ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
poniedziałek, 09 grudzień 2019 20:22

DZIELNICOWI Z I KOMISARIATU POLICJI W SZKOLE

Napisane przez

Dnia 3.12.2019r.  dzielnicowi mł. asp. Maciej Andrzejewski oraz sierż. szt. Anna Kazberuk. spotkali się z uczniami  szkoły będącej w ich  rejonie służbowym. W trakcie wizyty  mundurowi przeprowadzili prelekcję na temat zasad bezpiecznego zachowania wobec osób  obcych. Wyjaśniali kto to jest nieznajomy, jakie może mieć zamiary i że nie wszystkim można ufać. Uświadamiali, że policjantów nie należy się bać, bo oni dbają o bezpieczeństwo wszystkich. Poza tym uczniowie poznali rolę policjanta dzielnicowego. Niektórzy zainteresowani  byli  mundurem  policjanta.

Dzięki takim spotkaniom, dzieci i młodzież  będą darzyć  policję zaufaniem i chętniej będą zwracać się do nich o pomoc.

Dnia 03.12.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem uroczystości było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i ruchową oraz kształtowanie postaw empatii oraz okazywania pomocy i życzliwości w stosunku do osób niepełnosprawnych. W geście solidarności z osobami niepełnosprawnymi ubraliśmy się w tym dniu na żółto. Spotkanie rozpoczęło się krótką pogadanką na temat Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz prezentacją multimedialną dotyczącą rodzajów niepełnosprawności i problemów z jakimi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnością. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty sensoryczne pt. „Gdybym nie widział/a, gdybym nie słyszał/a…”. Na zakończenie uroczystości – wspólnie zaśpiewaliśmy  piosenkę pt,, Pokonaj siebie”.

niedziela, 08 grudzień 2019 18:38

Wizyta w Muzeum Podlaskim Ratusz w Białymstoku

Napisane przez
Kontakt z wielką sztuką to przeżycie niecodzienne. 5 grudnia 2019r. mieliśmy przyjemność odwiedzić Muzeum Podlaskie  Ratusz w Białymstoku. Podziwialiśmy obrazy wielkich malarzy w Galerii Malarstwa Polskiego. Ekspozycja stała liczy ponad 120 dzieł najwybitniejszych polskich i obcych malarzy, działających w ciągu ostatnich 250 lat. To przegląd malarstwa  ilustrowany pracami takich twórców jak: Marcello Bacciarelli,  Józef Grassi, Michał Bogoria Skotnicki, Piotr Michałowski, Jacek Malczewski. Ignacy Pieńkowski, Józef Pankiewicz, Olga Boznańska, Augustyn Mirys, Stanisław Ignacy Witkiewicz. Wśród płócien portrety Jana Klemensa i Izabeli Branickich. Najprawdopodobniej pochodzą one
z XVIII w., ale mogły powstać już po śmierci Branickich. Autor obrazów nie jest znamy, ale oglądając prace można stwierdzić, że był to artysta wysokiej klasy.

        Zwiedziliśmy też wystawę czasową Andrzeja Strumiłło, artysty mieszkającego na Suwalszczyźnie. Malarstwo Nowe to wystawa prezentująca cykl : Mandale i Twarze. Magiczne kręgi robiły wrażen
ie. W środku każdej kompozycji malarz umieścił  wizerunek bóstwa lub jego atrybut. 
        Dzieła bardzo nam się podobały. To nie była ostatnia wizyta w tym miejscu.
czwartek, 28 listopad 2019 20:48

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Napisane przez
           20 listopada 2019 roku minęło dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych- Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji wiele miast
i szkół z całej Polski przyłączyło się do obchodów z okazji rocznicy. Wśród nich znalazła się również nasza placówka. Podjęte przez nas działania opierały się na przeprowadzeniu ciekawych zajęć o tematyce związanej z prawami dziecka oraz działalnością UNICEF. Uczniowie wraz nauczycielami wykonali prace na konkurs plastyczny, którego tematem przewodnim było hasło: „Dla każdego dziecka dzieciństwo”, który zakończył się wystawą prac w VI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku.
          Akcję podsumowało spotkanie, które odbyło się dokładnie 20 listopada- w dniu kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka podczas, którego wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły utworzyli „Łańcuch Przyjaźni”, przychodząc ubrani na kolor niebieski.  Przedsięwzięcie to pozwoliło nam dorosłym przypomnieć o naszym zobowiązaniu do przestrzegania praw dzieci. To także sposobność trwałego zaangażowania, aby słuchać, wspierać i działać z dziećmi i młodzieżą oraz budować przyszłość z tymi, którzy będą ją kontynuować.
Przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.
 
 
środa, 27 listopad 2019 20:06

Dzień Pluszowego Misia

Napisane przez

25 listopada 2019 „ Dzień Pluszowego Misia”

Z tej okazji w tym dniu odbyła się impreza szkolna. Bohaterem zabawy był Pan Miś  i Pani Misiowa, którzy pomagali prowadzącej pani A. Wysockiej w organizacji zabaw. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione misie, maskotki, które zaprezentowały podczas wspólnego tańca. Uwieńczeniem zabawy była dyskoteka misiowa.

Rodzice z dziećmi przynieśli tez nowe maskotki, pomoce plastyczne,  które zostały przekazane Fundacji „Mam Marzenie” , a stamtąd trafią do małych pacjentów oddziałów szpitalnych. Dziękujemy za dar serca.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Strona 2 z 59