ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
środa, 18 styczeń 2012 16:26

Spotkanie opłatkowe

Napisane przez

”Zatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw
Uciszcie Wasze myśli,
Jeśli uda wam się wsłuchać w ciszę swej duszy
To na pewno usłyszycie pukanie do drzwi
To Bóg przynosi Wam swego Syna abyście go przyjęli
Zapalcie świece, usiądźcie przy wigilijnym stole
Kolędujcie razem z nami
I świętujcie, i świętujcie…”

 

Dnia 20.12.2011 odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzień ten uświetniło przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej przygotowane przez grupę teatralną „Tacy Sami”.  Tańczące anioły, grający pastuszkowie i piękni, kolorowi królowie z darami wprowadzili zaproszonych gości w świąteczny, radosny nastrój.

piątek, 18 listopad 2011 16:27

III Integracyjny Przegląd Artystyczny

Napisane przez

Nowy sezon teatralny  zaczął się  wspaniale! Grupa „Tacy Sami” wzięła udział w dwóch przeglądach artystycznych i odniosła sukces. Nasi aktorzy wraz z instruktorami zaprezentowali przedstawienie pt. „Barwy mojego świata”, które to kolejny raz wywołało wiele wzruszeń i radości wśród publiczności.Pogoda cały październik dopisywała, pięknie było również na naszej wycieczce do Giżycka. Wyjechaliśmy wcześnie rano pociągiem, co było dla nas wielkim przeżyciem (niektórzy po raz pierwszy jechali koleją :) . Stowarzyszenie „Szansa” i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Giżycka zaprosili nas na III Integracyjny Przegląd Artystyczny „Przygoda ze sztuką”. Nasze przedstawienie bardzo się podobało, jury przeglądu przyznało nam jedną z pięciu nagród! Giżycko to piękne miasto, mamy nadzieję że uda się nam wybrać tam wiosną, by móc więcej czasu poświęcić na zwiedzanie i podziwianie Mazurskich krajobrazów.Białostockie Przedszkole Samorządowe nr 12 „Tęczowe” natomiast już po raz czwarty zorganizowało przegląd różnych form aktywności muzycznej dzieci i młodzieży, tym razem pod nazwą „Muzyczna jesień”. Tam również zaprezentowaliśmy nasze przedstawienie. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci.

Z radością wspominamy nasze występy. Teraz czas na nowe spektakle. Czekają nas nowe wyzwania. Obecnie pracujemy nad bożonarodzeniowymi jasełkami.

sobota, 14 maj 2011 17:30

Zakończenie sezonu teatralnego

Napisane przez

Grupa teatralna „Tacy Sami” działająca w Zespole Szkół nr 12 zakończyła tegoroczny sezon artystyczny. Musimy przyznać, że był on dla nas bardzo udany.Przeżyliśmy wiele wzruszających i pięknych chwil. Mamy nadzieję, że nasze przedstawienie pt. „Barwy mojego świata” również przyniosło widzom wiele pozytywnych wrażeń.  

Braliśmy udział w następujących przeglądach:

 •  7.04.2011 „I ty możesz zostać aktorem”  organizowanym przez Zespół Szkół Nr 13, gdzie nasi aktorzy Paulina Werszko i Krzysztof Naliwajko otrzymali od jury wyróżnienie za kreacje aktorskie!
 •  9.05.2011 XVIII Międzynarodowy Przegląd Zespołów Artystycznych DPS!
 • 10.05.2011 II Konkurs Tańca „Baw się i tańcz” w Bielsku Podlaskim, gdzie zajęliśmy III miejsce w kategorii inscenizacja taneczna!
 • 12.05.2011 I Konkurs Teatralny „Teatr i świat wartości”, gdzie zajęliśmy II miejsce!

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału, za ciepłe przyjęcie i wspaniałą zabawę.

Dziękujemy nauczycielom naszej szkoły za pomoc wsparcie i życzliwość.

poniedziałek, 09 maj 2011 17:35

Jasełka 2010 r.

Napisane przez

"Pójdźmy wszyscy do stajenki"

Kiedy nadchodzi czas Świąt Bożego Narodzenia, w naszej szkole tradycyjnie odbywa się uroczyste spotkanie opłatkowe. By uświetnić ten czas wspólnego śpiewania kolęd, dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń grupa teatralna "Tacy Sami" zaprosiła wszystkich na przygotowane przez siebie Jasełka.

Do udziału w przedstawieniu zaproszeni zostali również niektórzy nauczyciele i uczniowie. Wśród nauczycieli udział wzięli:

katecheta p. Henryk Goch, p. Mariola Zwolińska, Sylwia Cwalina, Joanna Jurgiel, Małgorzata Szkiłądź.

Pięknie przeżyty czas pozostał w naszych sercach.

poniedziałek, 09 maj 2011 17:31

Przegląd Grup Teatralnych 2011 r.

Napisane przez

Już po raz drugi wzięliśmy udział w Wojewódzkim Przeglądzie Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego "I Ty możesz zostać aktorem". Zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. :Barwy mojego świata" opowiadające o pięknie wokół nas, którego czasem nie zauważamy przez to ciągłe zabieganie, kłopoty i smutki. A wystarczy usiąść na trawie, dostrzec mały kwiatek i nadlatującego motyla, by wyobrazić sobie historię o...

"Barwy mojego świata" - pomysł i realizacja mgr Anna Zalewska i mgr Joanna Żarska

W spektaklu udział wzięli uczniowie:

 • Paulina Werszko (uhonorowana przez jury wyróżnieniem za rolę "Róży")
 • Krzysztof Naliwajko (uhonorowany przez jury wyróżnieniem za rolę "Motyla")
 • Janina Augulewicz
 • Paweł Jakoniuk
 • Dawid Wolański

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali w przygotowaniu przedstawienia, którzy nas wspierali i którzy nam kibicują.

Wszystkich, którzy chcieliby nas zobaczyć w przedstawieniu "Barwy mojego świata" zapraszamy na:

 • 9 maja 2011 XVIII Międzynarodowy Przegląd Zespołów Artystycznych DPS w Białostockim Teatrze Lalek
 • 12 maja 2011 "Teatr i świat wartości" SP 15 (ul. Broniewskiego 1)

 

Strona 2 z 3