ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
wtorek, 24 grudzień 2019 20:54

Szkolne Jasełka

Napisane przez

„Oto zwiastuję wam radość wielką, dzisiaj narodził się nam Zbawiciel”

Dnia 18 grudnia 2019 w naszej szkole odbyły się Jasełka. Swą obecnością zaszczycili nas przyjaciele Naszej szkoły: Ks. Mateusz Dobrzyński, Pani Joanna Sznurkowska oraz Pani Elżbieta Rutkowska. Nasi wspaniali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wzruszające przedstawienie. Rodzice również dołożyli swoją cegiełkę przygotowując kolędę, którą odśpiewali wszyscy. Uwieńczeniem uroczystości było odczytanie fragmentu z Pisma Świętego, życzenia świąteczne oraz wspólne dzielenie się opłatkiem.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Dnia 6.12.2019r. Po raz kolejny  uczniowie szkoły mieli okazję  obejrzeć i wysłuchać audycję muzyczną „Co mówią zwierzęta w wigilijną noc” w wykonaniu grupy Arte- Muza. To była energetyczna bajka muzyczna prezentująca piosenki, kolędy oraz dużą dawkę humoru.  Bohaterami byli: kotka Kicia, pies Azor chomik Mały oraz Pan.  Każde ze zwierząt  miało w kontaktach z ludźmi zarówno dobre, jak i złe doświadczenia.

W wigilijną noc zwierzęta opowiadały ludziom co jest dla nich ważne, co im się podoba, a co nie. W audycji to właśnie Pan po raz pierwszy w życiu  usłyszał jak jego pupile  przemówiły  ludzkim głosem.

Głównym  przesłaniem audycji było wezwanie dzieci i młodzieży do dobrego traktowania zwierząt.

Na międzyszkolny  konkurs plastyczny „ Świat się mieni barwami jesieni” wpłynęło 40 prac.
Prace oceniane były  w dwóch  kategoriach:
I kategoria: przedszkola,
II kategoria : szkoła podstawowa
 Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: oryginalność pomysłu, samodzielność wykonania pracy, estetykę.
Jury postanowiło nagrodzić prace następujących osób:
w kategorii : przedszkola
I miejsce- Igor Antoniuk
II miejsce-  Amelia Falandysz
III miejsce – Kuba Gawryluk
w kategorii : szkoła podstawowa
I miejsce- Magdalena Gołaszewska
II miejsce – Maksymilian Ostaszewski
III miejsce -  Szymon Kisielewski
Wyróżnienie otrzymali: Kamila Gorazińska, Michał Jańczuk, Wiktor Zarzecki, Piotr Borawski
Organizatorzy dziękują uczniom za wykonanie pięknych prac. Słowa podziękowania należą się  również  dla nauczycieli, którzy zaangażowali swoich uczniów do udziału w konkursie.
                                                                                                                                                 
Organizatorzy:
Katarzyna Siemienowicz
Anna Goch
 
 
 
wtorek, 10 grudzień 2019 22:50

Mikołajki 2019

Napisane przez

Mikołajki to jeden z najbardziej oczekiwanych, pełnych emocji dzień w naszej szkole. Szykujemy wtedy choinkę, cudowne świąteczne dekoracje, zaczynamy śpiewać kolędy i atmosfera robi się przyjemnie świąteczna. Zanim jednak przyszedł do nas Mikołaj wszyscy zabraliśmy się za sprzątanie - oczywiście w formie zabawy muzyczno-ruchowej pt.  „ Świąteczne porządki”, dowiedzieliśmy się także skąd wzięła się tradycja obchodzenia Mikołajek oraz  gdzie mieszka  Mikołaj. Wszyscy też rozwiązaliśmy z sukcesem Quiz z wiadomościami o naszym cudownym gościu czekając na jego przybycie. Wreszcie zauważyliśmy  przez okno, że nadchodzi.   Radość była ogromna, cieszyliśmy się nie tylko z prezentów, ale także ze spotkania z Mikołajem i Panią Śnieżynką. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak przebiegła mu podróż z dalekiej Laponii i czy przygotował prezenty dla wszystkich dzieci.  Wzięliśmy udział w pamiątkowej sesji fotograficznej, którą będziemy jeszcze wspominać bardzo długo. Mikołaj przygotował nam także zdrową, pyszną przekąskę. Po obiedzie mogliśmy delektować się musem i pysznymi owocami. 

Dziękujemy Ci Mikołaju za odwiedziny i zapraszamy za rok!!!

poniedziałek, 09 grudzień 2019 20:22

DZIELNICOWI Z I KOMISARIATU POLICJI W SZKOLE

Napisane przez

Dnia 3.12.2019r.  dzielnicowi mł. asp. Maciej Andrzejewski oraz sierż. szt. Anna Kazberuk. spotkali się z uczniami  szkoły będącej w ich  rejonie służbowym. W trakcie wizyty  mundurowi przeprowadzili prelekcję na temat zasad bezpiecznego zachowania wobec osób  obcych. Wyjaśniali kto to jest nieznajomy, jakie może mieć zamiary i że nie wszystkim można ufać. Uświadamiali, że policjantów nie należy się bać, bo oni dbają o bezpieczeństwo wszystkich. Poza tym uczniowie poznali rolę policjanta dzielnicowego. Niektórzy zainteresowani  byli  mundurem  policjanta.

Dzięki takim spotkaniom, dzieci i młodzież  będą darzyć  policję zaufaniem i chętniej będą zwracać się do nich o pomoc.

Strona 10 z 67