ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
wtorek, 21 październik 2014 00:57

Pożegnanie lata w Sowlanach

Napisane przez Alina Popławska

Dnia 30 października uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami żegnali lato i witali kolejną porę roku w bardzo klimatycznym i urokliwym gospodarstwie agroturystycznym w Sowlanach niedaleko Białegostoku.  Pogoda dopisała i po integrujących zabawach ze słoneczną iskierką przyjaźni i nićmi babiego lata uczniowie wyruszyli do lasu w poszukiwaniu jesieni. Wyprawa udała się, bo wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale uśmiechnięci z koszami pełnymi skarbów jesieni - kolorowych liści i kwiatów, różnobarwnych traw i gron jarzębin, a gdzieś w oddali słychać było: „...na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie...”. Po leśnej wędrówce nadszedł czas na odpoczynek… Rodzice oczekiwali powrotu swoich pociech w cieplutkiej sali kominkowej, a na stołach przygotowana już była dla nich gorąca babka ziemniaczana, herbatka, ciasto oraz inne przysmaki przygotowane przez mamy, nauczycieli i gospodynię tego miejsca p. Bożenkę. Po miłej, smakowitej przerwie, zaczęły się kolejne programowe niespodzianki. Na podwórku dzieci miały okazję przez bezpośredni kontakt zaprzyjaźnić się ze zwierzętami. Można było ich dotknąć, pogłaskać, nawet pociągać za uszy… Były tam: owca, króliki, kura z kurczakami, koguty, kotek oraz wspaniały dog, który podbił serca nie tylko dzieci niezwykłą łagodnością i przyjacielską postawą. W tym czasie mamy, babcia i nawet jeden tata mieli okazję wyrazić swoją ekspresję poprzez dekorację kapeluszy, wykorzystując do tego kolorowe dary jesienne przyniesione z lasu przez dzieci. Wszyscy do tego zadania podeszli z pełnym zaangażowaniem, po jego zakończeniu rodzice zaprezentowali wyjątkowe przedstawienie, pt: „Poezja spod jesiennych kapeluszy”. Była to realizacja pierwszego przedsięwzięcia projektu „Szkoła Współpracy”. Rodzice recytowali w urokliwych klimatach wiersze o jesieni, a jej odbiorcami byli nasi uczniowie zachwyceni tak poezją jak i swoimi opiekunami w nowej roli i w pięknych, bo przybranych „jesienią” kapeluszach. Po takich wrażeniach zostało nam tylko już ognisko i pieczenie kiełbasek przy śpiewie znanych biesiadnych piosenek, do których przygrywał na akordeonie pan Jurek.

Impreza udała się. Rodzice i uczniowie zadowoleni i uśmiechnięci wracali do szkoły… „Jak dobrze, że lato lubi się powtarzać, do zobaczenia za rok”…

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc i zaangażowanie w tej imprezie, za przygotowanie ciast i innych smakołyków.