ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
niedziela, 02 listopad 2014 23:48

„KONCERT ŻYCZEŃ” w Dniu Edukacji Narodowej

Napisane przez

Dzień 14 października 2014 roku był szczególny dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. W tym dniu odbył się „Koncert życzeń”- uczniowie złożyli wcześniej zredagowane i nagrane z pomocą nauczycieli życzenia oraz zadedykowali każdemu z pracowników placówki jego ulubiony utwór muzyczny. Rada Rodziców podziękowała za trud i pracę oraz złożyła życzenia pracownikom szkoły. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie przygotowanych przez rodziców słodkości - „Kwiatki” w postaci babeczki i lizaka.

Odsyłamy do wspomnień w galerii zdjęć.

Dnia 13 października 2014 r., 32 osobowa grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach z hipoterapii w Grabówce, które prowadziła p. Ewelina. Hipoterapia jest sposobem terapii i rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych, polegającym na bliskim kontakcie z koniem, jeździe oraz ćwiczeniach na koniu. Każde dziecko miało okazję zapoznać się z tym dużym, przyjacielskim zwierzęciem, dotknąć końskiego grzbietu, pogłaskać, powąchać, ale i tak najlepsza dla wszystkich była przejażdżka konna. Dodatkową atrakcją w tym dniu było ognisko i pieczenie kiełbasek, które po terapii z koniem oraz spacerach po pobliskim lesie smakowały wybornie. Na wspomnienie tej udanej imprezy zapraszamy do galerii zdjęć.

sobota, 25 październik 2014 00:53

Główna nagroda!

Napisane przez

W XIX Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Złota Nutka" główną nagrodę tzw. "Złotą Nutkę" wyśpiewała Patrycja Tarasiewicz z Zespołu Szkół nr 12 w Białymstoku (klasa Pani Teresy Nowik ).Konkurs odbył się 23 października 2014 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Suwałkach. Uczennicę przygotował Jerzy Kruszewski. W załączeniu kilka fotek z Festiwalu.

wtorek, 21 październik 2014 00:57

Pożegnanie lata w Sowlanach

Napisane przez

Dnia 30 października uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami żegnali lato i witali kolejną porę roku w bardzo klimatycznym i urokliwym gospodarstwie agroturystycznym w Sowlanach niedaleko Białegostoku.  Pogoda dopisała i po integrujących zabawach ze słoneczną iskierką przyjaźni i nićmi babiego lata uczniowie wyruszyli do lasu w poszukiwaniu jesieni. Wyprawa udała się, bo wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale uśmiechnięci z koszami pełnymi skarbów jesieni - kolorowych liści i kwiatów, różnobarwnych traw i gron jarzębin, a gdzieś w oddali słychać było: „...na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie...”. Po leśnej wędrówce nadszedł czas na odpoczynek… Rodzice oczekiwali powrotu swoich pociech w cieplutkiej sali kominkowej, a na stołach przygotowana już była dla nich gorąca babka ziemniaczana, herbatka, ciasto oraz inne przysmaki przygotowane przez mamy, nauczycieli i gospodynię tego miejsca p. Bożenkę. Po miłej, smakowitej przerwie, zaczęły się kolejne programowe niespodzianki. Na podwórku dzieci miały okazję przez bezpośredni kontakt zaprzyjaźnić się ze zwierzętami. Można było ich dotknąć, pogłaskać, nawet pociągać za uszy… Były tam: owca, króliki, kura z kurczakami, koguty, kotek oraz wspaniały dog, który podbił serca nie tylko dzieci niezwykłą łagodnością i przyjacielską postawą. W tym czasie mamy, babcia i nawet jeden tata mieli okazję wyrazić swoją ekspresję poprzez dekorację kapeluszy, wykorzystując do tego kolorowe dary jesienne przyniesione z lasu przez dzieci. Wszyscy do tego zadania podeszli z pełnym zaangażowaniem, po jego zakończeniu rodzice zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie, pt: „Poezja spod jesiennych kapeluszy”. Była to realizacja pierwszego przedsięwzięcia projektu „Szkoła Współpracy”. Rodzice recytowali w urokliwych klimatach wiersze o jesieni, a jej odbiorcami byli nasi uczniowie zachwyceni tak poezją jak i swoimi opiekunami w nowej roli i w pięknych, bo przybranych „jesienią” kapeluszach. Po takich wrażeniach zostało nam tylko już ognisko i pieczenie kiełbasek przy śpiewie znanych biesiadnych piosenek, do których przygrywał na akordeonie pan Jurek.

Impreza udała się. Rodzice i uczniowie zadowoleni i uśmiechnięci wracali do szkoły… „Jak dobrze, że lato lubi się powtarzać, do zobaczenia za rok”…

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w tej imprezie, za przygotowanie ciast i innych smakołyków.

piątek, 10 październik 2014 00:59

Podziekowania

Napisane przez

Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
wtedy proste –„dziękujemy”- zawiera wszystko co chcemy wyrazić!...

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie składają serdeczne podziękowanie Fundacji Rosa za przekazanie dwóch magnetycznych tablic sucho- ścieralnych. Dar ten sprawił wielką radość naszym podopiecznym.

 

PODZIĘKOWANIE MŁODEJ PARZE
za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie składają serdeczne podziękowanie nowożeńcom za przekazanie materiałów plastycznych uczniom naszej szkoły.

Strona 84 z 85