zabrał nas znakomity DJ.pan Jurek, w przerwie miedzy zabawą a tańcami odpoczęliśmy przy słodkim poczęstunku. Na zakończenie balu po prezentacji kostiumów karnawałowych, wybraliśmy Króla i Królową balu.
Bawiliśmy się świetnie !!!!
niedziela, 03 luty 2019 19:51

Dzień Babci i Dziadka 2019

Napisane przez

Dnia 18.01.19 w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy uroczyście dzień Babci i Dziadka. Uczennica Katarzyna w imieniu wszystkich uczniów  odczytała życzenia. Prezentem dla zaproszonych gości był występ Kabaretu Seniorów "Szpilka". Istniejący od 37 lat kabaret zaprezentował współczesne teksty satyryczne i liryczno - wokalne w eleganckiej oprawie przy użyciu różnorodnych kostiumów. Po rozrywce był czas na wręczenie drobnych upominków i słodki poczęstunek.

środa, 23 styczeń 2019 10:35

Wyróżnienie za naszą Szopkę Bożonarodzeniową

Napisane przez

9 stycznia 2019r w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej  odbyło się podsumowanie Przeglądu Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych. Organizatorami Przeglądu byli abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki oraz Tadeusz Truskolaski, Prezydent Miasta Białegostoku, współorganizatorem - Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Nasi uczniowie Piotr, Michał i Bartosz z grupy ORW pod kierunkiem pani Anety. Żak i pana Marcina Surmacewicza otrzymali wyróżnienie w kategorii „Placówka”. Gratulujmy wyróżnionym i dziękujemy wychowawcom. W dalszej części prezentujemy kilka zdjęć jak to robiliśmy.

 

szopka1

czwartek, 17 styczeń 2019 12:56

Spotkanie opłatkowe 2018

Napisane przez

Spotkanie Opłatkowe w naszej szkole na ul. Krakowskiej odbyło się 20 grudnia 2018r.
Z wielkim zainteresowaniem wszyscy obejrzeli tegoroczne jasełka pt. „Boże Dziecię błogosław Ojczyznę miłą”. Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miały one charakter patriotyczny. Scenariusz opierał się na znanej przez naszych uczniów piosence „Jestem Polką i Polakiem”. Przedstawiciele różnych stron Polski przybywali, by złożyć hołd Jezusowi. Nie zabrakło Górali z owieczkami, Krakowiaków z legendarnym smokiem, piekarza z Torunia z pysznymi piernikami, dyplomatów z Warszawy oraz Kaszubki z marynarzami. Nauczyciele postarali się o piękne, oryginalne stroje. Mogliśmy podziwiać prawdziwy ubiór Kaszubki, Krakowiaków i Górali. Uczniowie wraz z opiekunami zatańczyli nasz narodowy taniec „Polonez”. Całe przedstawienie było wplecione w scenerię Bożenarodzeniową. Aniołowie śpiewali kolędy. Trzech Archaniołów po wniesieniu na scenę fragmentów naszego państwa, podzielonego przez zaborców i umieściwszy je w konturach Polski, pięknie odtańczyło taniec wolności. Wszyscy śpiewaliśmy nowoczesną kolędę „Oto dziś narodziła się Miłość”. Aniołowie rozdawali czerwone serca z cyt. z Pisma Św.. Na zakończenie Kaszubka i Krakowianka wniosły stół, biały obrus, świecę, Biblię i opłatki. Podkreślając nasz polski, ekumeniczny charakter zaśpiewaliśmy też przepiękną kolędę prawosławną w języku starocerkiewno słowiańskim „Cicha noc nad Palestynoj. W podniosłej atmosferze wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor i zaczęliśmy łamać się opłatkiem oraz składać sobie życzenia. Spotkanie zakończyło się wspólną Wigilią dla rodziców.
Iwona Krzykała

środa, 09 styczeń 2019 22:11

Podsumowanie akcji "Góra grosza"

Napisane przez

Nasza placówka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, a także uświadomienie naszym podopiecznym, że wystarczy grosik, by okazać cenne wsparcie. Dzieci wraz z rodzicami oraz pracownicy szkoły z wielkim zaangażowaniem zbierali monety do skarbonki. Tuż po Nowym Roku, 2 stycznia 2019 r., wszystkie zebrane grosiki zostały dokładnie policzone, zapakowane zgodnie z otrzymaną wcześniej instrukcją i odniesione na Pocztę Polską.

Hurra! Hurra! Zebraliśmy aż 138 złotych. Super!!! Dziękujemy wszystkim za udziałi zaangażowanie w akcję.

Strona 7 z 55