ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
poniedziałek, 01 grudzień 2014 23:19

Kocham Cię Polsko!

Napisane przez

Z okazji święta Odzyskania Niepodległości szkoła wyglądała odświętnie – biało - czerwono. Widoczne były symbole narodowe: chorągiewki, godła Polski wylepione z plasteliny, kotyliony. W holu przy wejściu w kąciku patriotycznym można było zapoznać się z historią tego święta. Jak co roku odbył się turniej „Kocham Cię, Polsko” pod hasłem „Wielki Polak”. Wszyscy ubraliśmy się na biało – czerwono. Każda klasa miała za zadanie przygotować informacje o jednym bohaterze narodowym. Klasy przedstawiały swego bohatera w rożny sposób: przebierały się lub prezentowały multimedialnie. Nawiedził więc nas Józef Piłsudski, Jan Paweł II, Królowa Jadwiga oraz Jan Matejko. Królowa Jadwiga, która za życia troszczyła się o najmniejszych rozdała wszystkim cukierki. Uczniowie z zainteresowaniem próbowali odgadnąć postać wielkiego Polaka. Z zaangażowaniem śpiewali pieśni patriotyczne oglądając ich prezentacje na tablicy multimedialnej, np. Kocham, Cię Polsko czy My, Pierwsza Brygada, odpowiadali na pytania dotyczące wielkich Polaków oraz wspólnie recytowali wiersz „Kto ty jesteś?” Zwieńczeniem turnieju było wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Wspólne świętowanie rozbudziło w nas jeszcze bardziej miłość do Ojczyzny i jej historii.

sobota, 08 listopad 2014 23:21

Jesienne bajanie...

Napisane przez

„Jesienne bajanie o poranku” to kolejne przedsięwzięcie projektu „Szkoła Współpracy” angażującego uczniów ZS Nr 12, ich rodziny i nauczycieli we wspólnych działaniach. Jeden z październikowych poranków we wszystkich klasach i zespołach pochylił nad kartami ulubionych książek nie tylko głowy dzieci ale również ich rodziców i wychowawców. Tutaj zajrzymy na jedno z takich spotkań.

Miało ono miejsce w zespołach rewalidacyjno- wychowawczych „A” i „B” 24 października 2014 roku. Organizatorkami spotkania były wychowawczynie zespołów Alina Popławska i Alina Wysocka. Dnia tego poranek okazał się bardzo długa porą dnia albowiem zakończył się około 12 godziny kiedy dzieci musiały iść już na obiad, a ich mamy do domu. Sala tego „poranka” nabrała jesiennego wyglądu; zasypały ją liście i wypełniło jesienne światło, a namalowane przez uczniów pejzaże zilustrowały i dopełniły klimatu niejednego wiersza. Przestrzeń wypełniała dyskretnie muzyka z płyty „Dotyk ciszy”.

Przybyłe na spotkanie mamy przyniosły „domowe” książki naszych uczniów - Dominiki, Damiana, Łukasza... Każde dziecko dzięki wsparciu mamy„ podzieliło” się ulubiona opowieścią, wierszem z koleżanką, z kolegą; mamy wpadły znakomicie w rolach lektorów swoich dzieci; dzieci skupione wpatrywały się w karty czytane przez mamy, a liście... spadały na ich głowy; był piękny wiersz i opowieść i niezwykła baśń… Nasi uczniowie w rewanżu popisali się literackimi niespodziankami; wspierani przez swoje wychowawczynie, angażując do współdziałania mamy inscenizowali strofy jesiennej poezji.

Czy takie spotkania staną się tradycją? Czas pokaże. Mamy poprosiły już o „Zimowe:) bajanie o poranku”. Na razie zapraszam do galerii zdjęć na wspólne oglądanie literackich klimatów.

niedziela, 02 listopad 2014 23:48

„KONCERT ŻYCZEŃ” w Dniu Edukacji Narodowej

Napisane przez

Dzień 14 października 2014 roku był szczególny dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. W tym dniu odbył się „Koncert życzeń”- uczniowie złożyli wcześniej zredagowane i nagrane z pomocą nauczycieli życzenia oraz zadedykowali każdemu z pracowników placówki jego ulubiony utwór muzyczny. Rada Rodziców podziękowała za trud i pracę oraz złożyła życzenia pracownikom szkoły. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Uwieńczeniem spotkania było wręczenie przygotowanych przez rodziców słodkości - „Kwiatki” w postaci babeczki i lizaka.

Odsyłamy do wspomnień w galerii zdjęć.

Dnia 13 października 2014 r., 32 osobowa grupa uczniów uczestniczyła w zajęciach z hipoterapii w Grabówce, które prowadziła p. Ewelina. Hipoterapia jest sposobem terapii i rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych, polegającym na bliskim kontakcie z koniem, jeździe oraz ćwiczeniach na koniu. Każde dziecko miało okazję zapoznać się z tym dużym, przyjacielskim zwierzęciem, dotknąć końskiego grzbietu, pogłaskać, powąchać, ale i tak najlepsza dla wszystkich była przejażdżka konna. Dodatkową atrakcją w tym dniu było ognisko i pieczenie kiełbasek, które po terapii z koniem oraz spacerach po pobliskim lesie smakowały wybornie. Na wspomnienie tej udanej imprezy zapraszamy do galerii zdjęć.

sobota, 25 październik 2014 00:53

Główna nagroda!

Napisane przez

W XIX Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Złota Nutka" główną nagrodę tzw. "Złotą Nutkę" wyśpiewała Patrycja Tarasiewicz z Zespołu Szkół nr 12 w Białymstoku (klasa Pani Teresy Nowik ).Konkurs odbył się 23 października 2014 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Suwałkach. Uczennicę przygotował Jerzy Kruszewski. W załączeniu kilka fotek z Festiwalu.

Strona 86 z 87