VII Wiosenny Festyn w Ogrodzie Szkolnym

7 czerwca 2018r. odbył się "VII Wiosenny Festyn w Ogrodzie Szkolnym" .Imprezę uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Dorota Rodziewicz, zapraszając do wspólnej zabawy. Przygotowany przez organizatorów program dostarczył uczestnikom wielu atrakcji.  Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowało szkolne koło teatralne „Razem możemy więcej” w montażu muzyczno-ruchowym „Smerfne opowieści”. Nie zabrakło stałych punktów festynu jak malowanie twarzy, wspólne malowanie obrazu, muzykowanie, zabawy ruchowe. Przygotowano również konkurs muzyczny „Jaka to melodia”. Tegoroczną imprezę  uświetniły charytatywne występy zespołów  "Fokus" z liderem Zbyszkiem Perkowskim, oraz zespół „Imperium”.  Dalszą oprawę  muzyczną zapewnił absolwent naszej szkoły  "DJ  Marcin".  Podczas imprezy nie zabrakło przysmaków z grilla, pysznej babki ziemniaczanej oraz bajecznie słodkich ciast przygotowanych przez wspaniałe mamy.

Czytaj dalej...

Innowacja pedagogiczna "Magiczny świat polskich legend"

W roku szkolnym 2017/2018 kilkoro uczniów ZPS-W w Białymstoku wzięło udział w innowacji pedagogicznej „Magiczny świat polskich legend”. W jej trakcie poznali 9 legend, związanych z największymi miastami i krainami Polski. Dzięki paskom zdaniowym złożonym z symboli PCS, również niemówiący uczniowie samodzielnie odpowiadali na pytania do tekstu. Każdemu spotkaniu towarzyszyła mapa Polski, by poznane miasta na niej zlokalizować i oznaczyć. Temu wszystkiemu towarzyszyła przy tym dobra zabawa uczestników i prowadzących!

Czytaj dalej...

Wspomnienia z Turnusu Rehabilitacyjnego

W dniach od 21.05.2018 do 03.06.2018 uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i absolwentami uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym Grażyna położonym w nadmorskiej miejscowości Międzywodzie. W czasie pobytu  uczestnicy i opiekunowie korzystali z wielu form rehabilitacji między innymi: masaż klasyczny, magnetoterapia, krioterapia, hydromasaż, aquavibron, mata masująca, pas masujący, laseroterapia, tlenoterapia, aromaterapia, fotel masujący, fototerapia, viofor JPS, lampa Sollux, elektrostymulacja, ultradźwięki, ćwiczenia ogólnousprawniające, siłownia, sauna, jacuzzi. Jedną z atrakcji była wycieczka autokarowa po wyspie Wolin, Jezioro Turkusowe, osada wikingów, Międzyzdroje. Najmłodsi uczestnicy mogli aktywnie spędzić czas na placu zabaw- kulkoland. Podczas turnusu nie zabrakło również rozrywki w formie wieczorków tanecznych przy muzyce na żywo. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy codziennie spacerować brzegiem morza i podziwiać nadmorską przyrodę.   Wyjazd na turnus jest świetną formą integracji rodzin, czasem oderwania się od trudnej codzienności. Uczestnikom tegorocznego turnusu dziękujemy za, wspólny wyjazd do Międzywodzia oraz za stworzenie wspaniałej atmosfery w duchu integracji, wzajemnej pomocy i życzliwości.                                                                                                                                              

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 29

Wczoraj 25

Tygodniowo 97

Miesięcznie 390

Razem 82322

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci