ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
czwartek, 12 maj 2022 22:14

Wyjście do Teatru Lalek

Napisane przez

11.05.2022 grupa ORW wybrała się do Białostockiego Teatru Lalek na przedstawienie Sen nocy miłości. Spektakl bardzo się nam wszystkim podobał.

poniedziałek, 09 maj 2022 12:56

Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

Napisane przez

5 maja po raz kolejny, nauczyciele, opiekunowie oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Marszu Godnosci Osób Niepełnosprawnych. Po raz 20-sty marsz przeszedł ulicami Białegostoku. Marsz nawiązuje do obchodzonego w tym dniu w Europie Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Organizowany jest z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych intelektualanie „Aktywni”. Ma służyć integracji środowiska niepełnosprawnych i organizacji działajacych na ich rzecz. Uczestniczył w nim też m.in. wojewoda podlaski i prezydent Białegostoku. Marsz zakończył się festynem integracyjnym na Rynku Kościuszki. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem bawili się przy piosenkach zespołu Forti. Spotkaliśmy również naszych absolwentów. Jubileuszowy marsz, po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, przyniósł wszystkim uczestnikom wiele radości.

sobota, 30 kwiecień 2022 21:25

Dzień Ziemi

Napisane przez

Po raz pierwszy Dzień Ziemi był obchodzony w 1970 r. w USA. Od 1990 r. święto to nabrało charakteru globalnego a jego obchody przypadają na dzień 22 kwietnia. Ludzkość nie ma innej alternatywy ponieważ Ziemia jest naszym jedynym domem a każdego dnia niszczymy ją bezpowrotnie. Tylko wciągu ostatnich 50 lat wyginęło 60 % dzikich zwierząt. Nasze działania doprowadziły, że Ziemia regularnie jest zatruwana i tylko nasze działania mogą wpłynąć na poprawę sytuacji. Nawet najmniejsze zmiany , ale wprowadzone przez wiele osób i regularnie przestrzegane, mają naprawdę ogromny wpływ. Co możemy robić każdego dnia?

  • używać wielorazowych toreb na zakupy
  • jeść mniej mięsa- produkcja zwierzęca odpowiada za 15% światowych emisji gazów cieplarnianych
  • jedzmy jak najczęściej lokalnie
  • rzadziej korzystajmy z samochodu
  • wykorzystujmy ubrania z drugiego obiegu
  • segregujmy śmieci
  • pijmy wodę z bidonu a nie butelki plastykowej , a w domu z dzbanka z filtrem

Zainspirujmy się w dobrej sprawie !!!

Tegoroczne obchody Święta Ziemi w naszej szkole miały charakter warsztatowy. Zadaniem każdej klasy było posadzenie roślin ogrodowych do skrzynek, które zostaną przesadzone do szkolnego ogrodu warzywnego. Finałem obchodów był udział w miejskiej akcji „Czysty Białystok”.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

piątek, 29 kwiecień 2022 21:27

Projekt edukacyjny "Chcę się komunikować"

Napisane przez

W ramach projektu Chce się komunikować w miesiącu marcu odwiedziliśmy miejsca kultury tj. muzeum, operę, teatr, wystawę obrazów.

W miesiącu kwietniu sklep zoologiczny. Chłopcy za pomocą symboli PCS używali zwrotów grzecznościowych oraz komunikowali się ze sprzedawcą. Cel osiągnięty- zakupiliśmy pokarm dla naszych szkolnych rybek.

czwartek, 21 kwiecień 2022 22:04

Zajęcia integracyjne dotyczące zdrowia

Napisane przez

20 kwietnia 2022r. w oddziałach szkolnych przy Domu Pomocy Społecznej uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych dotyczących zdrowia. Spotkanie odbyło się we współpracy z Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych w Białymstoku. Słuchaczki kierunku kształcenia Higienistka stomatologiczna w ciekawy sposób zaprezentowały treści dotyczące profilaktyki jamy ustnej. Inscenizacje pt. " Wizyta u dentysty", praktyczny pokaz higieny jamy ustnej z wykorzystaniem interesujących pomocy dydaktycznych i liczne niespodzianki sprawiły, że wszyscy uczestnicy spotkania aktywnie włączyli się do zajęć wzbogacając swoją wiedzę i umiejętności.

Strona 2 z 85