ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
piątek, 05 październik 2018 21:27

Szkolna akcja sadzenia wrzosów :-)

Napisane przez

Przyroda we wrześniu obdarza nas pięknymi barwami: kwiaty, liście, owoce i warzywa cieszą oko ciepłymi kolorami. My postanowiliśmy dodać ich jeszcze więcej sadząc wrzosy w sąsiedztwie ziół, które właśnie znalazły swoje miejsce na nowej rabacie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uczniowskich fascynacji ogrodniczych, a także do zwiedzania na „żywo” nowego zioło-wrzosowiska.

wtorek, 02 październik 2018 19:49

Z wizytą w sadzie

Napisane przez

W miesiącu wrześniu odbyły się dwa wyjazdy naszych uczniów do sadowników w Fastach. W programie odbyło się spotkanie z sadownikiem , który opowiedział uczniom na czym polega praca w sadzie. Dzieci mogły obserwować zbiory jabłek, dotykali a także próbowali różnych gatunków tego owocu. Miłą niespodzianką było przygotowane przez właścicieli sadu ognisko z kiełbaskami, przy którym miło spędziliśmy czas. Na pożegnanie otrzymaliśmy skrzynkę jabłek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

poniedziałek, 01 październik 2018 22:58

Kwiatowy egzamin :-)

Napisane przez

Przeglądając zdjęcia z wrześniowych zajęć w ogrodzie szkolnym zachwyciłam się zachwytem naszych uczniów… Zachwyciłam się ich zachwytem dla kwiatów… Mamy ich w odgrodzie niemało. Jedne rozrosły się  przy wejściu do szkoły, inne schowały za jej murami, a jeszcze inne wyrastają z rabatów rozrzuconych tu i tam albo zajmują miejsce w pniu zwalonego  starego drzewa. Trochę trudniej wypatrzeć kwitnące zioła. Kiedy pozwoli się dzieciom na samodzielne wędrowanie po podwórku i niekierowane doświadczanie jego przestrzeni, kiedy pójdzie się za ich wzrokiem, szczególnie tych jadących na wózkach,  kierunek kwiaty będzie tym bardzo częstym… Uczta dla wzroku, dotyku i węchu w jednym. Kwiatowy bezbłędny sprawdzian funkcjonowania zmysłów na szóstkęJ. Proszę otworzyć galerię zdjęć i popatrzeć…

Pochylona nad kwiatami głowa.

Wyciągnięte do kwiatów ręce.

Wciśnięty w kwiatek nosek.

Buzia muskająca jego płatki.

Oczy obejmujące kształt i kolor.

Postać roziskrzona radością.

Nogi, które chcą bliżej i bliżej nich.

Jesienne zwyczajne-niezwyczajne w pięknie swym kwiaty wciąż jeszcze kwitną nie tylko na naszym podwórku i zapraszają do wyjść i pochylania się nad nimi.

 

poniedziałek, 01 październik 2018 19:23

Spotkanie z policjantkami

Napisane przez

Dnia 25.09.2018r. naszą  szkołę odwiedziły Panie policjantki z Komendy Miejskiej w Białymstoku. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia  wiedzy z zakresu bezpieczeństwa zarówno w domu jak i w drodze do szkoły, ze szkoły.

Serdecznie dziękujemy gościom za wizytę w naszej placówce.

poniedziałek, 01 październik 2018 18:52

Wycieczka do Parku Leśnego w Poczopku

Napisane przez

Czwartek, 20 września był dniem tegorocznej szkolnej wycieczki do Poczopka w Nadleśnictwie Krynki. Miejsce to malowniczo położone w środku parku leśnego  powitało nas piękną pogodą oraz zaprosiło do kontaktu z przyrodą. Atrakcji było wiele. Uczniowie obejrzeli ekspozycję zwierząt występujących w Puszczy Knyszyńskiej. Wsłuchiwali się w odgłosy  lasu, np. śpiew ptaków. Z bliska obserwowaliśmy bociany pozostające w naszym kraju na zimę pod opieką człowieka. Obserwowaliśmy też dużą grupę sów. Spacer parkiem zachęcił niektórych śmiałków do przejścia po jednym z malowniczych mostków nad wodą. Dokumentuje to galeria zdjęć. Atrakcją był też Park Megalitów, skał ułożonych w formie kręgu gdzie każdy z uczestników wycieczki – zgodnie z legendą – mógł podładować energię i w pełni pozytywnych sił wrócić do szkoły, domu.

Na zakończenie odpoczywaliśmy przy ognisku, piekąc kiełbaski, smakując babkę ziemniaczaną przygotowaną przez panie kucharki oraz drożdżówkę przygotowaną przez klasę Pani K. Siemienowicz. Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom oraz Paniom pomagającym za wsparcie w organizacji wycieczki, a Nadleśnictwu Krynki za wspaniałą lekcję przyrodniczą i okazję do obcowania z naturą w tak cudownym miejscu.

     Organizatorki-Panie: Bożena Dąbrowska, Anna Goch, Ewa Wnorowska-Kucharska

Strona 10 z 55