ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Anna Małgorzata Samborska

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
poniedziałek, 27 czerwiec 2022 11:57

Czerwcowe działania w ramach Erasmus+

Napisane przez

W czerwcu odbył się Integracyjny Rodzinny Festyn „Na zdrowie”. Poprzedzony był intensywnymi przygotowaniami. We współpracy z nauczycielami opracowaliśmy program imprezy, wykonaliśmy dekorację. Zadbaliśmy o szereg atrakcji umilających wspólnie spędzony czas. Podczas imprezy promowaliśmy zdrowy styl życia, zachęcając do degustacji przygotowanych potraw, przekąsek i napojów. Serwowaliśmy grillowane warzywa jako zdrową alternatywę grillowania. Piekliśmy zdrowe ciasta- marchewkowe, szpinakowe, owsiane z jabłkami. Na podstawie przepisów wykonaliśmy książki ze zdjęciami do wykorzystania przez naszych uczniów. Pracą podzieliliśmy się z naszymi partnerami. Kolejnym zadaniem było odwiedzenie ekologicznego gospodarstwa. Uczniowie zapoznali się z uprawą warzyw i owoców bez użycia nawozów sztucznych. Poszerzyli swoją wiedzę na temat dbania o środowisko naturalne, życie owadów i wykorzystanie wody deszczowej do podlewania roślin. Na podsumowanie naszej pół rocznej pracy zrobiłyśmy ulotkę promującą projekt oraz zdrowe zasady jakie stosujemy go realizując.

piątek, 03 czerwiec 2022 09:08

Majowe działania w ramach programu Erasmus+

Napisane przez

W miesiącu maju w ramach projektu zajmowaliśmy się przesadzaniem roślin do ogrodu ( pomidory i zioła) i podlewaniem go . Wymagało to od nas systematyczności. Wykonaliśmy pyszne i zdrowe potrawy, takie jak: sałatka z tuńczykiem, pasta jajeczna, twarożek z rzodkiewką, sałatka owocowa, sałatka z serem feta. Z naszych przepisów powstały książki kucharskie w wersji językowej po polsku i litewsku. Zorganizowaliśmy akcję nawadnianie. Każda klasa otrzymała butelkę wody z cytryną, z których wykonała zdrową lemoniadę. Promowaliśmy także zdrowe odżywianie częstując społeczność szkolną owocami. Z naszymi partnerami spotkaliśmy się online. Podczas spotkania robiliśmy koktajl truskawkowy a oni sałatkę owocową. Miło było poznać uczestników projektu.

środa, 11 maj 2022 08:47

Przedstawienie - "Na straganie"

Napisane przez

ns

poniedziałek, 09 maj 2022 23:18

Przedstawienie - "Głodna gąsienica"

Napisane przez

gg

poniedziałek, 09 maj 2022 13:09

Kwietniowa realizacja zadań Erasmus +

Napisane przez

Miesiąc kwiecień był bardzo pracowity. Pierwszym zadaniem do realizacji było przygotowanie przedstawienia teatralnego na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie” metodą kamishibai. W tym celu udaliśmy się na miejskie targowisko aby dzieci zobaczyły jak wygląda stragan i jakie produkty można na nim kupić. Wyjazd był okazją do trenowania umiejętności robienia zakupów. Kolejnym etapem było rysowanie ilustracji do przedstawienia. Społeczność szkolna obejrzała spektakl, który został nagrodzony gromkimi brawami. Następnym zadaniem, które wykonaliśmy było założenie ogrodu warzywnego. Uczniowie wraz z opiekunami udali się do sklepu ogrodniczego po nasiona, sadzonki i narzędzia ogrodnicze. Sadzonki posadziliśmy w skrzynkach a nasiona wysialiśmy do wcześniej przygotowanego ogrodu. Dzieci systematycznie podlewają ogród i czekają na efekty swojej pracy. Podsumowaniem miesiąca było wysłanie listu do naszych partnerów ze szkoły w Wilnie. Niespodzianką dla nich były przygotowane przez uczniów puzzle wielkoformatowe ilustrujące stragan.

Strona 1 z 3