Lekcja w Głównym Urzędzie Statystycznym w Białymstoku

Dnia 12 kwietnia 2018r. grupa naszych uczniów pod opieką nauczycieli, wybrała się na "lekcję" do Głównego Urzędu Statystycznego w Białymstoku. Podczas wizyty przedstawiono nam podstawowe informacje o funkcjonowaniu, pracy i obowiązkach GUS. Na zajęciach warsztatowych, przemiłe panie wprowadziły naszych podopiecznych w zawiły świat statystyki poprzez sporządzenie prostych wykresów i tabel. Na zakończenie przygotowano nam słodki poczęstunek a uczniowie otrzymali dyplomy, upominki piłki, notesy i długopisy. Naszym uczniom bardzo podobały się zajęcia przygotowane przez pracowników urzędu. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie :-)

Czytaj dalej...

X Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego "Zwyciężyć Siebie"

Dnia 14.04.2018 r. Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku był organizatorem  X Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego "Zwyciężyć Siebie".
Z naszej szkoły w zawodach wziął udział uczeń Marcin Maksimowicz,  zdobył V miejsce.
                                                                                                         Gratulujemy!              
Czytaj dalej...

WYBIERAMY WODĘ!

22 marca 2018r. obchodziliśmy Dzień Wody. Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Społecznej Kampanii Edukacyjnej „Wybieram Wodę”, która jest wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dioterapii.

Głównym celem uroczystości było uświadomienie uczniom znaczenia wody w przyrodzie, rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią, przeprowadzanie eksperymentów z wodą, promowanie zachowań prozdrowotnych poprzez zapoznanie uczniów z rolą prawidłowego nawodnienia organizmu co stanowi podstawę działań mających na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, odpowiadali na przygotowane zagadki, również z wykorzystaniem komunikacji alternatywnej, pracowali zespołowo podczas warsztatów  o wodzie. Nie zabrakło również ciekawych eksperymentów.

Zorganizowany został również szkolny konkurs plastyczny „Świat w kropelce wody”, na który wpłynęły piękne prace naszych uczniów, wszyscy laureaci zostali obdarowani dyplomami oraz upominkami.

„Dzień wody” dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, na zakończenie wszyscy mogli napić się wody przygotowanej z dodatkiem owoców.

Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do promowania właściwych nawyków prozdrowotnych i prawidłowego nawadniania organizmu każdego dnia.

My zdecydowanie WYBIERAMY WODĘ!    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Organizatorki akcji:

Dorota Zaniewska

Justyna Trochimczuk

Ewa Fiedorczuk

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 29

Wczoraj 25

Tygodniowo 97

Miesięcznie 390

Razem 82322

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci