ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
czwartek, 28 listopad 2019 20:48

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Napisane przez
           20 listopada 2019 roku minęło dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych- Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji wiele miast
i szkół z całej Polski przyłączyło się do obchodów z okazji rocznicy. Wśród nich znalazła się również nasza placówka. Podjęte przez nas działania opierały się na przeprowadzeniu ciekawych zajęć o tematyce związanej z prawami dziecka oraz działalnością UNICEF. Uczniowie wraz nauczycielami wykonali prace na konkurs plastyczny, którego tematem przewodnim było hasło: „Dla każdego dziecka dzieciństwo”, który zakończył się wystawą prac w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.
          Akcję podsumowało spotkanie, które odbyło się dokładnie 20 listopada- w dniu kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka podczas, którego wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły utworzyli „Łańcuch Przyjaźni”, przychodząc ubrani na kolor niebieski.  Przedsięwzięcie to pozwoliło nam dorosłym przypomnieć o naszym zobowiązaniu do przestrzegania praw dzieci. To także sposobność trwałego zaangażowania, aby słuchać, wspierać i działać z dziećmi i młodzieżą oraz budować przyszłość z tymi, którzy będą ją kontynuować.
Przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.
 
 
środa, 27 listopad 2019 20:06

Dzień Pluszowego Misia

Napisane przez

25 listopada 2019 „ Dzień Pluszowego Misia”

Z tej okazji w tym dniu odbyła się impreza szkolna. Bohaterem zabawy był Pan Miś  i Pani Misiowa, którzy pomagali prowadzącej pani A. Wysockiej w organizacji zabaw. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione misie, maskotki, które zaprezentowały podczas wspólnego tańca. Uwieńczeniem zabawy była dyskoteka misiowa.

Rodzice z dziećmi przynieśli tez nowe maskotki, pomoce plastyczne,  które zostały przekazane Fundacji „Mam Marzenie” , a stamtąd trafią do małych pacjentów oddziałów szpitalnych. Dziękujemy za dar serca.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

21 listopada nasi zdolni uczniowie uczestniczyli w XVl Integracyjnym Festiwalu piosenki i tańca. "Śpiewajmy razemi tańczmy razem" . Uczniowie zaprezentowali piosenkę " Jesienny kujawiaczek".
Gratulujemy wspaniałego występu!

środa, 20 listopad 2019 22:40

Festiwal owocowo-warzywny

Napisane przez

W dniu 13.11.2019r w naszej szkole odbył się Festiwal owocowo-warzywny.

Uczniowie mieli okazję do polisensorycznego poznania owoców i warzyw, doświadczyły że jest to alternatywa dla słodyczy. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, oglądaliśmy prezentacje o wartościach odżywczych owoców i warzyw oraz śpiewaliśmy piosenki.

Nasi uczniowie ZDALI EGZAMIN ŚPIEWAJĄCO!

Na koniec uczniowie z klas IV-VIII oraz klasy VI-VIII przygotowali musy owocowe, sałatkę z owoców  i warzyw.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, dzięki temu było smacznie i kolorowo!

Prezentujemy efekty tych działań.

wtorek, 19 listopad 2019 21:56

Ogłoszenie

Napisane przez

OGŁOSZENIE 

 

Nasza szkoła dołącza do akcji organizowanej przez Fundację „Mam Marzenie” – nowe maskotki oraz materiały plastyczne przynieś do szkoły. Dziękujemy :-) 
Osoby odpowiedzialne : A. Goch, A.Wysocka, E.Wnorowska-Kucharska

Strona 9 z 65