ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
wtorek, 21 grudzień 2021 14:43

„Tydzień dobrych uczynków”

Napisane przez

W tym roku w ramach „Tygodnia dobrych uczynków”(13-17.12.2021r.) poszczególne klasy/zespoły wraz z rodzicami włączyli się w:

  • pomoc materialną i rzeczową uczniowi naszej szkoły znajdującemu się w trudnej sytuacji losowej,
  • pomoc Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „ Radość” przy ul. 11 listopada w Białymstoku,
  • pomoc   kotom ze schroniska dla zwierząt w Sokółce.
  • zwiększenie zbioru monet do akcji „Góra grosza”.

Chcemy serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej, a zwłaszcza naszym uczniom i ich rodzicom za tak owocne włączenie się w naszą akcję dobroczynną. Radujemy się, widząc jak szczodrze potrafimy dzielić się z innymi.

                                           Organizatorzy: Anna Rogalska, Ewa Wnorowska-Kucharska

niedziela, 12 grudzień 2021 15:39

Mikołajki

Napisane przez
Kochany św. Mikołaju,
Dziękujemy Ci za video-list,  który obejrzeliśmy w dniu Twoich imienin
6 grudnia. Tego dnia odwiedzili nas Twoi Pomocnicy- RENIFERKI. Było bardzo wesoło i kolorowo, ze świąteczną muzyką w tle. I oczywiście słodko i pysznie, bo z czekoladkami, za które Ci bardzo dziękujemy Mikołaju. Staramy się być grzeczni cały czas i czekamy na Ciebie w szkole. Zapraszamy też Ciebie do naszych domów na Święta Bożego Narodzenia. Życzymy Ci dużo zdrowia. Ps. Zajrzyj koniecznie do galerii zdjęć z obchodów Twoich imienin. Są tam także listy, które do Ciebie napisaliśmy.
Uczniowie ZPSW
ul. Krakowska 19
Białystok, POLSKA
środa, 08 grudzień 2021 19:19

Spektakl "Jaś i Małgosia"

Napisane przez

W dniu 07.12.2021 uczniowie naszej szkoły wybrali się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl Jaś i Małgosia. Przedstawienie okazało się pełną humoru opowiastką o parze niesfornych wiecznie skłóconych dzieciach, którzy dzięki miłości i zgodzie rodziców stają się zgodnym rodzeństwem.

3 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie w geście solidarności z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami przygotowali klasowe gazetki, nawiązujące do tematyki. Wspólnie z nauczycielami wykonane zostały plakaty przedstawiające sukcesy naszych tegorocznych Paraolimpijczyków. W klasach pojawiły się także prace plastyczne - odbite dłonie uczniów z wypisanymi na nich hasłami: MIŁOŚĆ, TOLERANCJA, SZACUNEK, RÓWNOŚĆ, WOLNOŚĆ. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne oraz krókie filmy, które zawierały informacje dotyczące rodzajów niepełnosprawności jak również zwracające uwagę na sukcesy naszych Paraolimpijczyków. W tym dniu pokazaliśmy, że jesteśmy jednością.  Zapraszamy do fotogalerii.

czwartek, 02 grudzień 2021 22:25

TYMCZASEM W PRACOWNI CERAMICZNEJ...

Napisane przez

Jesień dostarczyła nam wiele inspiracji to tworzenia małych i większych arcydzieł w pracowni ceramicznej. Bawiliśmy się kolorem, kształtem, fakturą. Powstały piękne zawieszki, talerzyki, miseczki, patery a nawet zwierzątka. Poprzez systematyczne zajęcia w pracowni nasi uczniowie nabywają umiejętność planowania i realizowania danego zadania krok po kroku. Z każdymi kolejnymi zajęciami widać postępy i pewność w tworzeniu w glinie. Lepimy, wałkujemy, wykrawamy foremki, odbijamy faktury, szkliwimy. I z niecierpliwością czekamy co zobaczymy w piecu po procesie wypału. Na efekty końcowe naszej pracy niekiedy trzeba trochę poczekać dlatego też już od jakiegoś czasu tworzymy ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Strona 8 z 85