ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
środa, 26 luty 2020 22:25

Walentynki

Napisane przez

14 lutego w naszej świetlicy obchodziliśmy Walentynki. Każdy mógł przekazać swojej sympatii kartkę z miłym słowem i wrzucić ją do walentynkowej poczty. Radości było co nie miara podczas uroczystego otwarcia skrzynki przepełnionej listami. Każdy został obdarowany walentynką, a oprócz tego degustowaliśmy pyszne piernikowe serduszka przygotowane przez uczniów podczas zajęć w świetlicy. Przestawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

wtorek, 25 luty 2020 13:38

Wycieczka na wystawę ROBOPARK

Napisane przez

18 lutego grupa naszych podopiecznych miała możliwość obejrzenia międzynarodowej, interaktywnej wystawy robotów zorganizowanej w ROBOPARK w Galerii Alfa. Podczas tej wycieczki uczniowie oglądali różnorodne modele robotów, ale również pobawili się z nimi, rozmawiali. Wysłuchaliśmy koncertu robotów i podziwialiśmy ich taneczne popisy. Zarówno uczniom jak i opiekunom towarzyszyły niesamowite emocje podczas obcowania
z wynalazkami techniki. Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów za zaproszenie i możliwość bezpłatnego skorzystania z oferowanych atrakcji. Przestawiamy fotorelację z tego wydarzenia. E.O.

poniedziałek, 10 luty 2020 18:32

Teatr i My

Napisane przez

Teatr Lalek i My to długoletnia współpraca. Rok po roku obserwujemy naszych uczniów dorastających i rozwijających się w kontakcie również ze sztuką teatralną.   Często trudne pierwsze wyjścia, czasem trudnych kolejnych wiele i pewnego dnia niecierpliwość by już iść i wielka uwaga i  zachwycone oczy         i cisza w odbiorze– zrozumienie że czas spektaklu to przestrzeń na głos tylko ze sceny. Wielu z uczniów jest już gotowych na dorosłe spektakle Teatru Węgierki czy Opery w towarzystwie rodziców, dorosłego rodzeństwa… 

Rok 2020 w naszej szkole będzie szczególnie bogaty w teatralne wydarzenia. Już rozpoczęliśmy realizację projektu terapeutyczno- profilaktycznego autorstwa Ewy Wnorowskiej- Kucharskiej i Aliny Wysockiej. Objęta jest nim cała społeczność uczniowska Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych przy ul. Krakowskiej i Baranowickiej.

Bardzo zależy nam na obecności rodziców w tym projekcie i tu serdecznie zapraszamy ich do towarzyszenia swoim dzieciom na wyjściach. To może być wasz wspólny piękny czas i dobre wspólne wspomnienia i może jeden ze sposobów na spędzanie rodzinnego wolnego czasu.

W planie mamy również spektakle, które będą wystawiane przez profesjonalny zespół aktorów na terenie placówki. Nasz „apetyt” na teatr obejmuje również Operę Podlaską, na razie śledzimy repertuar…                    W galerii trochę fotografii z wyjść w styczniu i lutym, zapraszam do obejrzenia.  

środa, 05 luty 2020 21:57

Lekcja ekologiczna

Napisane przez

Nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów  wprowadza w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska. z 1 lipca 2017 r. rozszerzające zakres segregacji oraz ujednolicające jej zasady w całym kraju. W Białymstoku nowe zasady zaczęły obowiązywać od 1 października 2018 r. Mieszkańcy mają obowiązek  wyrzucać śmieci do kolorowych kontenerów oddzielając papier, szkło, tworzywa sztuczne wraz z metalami, bioodpady i odpady zielone.

9 .01. 2020r. nasi uczniowie wzięli udział w lekcji ekologicznej prowadzonej przez pracowników Biura Zarządzania Systemem Gospodarki Odpadami PUHP ,,LECH" Spółka z o.o. Po tej lekcji już wiemy, jak poprawnie segregować odpady w domu, które z nich nadają się do ponownego wykorzystania, gdzie wyrzucać niebezpieczne śmieci, jak powstaje ciepło i prąd z odpadów? Uczestnicy spotkania otrzymali też materiały informacyjne w formie naklejek, torby ekologiczne i inne gadżety.

         16 stycznia 2020 r. odbyła się niezwykle miła uroczystość, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy jak zwykle nie zawiedli i pojawili się w szkolnym gronie. Uczniowie z wielką radością pochwalili się swoimi talentami artystycznymi -zaśpiewali piosenkę pt. „Kłótnia o dziadka” oraz „Kolęda na dzwonkach” z akompaniamentem instrumentalnym. Nie zabrakło także serdecznych życzeń w formie wiersza, który deklamowała uczennica Kasia Koc oraz drobnych upominków, które dzieci wręczyły swoim bliskim. Nasi przemili goście mieli okazję powspominać dawne czasy podczas prezentacji muzycznych z lat 60-tych i 70-tych, a także zatańczyć z własnymi wnukami do piosenki Anny Jantar „Żeby szczęśliwym być”. Spotkanie zakończyło się wspólną sesją zdjęciową w karnawałowych stylizacjach oraz poczęstunkiem.                                           Dziękujemy Wam drodzy Dziadkowie za Waszą obecność, serce i życzliwość.
Strona 9 z 67