Fabryka dobra

  • 01 styczeń 2019 |
  • Napisane przez  Alina Wysocka
  • wielkość czcionki
  • Galeria

Fabryką dobra nazwałam naszą szkołę na siedem dni od 7 do 13 grudnia. Miejscem pracy pięknych uczniowskich serc pozostaje przez wszystkie pozostałe dni w roku. Siedem dni starania się szczególnego ,żeby dużo , dużo nazbierać tych dobrych uczynków. Żeby tak całe serduszko było zapisane! Siedem dni rozmyślań Pani/ Pana, żeby nie przeoczyć tego najważniejszego, czym dziecko obdarowuje nas każdego dnia.

14 grudnia pani Ala Wysocka i Ewa Wnorowska- Kucharska  zaprosiły wszystkich uczniów, nauczycieli, opiekunów na spotkanie podsumowujące akcję zbierania dobrych uczynków.

Zanim nadeszła prowadząca spotkanie Anioł Stróż już zaprowadził anielski spokój i porządek pośród dzieci. Wszyscy zauważyli splecione na błękicie ręce, rozświetloną choinkę i tajemnicze  pudło...Anioł wciąż był… Po kilku minutach wszystkie oczy skierowały się na piękny film- opowieść o dobru, które powraca. Potem odbył się wielki egzamin z DOBRA. Uczniowie z ogromnym wyczuciem     i poprawnością odebrali scenę dzielenia się jedzeniem, ustępowania bardziej potrzebującemu miejsca, pomagania w dźwiganiu, sprzątaniu, ogrom empatii     i rąk do pomocy pojawiło się gdy upadł człowiek; to była moja scena i nigdy nie zapomnę tamtego wzruszenia.

Potem już tylko pozostało pozbierać serca …. Cudownie słuchać było nie kończącej się opowieści naszych uczniów / wspieranych głosami opiekunów/    o maleńkich, wielkich dokonaniach dobra. Z pomocą Anioła Stróża wszystkie serduszka trafiły do tajemniczego białego pudła, a pudło szybko zamieniło się w świąteczną paczkę i znalazło swojego adresataJ Proszę przyjrzeć się zdjęciom, z nich dowiecie się m.in. dla kogo była paczka i kto ją otrzymał? 

Niech dobro do Was powraca.

Powrót na górę

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 15

Wczoraj 23

Tygodniowo 106

Miesięcznie 577

Razem 87992

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci