ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
czwartek, 29 październik 2020 16:36

„Góra Grosza”

Napisane przez

Nasza placówka kolejny raz włącza się w akcję organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem na który zbierane są drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Dla uczniów z zaległościami w nauce będzie to wsparcie materialne- korepetycje, dla innych wychowanków możliwość rozwijania talentów lub też wsparcie finansowe na progu samodzielności. Zbiórka monet potrwa od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku. W "Górze grosza" każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i mocDołącz do Nas. Wrzuć pieniążek!

piątek, 23 październik 2020 22:14

Udział w programie „Pomarańczowa Siła”

Napisane przez

Uczniowie ZPSW wzięli udział w programie „Pomarańczowa Siła”, który powstał nie tylko po to żeby uświadamiać zagrożenia płynące z braku aktywności fizycznej, ale także by wyrównywać szanse w dostępie do sportu wśród dzieci.

               Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom za sportową niespodziankę.

niedziela, 18 październik 2020 17:38

Dzień Edukacji Narodowej

Napisane przez

     13 października 2020r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Tegoroczna uroczystość ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią została podzielona na dwie części. W pierwszej Pani Dyrektor Dorota Rodziewicz dokonała uroczystego aktu pasowania nowoprzybyłych uczniów. Ceremonia ta ma swoją tradycję, którą z dumą podtrzymujemy. Z tej okazji dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz życzenia sukcesów szkolnych.Na okoliczność święta szkoły zespół wokalno- instrumentalny ,,KOLOROWE NUTKI„ przedstawił utwór ,,Kolorowe kredki”. Zaprezentowano krótką prezentację przedstawiającą pierwsze kroki w szkole nowoprzybyłych uczniów.  Na zakończenie pierwszej części uroczystości zaproszono wszystkich do zaśpiewania piosenki ,,Drzewem być”. Trzeba przyznać, że dla wszystkich dzieci ślubowanie i pasowanie na ucznia to wyjątkowo podniosła chwila. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w szkole i wielu sukcesów. Następnie przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Osiecka w imieniu wszystkich rodziców podziękowała za pracę, opiekę, życzyła dobrego czasu. Od Rodziców otrzymaliśmy pięknie wykonane zegary. Dziękujemy! W kolejnej części uroczystości odbyło się wręczenie nagród dla nauczycieli  i pracowników. Był to dzień który będziemy miło wspominać. Zapraszamy do galerii zdjęć.

wtorek, 13 październik 2020 18:00

Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

Napisane przez

13 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Jest to to ogólnoświatowe wydarzenie, zainicjowane przez stowarzyszenie WEEE Forum. Oficjalnym organizatorem działań w Polsce jest ElektroEko - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Klimatu i Ministerstwo Rozwoju.

 Nasza placówka zbiera elektrośmieci w ramach udziału w ogólnopolskim programie ,,Moje miasto bez elektrośmieci"

Akcja trwa do 15 .10. 2020r.
niedziela, 04 październik 2020 17:02

Sprzątanie Świata - Polska 2020

Napisane przez
Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych przystąpiła do ogólnopolskiej akcji odbywającej się w trzeci weekend września ,,Sprzątanie Świata" organizowanej przez Fundację ,,Nasza Ziemia". Uczniowie z oddziałów przy Domu Pomocy Społecznej posprzątali teren leśny znajdujący się w obrębie posesji oraz wykonali plakat promujący hasło tegorocznej akcji: ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję".
Młodzież z ul. Krakowskiej z wielką starannością sprzątała plac szkolny.
Strona 2 z 69