Co nowego w oddziałach rewalidacyjnych ?

Za nami wrzesień i pierwszy miesiąc roku szkolnego 2016/2017 w zespołach rewalidacyjno- wychowawczych ZS Nr 12 na ul. Krakowskiej 19. Nowości J - nowa Pani wychowawczyni  w zespole ”A” Ewa Wnorowska – Kucharska (w zespołach pozostałych bez zmian - pani Alina Wysocka i pani Anna Goch), zmiany w wizualizacji sal, dojrzalsze buzie uczniów i niezmienny entuzjazm do udziału w codziennych zajęciach pod postacią tego maleńkiego błysku  w oczach albo radosnej ekspresji; czasem jest to może tylko dla nas zauważalna zaduma , zatrzymanie się …. Mamy za sobą pierwsze w tym roku obchody „18”-stkiJ i wielkie spotkanie z całą szkolną społecznością na „owocowych” warsztatach oaz spotkanie z absolwentkąJ , wyjścia do teatru i na poglądowe spacery… Zajęcia pozalekcyjne bywają okazją do nieskrepowanej  ekspresji muzycznej  i  łagodnego odprężenia   mięśni pod rękoma masażystki.

Niektóre z tych działań utrwalone obiektywem odnajdziecie w galerii zdjęć. Podjęliśmy też postanowienie: nie rozstawać się z aparatem fotograficzny; aż żal nie utrwalonych zdarzeń, szczególnie tych podwórkowo - ogrodowych – oby tylko  nie umknęły z pamięci uczniówJ- bo  wrzesień był wyjątkowo piękny tego roku.

Czytaj dalej...

Wizyta psa

We wtorek 15.12.2015 miało miejsce kolejne spotkanie z psem w ramach zajęć dogoterapii w oddziałach rewalidacyjno-wychowawczych w Domu Pomocy Społecznej. Podczas pierwszych zajęć z udziałem psa pracowaliśmy nad przełamaniem bariery lęku przed kontaktem z psem oraz nad akceptowaniem obecności psa w bliskim otoczeniu. Kolejne spotkania to nawiązanie i pogłębianie kontaktu z psem a także kształtowanie pozytywnych emocji. Celem dydaktycznym było pobudzanie zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku i węchu.

Na zakończenie spotkania „Czarna”  wykonała  kilka ćwiczeń, które zaciekawiły naszych uczniów.

Czytaj dalej...

święto pieczonego ziemniaka

Uczniowie zespołów rewalidacyjno-wychowawczych dnia 25.09.2015 uczestniczyli w święcie pieczonego ziemniaka. Spotkanie rozpoczęły zabawy integracyjne w trakcie których na grillu pieczone były ziemniaki i wcześniej przygotowana kiszka ziemniaczana. Wspólna degustacja wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Dużo radości sprawiły też konkursy i zabawy z chustą animacyjną. Spotkanie zakończyło się relaksacją przy łagodnych tonach muzyki i smakowaniem domowych rogalików i ciasteczek.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 7

Wczoraj 13

Tygodniowo 71

Miesięcznie 222

Razem 80114

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci