Tydzień Obchodów 100lecia Odzyskania Niepodległości w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych w Białymstoku

  • 18 listopad 2018 |
  • Napisane przez  Anna Rogalska, Aneta Zak
  • wielkość czcionki
  • Galeria

Wpisując się w ideę równości w dostępie do kultury, historii i dziedzictwa narodowego z całą społecznością szkolną włączyliśmy się w powszechne obchody 100lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z uwagi na funkcjonowanie i możliwości psychofizyczne naszych uczniów zaproponowaliśmy możliwie szeroki wachlarz metod i oddziaływań edukacyjno-wychowawczych, aby temat tak ważny w historii naszego kraju, był dostępny w swojej formie i treści dla każdego z naszych uczniów.

Tydzień 5-9.11.2018 r. obfitował w szereg ciekawych wydarzeń i uroczystości, które po krótce zrelacjonujemy tekstem i zdjęciami J.

 

Poniedziałek

Sprawdziliśmy naszą wiedzę w specjalnie przygotowanym quizie. Pracowaliśmy  w zespołach klasowych, aby wspomagać swoją wiedzę. Quiz był tak przygotowany, aby umożliwić w nim udział każdemu uczniowi. Odpowiedzi udzielaliśmy poprzez podnoszenie odpowiednich kartek. 

 

Wtorek

Kolejny dzień pełen wrażeń! Zwłaszcza, że dziś mieliśmy wyjątkowego gościa w szkole. Pan Czesław Jakubowicz przybliżył nam postać Marszałka Piłsudskiego, snując ciekawe opowieści oraz czytając poezję. Z wielką ochotą wybraliśmy się też do centrum miasta, aby pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożyć kwiaty i zapalić znicze.

 

Środa

"Polak mały" - niezwykła lekcja i spotkanie! Tym razem zajęcia przeprowadziły panie z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Pani Sylwia Wilczewska i Jolanta Brzozowska zaprezentowały ciekawe filmy, książki oraz garść cennej wiedzy. Na zakończenie dostaliśmy ciekawe upominki. Serdecznie dziękujemy !!!

Czwartek

Szkolna grupa muzyczna „Etno folk” zaprezentowała, a następnie zaprosiła wszystkich nas na wspólne odtańczenie jednego z piękniejszych naszych tańców narodowych – poloneza.

Kolejna atrakcją było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Za co kocham Polskę” pod patronatem naszej pani dyrektor Doroty Rodziewicz. Prace zawisły w galerii szkolnej i stanowiły wspaniałą ozdobę w tym wyjątkowym tygodniu.

Piątek

Jeszcze Polska nie zginęła ! O godzinie 11.11 z całą społecznością szkolną odśpiewaliśmy uroczyście Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Świąteczny nastrój towarzyszył nam przez cały tydzień. W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy nasze szkolne obchody i to co się działo w ostatnich dniach. Śpiewaliśmy piękne pieśni patriotyczne, nad głowami powiewały flagi, a z buzi nie schodził uśmiech.

Zakończenie

Za cały tydzień serdecznie dziękujemy Zespołowi Obchodów 100lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w szczególności pani dyrektor Dorocie Rodziewicz i nauczycielom: pani Annie Kopczuk, Iwonie Krzykale, Annie Rogalskiej, Anecie Żak, Joannie Żarskiej oraz pozostałym nauczycielom i pracownikom Szkoły wspierającym. Największe podziękowania należą się naszym uczniom i wychowankom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, wykazali się dużym zaangażowaniem i dobrym humorem.

Powrót na górę

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 0

Wczoraj 22

Tygodniowo 0

Miesięcznie 821

Razem 87265

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci