ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
wtorek, 01 styczeń 2019 15:45

Fabryka dobra

Napisane przez

Fabryką dobra nazwałam naszą szkołę na siedem dni od 7 do 13 grudnia. Miejscem pracy pięknych uczniowskich serc pozostaje przez wszystkie pozostałe dni w roku. Siedem dni starania się szczególnego ,żeby dużo , dużo nazbierać tych dobrych uczynków. Żeby tak całe serduszko było zapisane! Siedem dni rozmyślań Pani/ Pana, żeby nie przeoczyć tego najważniejszego, czym dziecko obdarowuje nas każdego dnia.

14 grudnia pani Ala Wysocka i Ewa Wnorowska- Kucharska  zaprosiły wszystkich uczniów, nauczycieli, opiekunów na spotkanie podsumowujące akcję zbierania dobrych uczynków.

Zanim nadeszła prowadząca spotkanie Anioł Stróż już zaprowadził anielski spokój i porządek pośród dzieci. Wszyscy zauważyli splecione na błękicie ręce, rozświetloną choinkę i tajemnicze  pudło...Anioł wciąż był… Po kilku minutach wszystkie oczy skierowały się na piękny film- opowieść o dobru, które powraca. Potem odbył się wielki egzamin z DOBRA. Uczniowie z ogromnym wyczuciem     i poprawnością odebrali scenę dzielenia się jedzeniem, ustępowania bardziej potrzebującemu miejsca, pomagania w dźwiganiu, sprzątaniu, ogrom empatii     i rąk do pomocy pojawiło się gdy upadł człowiek; to była moja scena i nigdy nie zapomnę tamtego wzruszenia.

Potem już tylko pozostało pozbierać serca …. Cudownie słuchać było nie kończącej się opowieści naszych uczniów / wspieranych głosami opiekunów/    o maleńkich, wielkich dokonaniach dobra. Z pomocą Anioła Stróża wszystkie serduszka trafiły do tajemniczego białego pudła, a pudło szybko zamieniło się w świąteczną paczkę i znalazło swojego adresataJ Proszę przyjrzeć się zdjęciom, z nich dowiecie się m.in. dla kogo była paczka i kto ją otrzymał? 

Niech dobro do Was powraca.

sobota, 22 grudzień 2018 21:14

Bóg się rodzi, moc truchleje...

Napisane przez

zyczenia

środa, 28 listopad 2018 19:37

Akcja "Góra Grosza"

Napisane przez

Nasza placówka  włączyła się 26.11.2018 roku w akcję  o nazwie  „ Góra Grosza”   organizowaną  przez Towarzystwo Nasz Dom i zbieranie groszy już trwa J. Zakończy się dnia  02.01.2019 roku. Celem akcji jest  niesienie pomocy  dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Jej brak to jeden z najtrudniejszych dla dziecka scenariuszy życia.  „Grosiki” trafią do najbardziej z nich  potrzebujących.

Zachęcamy do wsparcia tego właśnie dzieła, bo jak żadne inne właśnie za „grosik” jest w stanie przywołać uśmiechy na buzie osieroconych bądź porzuconych  dzieci i rozjaśnić ich dni.

Grosz dzisiaj włożony do bardziej potrzebującej dłoni wróci do Ciebie gdy będziesz w potrzebie- to stara mądrość, którą rodzice mogą przekazać dzieciom, dziadkowie – wnukom, nauczyciele- uczniom… Przy okazji wspólna  radość z dzielenia się i wielka nauka dla dzieci o istnieniu zawsze tych bardziej potrzebujących.

                                            Dziękujemy.

              5 listopada 2018r. rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs plastyczny w którym wzięły udział dzieci i młodzież białostockich szkół i przedszkoli. Celem konkursu było dostrzeganie piękna i różnorodności krajobrazu jesiennego, rozwijanie wyobraźni  twórczej i pomysłowości oraz zachęcenie do poszukiwań nowych form plastycznych. Na konkurs wpłynęło 41 prac. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie za kreatywność i estetykę wykonania. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, wiec jury postanowiło nagrodzić prace odznaczające się pomysłowością oraz ciekawym połączeniem technik plastycznych. Laureaci konkursu otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Przedstawiamy laureatów IX edycji konkursu „Świat się mieni barwami jesieni”.

Wpisując się w ideę równości w dostępie do kultury, historii i dziedzictwa narodowego z całą społecznością szkolną włączyliśmy się w powszechne obchody 100lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z uwagi na funkcjonowanie i możliwości psychofizyczne naszych uczniów zaproponowaliśmy możliwie szeroki wachlarz metod i oddziaływań edukacyjno-wychowawczych, aby temat tak ważny w historii naszego kraju, był dostępny w swojej formie i treści dla każdego z naszych uczniów.

Tydzień 5-9.11.2018 r. obfitował w szereg ciekawych wydarzeń i uroczystości, które po krótce zrelacjonujemy tekstem i zdjęciami J.

 

Poniedziałek

Sprawdziliśmy naszą wiedzę w specjalnie przygotowanym quizie. Pracowaliśmy  w zespołach klasowych, aby wspomagać swoją wiedzę. Quiz był tak przygotowany, aby umożliwić w nim udział każdemu uczniowi. Odpowiedzi udzielaliśmy poprzez podnoszenie odpowiednich kartek. 

 

Wtorek

Kolejny dzień pełen wrażeń! Zwłaszcza, że dziś mieliśmy wyjątkowego gościa w szkole. Pan Czesław Jakubowicz przybliżył nam postać Marszałka Piłsudskiego, snując ciekawe opowieści oraz czytając poezję. Z wielką ochotą wybraliśmy się też do centrum miasta, aby pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożyć kwiaty i zapalić znicze.

 

Środa

"Polak mały" - niezwykła lekcja i spotkanie! Tym razem zajęcia przeprowadziły panie z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Pani Sylwia Wilczewska i Jolanta Brzozowska zaprezentowały ciekawe filmy, książki oraz garść cennej wiedzy. Na zakończenie dostaliśmy ciekawe upominki. Serdecznie dziękujemy !!!

Czwartek

Szkolna grupa muzyczna „Etno folk” zaprezentowała, a następnie zaprosiła wszystkich nas na wspólne odtańczenie jednego z piękniejszych naszych tańców narodowych – poloneza.

Kolejna atrakcją było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Za co kocham Polskę” pod patronatem naszej pani dyrektor Doroty Rodziewicz. Prace zawisły w galerii szkolnej i stanowiły wspaniałą ozdobę w tym wyjątkowym tygodniu.

Piątek

Jeszcze Polska nie zginęła ! O godzinie 11.11 z całą społecznością szkolną odśpiewaliśmy uroczyście Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Świąteczny nastrój towarzyszył nam przez cały tydzień. W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy nasze szkolne obchody i to co się działo w ostatnich dniach. Śpiewaliśmy piękne pieśni patriotyczne, nad głowami powiewały flagi, a z buzi nie schodził uśmiech.

Zakończenie

Za cały tydzień serdecznie dziękujemy Zespołowi Obchodów 100lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w szczególności pani dyrektor Dorocie Rodziewicz i nauczycielom: pani Annie Kopczuk, Iwonie Krzykale, Annie Rogalskiej, Anecie Żak, Joannie Żarskiej oraz pozostałym nauczycielom i pracownikom Szkoły wspierającym. Największe podziękowania należą się naszym uczniom i wychowankom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, wykazali się dużym zaangażowaniem i dobrym humorem.

Strona 8 z 55