ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
niedziela, 17 listopad 2019 19:11

Szczęście oczami dziecka

Napisane przez

„Szczęście oczami dziecka” to tytuł IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ogłoszanego  przez świetlicę przy Szkole Podstawowej Nr 17 w Białymstoku. Jego czwarta edycja  jest  już zakończona, a nagrody i wyróżnienia rozdane. Z dumą chcę tu powiedzieć, że laureatem tegorocznej edycji konkursu został nasz uczeń Damian Franczuk. Jego praca przygotowana pod kierunkiem nauczycielki Aliny Wysockiej otrzymała I nagrodę  Społeczność Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych jest dumna  z sukcesu swojego wychowanka. Gratulujemy Ci Damianie!

Chyba nikt z nas  nie wie do końca jak szczęście postrzegają inni. Mogą nam     o tym opowiedzieć. Co jednak, jeżeli nie mówią? Żaden to problem. O szczęściu zawsze opowiedzą oczy. Wystarczy być uważnym na ich blask i kierunek spojrzenia…  Jak radość swoją i szczęście wyraził Damian, możemy dowiedzieć się troszkę ze zdjęć. Zapraszam do galerii, a Damianowi życzę dalszych sukcesów !

8 listopada 2019 roku w naszej szkole miało miejsce Spotkanie Patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wspominaliśmy wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Mówiliśmy o tych, którzy "na stos rzucili swój życia los". Wyraziliśmy naszą wdzięczność dzielnym Polakom walczącym, pielęgnującym tradycję i kulturę przez 123 lata, choć nie istniało państwo polskie na mapie. Trudna i bolesna była droga do niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska stała się krajem niepodległym. Spełniły się marzenia pokoleń Polaków. 
       Wspólnie z nami świętował nasz gość honorowy, żołnierz Armii Krajowej i Armii Radzieckiej, Syn Pułku, pułkownik Gotfryd Grubowski. Bohater opowiedział nam swoje wojenne historie. Był jeszcze dzieckiem, gdy przyszło mu zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem, jakim była walka z okupantem. Zapytany czy się wtedy bał, odpowiedział, że nie.
        Po wystąpieniu pułkownika, wysłuchaliśmy części artystycznej przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. O symbolicznej godzinie 11.11 uroczyście zaśpiewaliśmy hymn Polski. Spotkanie zakończyliśmy podziękowaniami, wręczeniem kwiatów pułkownikowi i wspólnym zdjęciem.

wtorek, 05 listopad 2019 21:41

Audycja muzyczna "Legendy podlaskie"

Napisane przez
Dnia 30. 10.2019 gościliśmy w naszej szkole grupę Arte- Muza z audycją muzyczną  "Legendy podlaskie". Scenariusz tej audycji i opracowanie wykonali państwo Alicja i Rafał Grabowscy. Instrumenty występujące - akordeon, kontrabas i skrzypce. Pani Alicja opowiadając i śpiewając wprowadziła nas w historię naszego rejonu."Legendy podlaskie " to muzyczna opowieść o tajemnicach Podlasia, w których pojawia się postać psa Kawelina, duch z ulicy Lipowej oraz zakochana para z magicznego jeziora. Poznaliśmy opowieść o królewiczu i cudzie w Wasilkowie. Nasi uczniowie za pomocą muzyki przenieśli się do magicznego świata opowieści z naszej małej ojczyzny, jaką jest Podlasie.   Zapraszam do galerii zdjęć. 
poniedziałek, 04 listopad 2019 21:02

Pola Nadziei

Napisane przez

W roku szkolnym 2019/2020 nasza placówka bierze udział w 10- tej edycji Pól Nadziei. Dodatkowo będzie realizowana kampania społeczna pod hasłem „Hospicjum Bez tabu”. Chcemy poznać jak naprawdę wygląda funkcjonowanie Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Poprzez zajęcia prowadzone z młodzieżą, dowiemy się ile pięknego życia jest ,kiedy pomaga się innym osobom. Pierwszym krokiem, była akcja w ogrodzie szkolnym – sadzenie cebulek żonkili. Zapraszam do galerii zdjęć.

Zachęcam do zapoznania się z pierwszymi dwoma postami, które pojawiły się na Facebooku. Podaję linki do postów:

1.    https://www.facebook.com/notes/fundacja-pom%C3%B3%C5%BC-im-hospicjum-dla-dzieci/hospicjum-bez-tabu/2580668641955381/

2.    https://www.facebook.com/notes/fundacja-pom%C3%B3%C5%BC-im-hospicjum-dla-dzieci/hospicjum-bez-tabu-o-marzeniach-zwyk%C5%82ych-i-niezwyk%C5%82ych/2584274254928153/?__tn__=HH-R

Instrukcje wykonania żonkili z papieru.

wtorek, 22 październik 2019 09:06

Pamiętamy.

Napisane przez

Nasz szkoła włącza się w akcję "Szkoła pamięta" zaproponowaną prze MEN.

Pamiętamy o bohaterach II wojny światowej jak i też innych, którzy wpisali się w historię naszego miasta. 

Planujemy uporzadkować i odwiedzić groby, odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię.

Strona 10 z 65