ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
środa, 26 luty 2020 22:56

Bal Karnawałowy

Napisane przez

Ten dzień od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami szkoły przemykały księżniczki, kotki, żabki widziano też Batmana, czarownicę i wiele innych postaci z bajek. W czwartek 20 lutego zorganizowano w naszej szkole doroczny bal karnawałowy. W tym dniu stołówka zamieniła się w kolorową salę balową. Prowadzenie balu powierzono Pani Edycie Ożarowskiej, Panu Marcinowi Surmacewiczowi oraz Panu Jerzemu Kruszewskiemu, który zapewnił oprawę muzyczną oraz fotografował przebieg całej imprezy. Przy dźwiękach skocznej muzyki
i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także nauczycielami i innymi pracownikami. Były, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dzieci bawiły się świetnie, chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez prowadzących. Nie obyło się bez pokazu karnawałowej mody- wszyscy zaprezentowali się w swoich przebraniach przechadzając się po czerwonym dywanie. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy, dlatego przy okazji tłustego czwartku wszyscy posilili się pysznymi pączkami. Podczas balu został rozstrzygnięty Międzyszkolny konkurs plastyczny na maskę karnawałową. Zwycięskie prace mogliśmy podziwiać dzięki przygotowanej wystawie. Ten dzień na długo zostanie w naszych wspomnieniach. Następne takie spotkanie za rok.

środa, 26 luty 2020 22:25

Walentynki

Napisane przez

14 lutego w naszej świetlicy obchodziliśmy Walentynki. Każdy mógł przekazać swojej sympatii kartkę z miłym słowem i wrzucić ją do walentynkowej poczty. Radości było co nie miara podczas uroczystego otwarcia skrzynki przepełnionej listami. Każdy został obdarowany walentynką, a oprócz tego degustowaliśmy pyszne piernikowe serduszka przygotowane przez uczniów podczas zajęć w świetlicy. Przestawiamy fotorelację z tego wydarzenia.

wtorek, 25 luty 2020 13:38

Wycieczka na wystawę ROBOPARK

Napisane przez

18 lutego grupa naszych podopiecznych miała możliwość obejrzenia międzynarodowej, interaktywnej wystawy robotów zorganizowanej w ROBOPARK w Galerii Alfa. Podczas tej wycieczki uczniowie oglądali różnorodne modele robotów, ale również pobawili się z nimi, rozmawiali. Wysłuchaliśmy koncertu robotów i podziwialiśmy ich taneczne popisy. Zarówno uczniom jak i opiekunom towarzyszyły niesamowite emocje podczas obcowania
z wynalazkami techniki. Składamy serdeczne podziękowania dla organizatorów za zaproszenie i możliwość bezpłatnego skorzystania z oferowanych atrakcji. Przestawiamy fotorelację z tego wydarzenia. E.O.

poniedziałek, 10 luty 2020 18:32

Teatr i My

Napisane przez

Teatr Lalek i My to długoletnia współpraca. Rok po roku obserwujemy naszych uczniów dorastających i rozwijających się w kontakcie również ze sztuką teatralną.   Często trudne pierwsze wyjścia, czasem trudnych kolejnych wiele i pewnego dnia niecierpliwość by już iść i wielka uwaga i  zachwycone oczy         i cisza w odbiorze– zrozumienie że czas spektaklu to przestrzeń na głos tylko ze sceny. Wielu z uczniów jest już gotowych na dorosłe spektakle Teatru Węgierki czy Opery w towarzystwie rodziców, dorosłego rodzeństwa… 

Rok 2020 w naszej szkole będzie szczególnie bogaty w teatralne wydarzenia. Już rozpoczęliśmy realizację projektu terapeutyczno- profilaktycznego autorstwa Ewy Wnorowskiej- Kucharskiej i Aliny Wysockiej. Objęta jest nim cała społeczność uczniowska Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych przy ul. Krakowskiej i Baranowickiej.

Bardzo zależy nam na obecności rodziców w tym projekcie i tu serdecznie zapraszamy ich do towarzyszenia swoim dzieciom na wyjściach. To może być wasz wspólny piękny czas i dobre wspólne wspomnienia i może jeden ze sposobów na spędzanie rodzinnego wolnego czasu.

W planie mamy również spektakle, które będą wystawiane przez profesjonalny zespół aktorów na terenie placówki. Nasz „apetyt” na teatr obejmuje również Operę Podlaską, na razie śledzimy repertuar…                    W galerii trochę fotografii z wyjść w styczniu i lutym, zapraszam do obejrzenia.  

środa, 05 luty 2020 21:57

Lekcja ekologiczna

Napisane przez

Nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów  wprowadza w życie Rozporządzenie Ministra Środowiska. z 1 lipca 2017 r. rozszerzające zakres segregacji oraz ujednolicające jej zasady w całym kraju. W Białymstoku nowe zasady zaczęły obowiązywać od 1 października 2018 r. Mieszkańcy mają obowiązek  wyrzucać śmieci do kolorowych kontenerów oddzielając papier, szkło, tworzywa sztuczne wraz z metalami, bioodpady i odpady zielone.

9 .01. 2020r. nasi uczniowie wzięli udział w lekcji ekologicznej prowadzonej przez pracowników Biura Zarządzania Systemem Gospodarki Odpadami PUHP ,,LECH" Spółka z o.o. Po tej lekcji już wiemy, jak poprawnie segregować odpady w domu, które z nich nadają się do ponownego wykorzystania, gdzie wyrzucać niebezpieczne śmieci, jak powstaje ciepło i prąd z odpadów? Uczestnicy spotkania otrzymali też materiały informacyjne w formie naklejek, torby ekologiczne i inne gadżety.

Strona 10 z 69