ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
Na międzyszkolny  konkurs plastyczny „ Świat się mieni barwami jesieni” wpłynęło 40 prac.
Prace oceniane były  w dwóch  kategoriach:
I kategoria: przedszkola,
II kategoria : szkoła podstawowa
 Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: oryginalność pomysłu, samodzielność wykonania pracy, estetykę.
Jury postanowiło nagrodzić prace następujących osób:
w kategorii : przedszkola
I miejsce- Igor Antoniuk
II miejsce-  Amelia Falandysz
III miejsce – Kuba Gawryluk
w kategorii : szkoła podstawowa
I miejsce- Magdalena Gołaszewska
II miejsce – Maksymilian Ostaszewski
III miejsce -  Szymon Kisielewski
Wyróżnienie otrzymali: Kamila Gorazińska, Michał Jańczuk, Wiktor Zarzecki, Piotr Borawski
Organizatorzy dziękują uczniom za wykonanie pięknych prac. Słowa podziękowania należą się  również  dla nauczycieli, którzy zaangażowali swoich uczniów do udziału w konkursie.
                                                                                                                                                 
Organizatorzy:
Katarzyna Siemienowicz
Anna Goch
 
 
 
wtorek, 10 grudzień 2019 22:50

Mikołajki 2019

Napisane przez

Mikołajki to jeden z najbardziej oczekiwanych, pełnych emocji dzień w naszej szkole. Szykujemy wtedy choinkę, cudowne świąteczne dekoracje, zaczynamy śpiewać kolędy i atmosfera robi się przyjemnie świąteczna. Zanim jednak przyszedł do nas Mikołaj wszyscy zabraliśmy się za sprzątanie - oczywiście w formie zabawy muzyczno-ruchowej pt.  „ Świąteczne porządki”, dowiedzieliśmy się także skąd wzięła się tradycja obchodzenia Mikołajek oraz  gdzie mieszka  Mikołaj. Wszyscy też rozwiązaliśmy z sukcesem Quiz z wiadomościami o naszym cudownym gościu czekając na jego przybycie. Wreszcie zauważyliśmy  przez okno, że nadchodzi.   Radość była ogromna, cieszyliśmy się nie tylko z prezentów, ale także ze spotkania z Mikołajem i Panią Śnieżynką. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak przebiegła mu podróż z dalekiej Laponii i czy przygotował prezenty dla wszystkich dzieci.  Wzięliśmy udział w pamiątkowej sesji fotograficznej, którą będziemy jeszcze wspominać bardzo długo. Mikołaj przygotował nam także zdrową, pyszną przekąskę. Po obiedzie mogliśmy delektować się musem i pysznymi owocami. 

Dziękujemy Ci Mikołaju za odwiedziny i zapraszamy za rok!!!

poniedziałek, 09 grudzień 2019 20:22

DZIELNICOWI Z I KOMISARIATU POLICJI W SZKOLE

Napisane przez

Dnia 3.12.2019r.  dzielnicowi mł. asp. Maciej Andrzejewski oraz sierż. szt. Anna Kazberuk. spotkali się z uczniami  szkoły będącej w ich  rejonie służbowym. W trakcie wizyty  mundurowi przeprowadzili prelekcję na temat zasad bezpiecznego zachowania wobec osób  obcych. Wyjaśniali kto to jest nieznajomy, jakie może mieć zamiary i że nie wszystkim można ufać. Uświadamiali, że policjantów nie należy się bać, bo oni dbają o bezpieczeństwo wszystkich. Poza tym uczniowie poznali rolę policjanta dzielnicowego. Niektórzy zainteresowani  byli  mundurem  policjanta.

Dzięki takim spotkaniom, dzieci i młodzież  będą darzyć  policję zaufaniem i chętniej będą zwracać się do nich o pomoc.

Dnia 03.12.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem uroczystości było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i ruchową oraz kształtowanie postaw empatii oraz okazywania pomocy i życzliwości w stosunku do osób niepełnosprawnych. W geście solidarności z osobami niepełnosprawnymi ubraliśmy się w tym dniu na żółto. Spotkanie rozpoczęło się krótką pogadanką na temat Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz prezentacją multimedialną dotyczącą rodzajów niepełnosprawności i problemów z jakimi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty sensoryczne pt. „Gdybym nie widział/a, gdybym nie słyszał/a…”. Na zakończenie uroczystości – wspólnie zaśpiewaliśmy  piosenkę pt,, Pokonaj siebie”.

niedziela, 08 grudzień 2019 18:38

Wizyta w Muzeum Podlaskim Ratusz w Białymstoku

Napisane przez
Kontakt z wielką sztuką to przeżycie niecodzienne. 5 grudnia 2019r. mieliśmy przyjemność odwiedzić Muzeum Podlaskie  Ratusz w Białymstoku. Podziwialiśmy obrazy wielkich malarzy w Galerii Malarstwa Polskiego. Ekspozycja stała liczy ponad 120 dzieł najwybitniejszych polskich i obcych malarzy, działających w ciągu ostatnich 250 lat. To przegląd malarstwa  ilustrowany pracami takich twórców jak: Marcello Bacciarelli,  Józef Grassi, Michał Bogoria Skotnicki, Piotr Michałowski, Jacek Malczewski. Ignacy Pieńkowski, Józef Pankiewicz, Olga Boznańska, Augustyn Mirys, Stanisław Ignacy Witkiewicz. Wśród płócien portrety Jana Klemensa i Izabeli Branickich. Najprawdopodobniej pochodzą one
z XVIII w., ale mogły powstać już po śmierci Branickich. Autor obrazów nie jest znamy, ale oglądając prace można stwierdzić, że był to artysta wysokiej klasy.

        Zwiedziliśmy też wystawę czasową Andrzeja Strumiłło, artysty mieszkającego na Suwalszczyźnie. Malarstwo Nowe to wystawa prezentująca cykl : Mandale i Twarze. Magiczne kręgi robiły wrażen
ie. W środku każdej kompozycji malarz umieścił  wizerunek bóstwa lub jego atrybut. 
        Dzieła bardzo nam się podobały. To nie była ostatnia wizyta w tym miejscu.
Strona 8 z 65