ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
piątek, 20 marzec 2015 15:03

Jeszcze trochę zimy

Napisane przez

Miało być „Zimowe bajanie o poranku” ale tegoroczna przyroda nie obdarowała nas klimatycznymi, białymi od śniegu i skrzypiącymi od mrozu rankami. Nie pozostało nam zatem   nic innego jak wspólnymi siłami – nauczycieli, uczniów i rodziców – wykreować nasza własną zimowa porę w zaciszu pracowni szkolnych i tak na przełomie lutego i marca 2015 roku zrodziły się spotkania pt. „ Jeszcze troszeczkę zimy”.

„Jeszcze troszeczkę zimy” to kolejne przedsięwzięcie projektu „ Szkoła Współpracy” z tematu „Rodzice , dziadkowie poczytajcie nam” angażującego uczniów ZSNr 12,  ich rodziny i nauczycieli we wspólnych działaniach.

Spotkania miały oczywiście przede wszystkim charakter literacki. W umówione dni w kolejnych klasach uczniowie z towarzyszącymi im członkami rodzin przenosili się z podwórkowej raczej jesiennej aury w sam środek „prawdziwej” zimy. Po salach ścieliły się błękitno- białe zaspy, sypał się śnieg i latały śniegowe kule; w jednej pojawiła się nawet sama Królowa śniegu. Rodzice czytali uczniom najpiękniejsze stronice i strofy z półek domowych bibliotek, uczniowie ze wsparciem swoich nauczycieli czytali (również z wykorzystaniem komunikatorów mowy) i wizualizowali ulubione teksty z półek klasowych biblioteczek. Nie zabrakło wizualizacji plastycznych- wykonane obrazy będą zdobić klasy do pierwszego śpiewu skowronków- i ekspresji muzyczno- ruchowej. Być może ostatni raz tej zimy słychać było dzwonki sań i teksty zimowych piosenek. Niedługo już przecież Vivaldi popłynie ze swoja Wiosną.

Miło było patrzeć na dzieciaki wpatrzone w czytających rodziców- to dla nich zawsze niezwykła sytuacja w przestrzeni szkolnej. Miło wiedzieć i widzieć jak duża wartością dla naszych uczniów jest obcowanie z literaturą piękną.

Zapraszam do galerii zdjęć na wspólne oglądanie zimowych klimatów.

środa, 25 luty 2015 20:49

Olimpijka 2015

Napisane przez

Dnia 25.02.2015 r. w Zespole Szkół Nr 11 przy ul. Rzemieślniczej w Białymstoku odbyła się V Integracyjna Olimpijka "Wesoło i zdrowo bawimy się na sportowo". W zawodach udział wzięło 9 drużyn, które rywalizowały w następujących konkurencjach: zręcznościowy tor przeszkód, szybkościowy tor przeszkód, siłowy tor przeszkód. W ogólnej klasyfikacji uczniowie z naszej szkoły (Mariusz Szarejko, Kuba Szendomierski, Maksymilian Ostaszewski, Kacper Szymański, Marcin Maksimowicz) zdobyli III miejsce.

                                                                         Gratulujemy!

poniedziałek, 23 luty 2015 12:19

Turniej tenisa

Napisane przez

Dnia 22.02.2015 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Knyszyńskiej rozegrany został VII Białostocki Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego "Zwyciężyć Siebie". Celem imprezy było upowszechnianie gry w tenisa stołowego, rozwijanie postawy rywalizacji oraz integracja zawodników. Turniej rozgrywany był indywidualnie, grany systemem każdy z każdym. Emocje były niesamowite. Wszyscy oglądali rozgrywki z zaciekawieniem oraz wspierali swoje drużyny. Uczeń naszej szkoły Marcin Maksimowicz zdobył II miejsce.

                                                                                                 Gratulujemy!

Dziękujemy organizatorom i do zobaczenia jesienią :-)

piątek, 20 luty 2015 15:00

Bal karnawałowy 2015

Napisane przez

12.02.2015r - Ten dzień od rana zapowiadał się niezwykle………

Za sprawą pięknej dekoracji wykonanej przez i pod kierunkiem M. Tenderendygórny hol naszej szkoły zmienił się w salę balową. Zjawiskowy jej wygląd wprowadził uczniów w wesoły nastrój i zachęcał do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosiła„ Rodzina Flinstonów”.Zaszczycili nas swoją obecnością uczniowie z DPS w Zaściankach oraz uczniowie  z Ośrodka Szkolno – Opekuńczo – Terapeutucznego z cechami Autyzmu w Białymstoku.

Większość uczniów przebrana była w kolorowe stroje. Przy dźwiękach wspaniałej muzyki wszyscy bawili się znakomicie. Zorganizowano szereg konkursów, oraz rozstrzygnięty zostałkonkurs „ Maska Karnawałowa”. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Słodkim poczęstunkiem były pączki – jak przystało na Tłusty Czwartek.

piątek, 23 styczeń 2015 21:26

Ślubowanie

Napisane przez

Dnia 22.01.2015 r w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania nowo przybyłych uczniów. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą muzyczną „Drzewem być” z udziałem zaproszonych gości: rodziców, rodzeństwa, a także dziadków i babć, których święto także uczciliśmy tego dnia. Ślubujący uczniowie zostali uroczyście przyjęci do braci szkolnej przez Panią Dyrektor Elżbietę Pszczołę pasującą każdego nowicjusza dużym ołówkiem. Po wręczeniu dyplomów oraz upominków przyszedł czas na krótką prezentację instrumentalną przygotowaną przez uczniów klas młodszych, a także występ wokalny uczniów: Patrycji Tarasiewicz i Kacpra Szymańskiego, ze szczególną dedykacją w kierunku kochanych babć  i dziadków. Po występie wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki oraz wcześniej upieczone przez siebie ciasteczka. Laurki były wyposażone w wiersze - okazję do wspólnego, rodzinnego czytania w domu. Nasze familijne spotkanie zakończyło się rozmowami przy herbatce i ciasteczku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne przeżycia tego dnia.

Prowadzące imprezę: Alicja Olech i Dorota ZaniewskaJ

Strona 69 z 72