ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.

4 czerwca podczas Festynu Rodzinnego ,, Na zdrowie”, rozstrzygnięty został konkurs plastyczny ,,Sport to zdrowie”. Organizatorkami konkursu były panie: J. Jurgiel, E. Jabłonowska i A. Polubicka. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematem zdrowia i propagowania sportowego stylu życia. Wszystkie prace były piękne, oryginalne i związane z tematem. Nagrody i dyplomy wręczyła p. Dyrektor D. Rodziewicz podczas festynu. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w konkursie.

Wyniki konkursu:

I miejsce - kl. IV B, V A- pod kierunkiem p. E. Ożarowskiej

II miejsce -kl. II Norbert Kozioł – pod kierunkiem p. J. Jurgiel

III miejsce- kl. IV A- pod kierunkiem p. J. Trochimczuk

Wyróżnienia:

  1. Zespoły Rew.-Wych. A i C- pod kierunkiem p. A. Goch, p. E. Wnorowskiej- Kucharskiej
  2. OR-W- pod kierunkiem p. A. Noskowicza
  3. Kl. VI C Maksymilian Ostaszewski- pod kierunkiem p. E. Fiedorczuk

Dyplomy za udział:

  1. Kl. IV C, VI D, VIII A- pod kierunkiem p. K. Bergiel
  2. Kl. V C, VIII B- pod kierunkiem p. E. Ożarowskiej
  3. Kl. VI A- pod kierunkiem p. A. Rogalskiej
  4. Kl. VIII C- pod kierunkiem p. D. Zaniewskiej
  5. Zespół Rew.-Wych. B. - pod kierunkiem K. Targońskiej

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festynu.

poniedziałek, 20 czerwiec 2022 12:39

Lekcja otwarta "Szukamy wiosny"

Napisane przez

27.05.2022 r. odbyła się lekcja otwarta w ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim programie Aktywna Tablica. Zajęcia pt. „Szukamy wiosny” były zorganizowane w ramach Międzyszkolnej Sieci Współpracy, naszą partnerską szkołą jest Niepubliczna Szkoła Specjalna „Jasny Cel”. Lekcję z przedmiotu zajęcia rozwijające komunikowanie się poprowadziły p. Iwona Ropiak i p. Justyna Trochimczuk. Przygotowane zostały autorskie materiały wykorzystujące nowoczesne technologie w edukacji – książka do czytania uczestniczącego w formie prezentacji multimedialnej oraz interaktywne gry edukacyjne, które były prezentowane na tablicy multimedialnej. Głównym celem lekcji był rozwój sfery komunikacyjnej u uczniów, poprzez zastosowanie atrakcyjnych narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej. Przygotowane materiały uatrakcyjniły zajęcia, uczniowie wykazali się zaangażowaniem podczas wykonywania proponowanych zadań interaktywnych. Na zakończenie każdy z uczniów miał możliwość wyrażenia opinii na temat zajęć w formie ankiety online. Wszyscy przyznali najwyższe oceny w postaci emotikonów.

Zapraszamy do wspólnej nauki poprzez zabawę (link do scenariusza z lekcji otwartej wraz z interaktywnymi grami i książeczką do czytania uczestniczącego)-----> scenariusz do pobrania

 

       Dnia 08.06.2022 r. Szkoła Podstawowa Nr 46 w Białymstoku przy ul. Słonimskiej była organizatorem V Międzyszkolnego Turnieju Mini Hokeja Halowego.

     Celem rozgrywek było promowanie aktywnego stylu życia poprzez gry i zabawy rekreacyjne, rozwijanie sprawności fizycznej, wdrażanie do uczestnictwa w sportowej rywalizacji z przestrzeganiem zasad fair play oraz działania profilaktyczne na rzecz właściwego odżywiania.

     Turniej rozegrany został systemem „Każdy z każdym”. Rywalizacja sportowa odbywała się w pięciu zespołach. W ogólnej klasyfikacji nasza drużyna, w składzie: Magdalena Gołaszewska, Kamila Gorazińska, Lena Ignatowicz, Marcin Maksimowicz, Volodymyr Holubnychyi – bramkarz zdobyła III m-ce. Na zakończenie zmagań sportowych zawodnicy odebrali pamiątkowy puchar i dyplom.

Gratulujemy!

środa, 08 czerwiec 2022 00:42

Foto-video-relacja z Integracyjnego Festynu Rodzinnego

Napisane przez
4 czerwca w naszej szkole odbył się Integracyjny Festyn Rodzinny „Na Zdrowie”. Celem imprezy była integracja rodziców ze środowiskiem szkolnym, integracja rodzin ukraińskich z środowiskiem lokalnym, zachęcanie do zdrowego stylu życia, aktywności ruchowej, zintegrowanie rodziców , dzieci i młodzieży oraz włączenie wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Tradycyjnie w imprezie wzięli udział również absolwenci naszej szkoły. Dla wszystkich przewidziane były liczne atrakcje, które w tym roku utrzymane były w stylu country. Przygotowano: stoisko plastyczne i sensoplastyczne, malowanie twarzy, kolorowe i śmieszne fryzury, stoisko z balonami, zabawy z chustą animacyjną. Dla dzieci przewidziano zawody sportowe, dyskotekę. Wielką atrakcją był pokaz iluzji i spotkanie z Klaunem. Jak zawsze przygotowaliśmy dla wszystkich przekąski z grilla, słodki poczęstunek. W tym roku jednak promowaliśmy głównie zdrowe produkty spożywcze. Zachęcaliśmy do spożywania owoców i warzyw pod różną postacią.  Jak zawsze dopisała nam pogoda. Impreza była udana. Zapraszamy za rok.
 

Bardzo Udany Integracyjny Festyn Rodzinny - 04.06.2022r.

w obiektywach J. Kruszewskiegojk i A. Noskowicza an


ifr3 <--- KLIK


ifr2 <--- KLIK

piątek, 27 maj 2022 08:07

Dzień Matki w ZPS-W

Napisane przez

dm2020

Strona 2 z 87