Wycieczka do parku i zoo

Dnia 11 października 2018 r. nasi uczniowie w ramach realizowanego szkolnego projektu edukacyjnego pt. „Badacze przyrody i przyjaciele drzew” wyruszyli w poszukiwaniach pięknej polskiej złotej jesieni do Parku Zwierzynieckiego oraz białostockiego ZOO „Akcent”. Wspólna wycieczka była świetną okazją do poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, odkrywanie. Park i zoo z różnorodnymi gatunkami roślin i zwierząt to najlepsze miejsca na odkrywanie i poznawanie otaczającej nas fauny i flory. Praktyczne zajęcia poza salą lekcyjną pozwalają nie tylko na głębszy rozwój takich procesów jak myślenie, pamięć, spostrzeganie, ale również są okazją do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dzięki nim w sposób bezpośredni uczeń poznaje otaczający świat. Wycieczka dostarczyła wielu pozytywnych przeżyć, wzbudziła ciekawość i chęci do dalszego badania przyrody.

Zapraszamy do galerii zdjęć :-)

Czytaj dalej...

Szkolna akcja sadzenia wrzosów :-)

Przyroda we wrześniu obdarza nas pięknymi barwami: kwiaty, liście, owoce i warzywa cieszą oko ciepłymi kolorami. My postanowiliśmy dodać ich jeszcze więcej sadząc wrzosy w sąsiedztwie ziół, które właśnie znalazły swoje miejsce na nowej rabacie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uczniowskich fascynacji ogrodniczych, a także do zwiedzania na „żywo” nowego zioło-wrzosowiska.

Czytaj dalej...

Z wizytą w sadzie

W miesiącu wrześniu odbyły się dwa wyjazdy naszych uczniów do sadowników w Fastach. W programie odbyło się spotkanie z sadownikiem , który opowiedział uczniom na czym polega praca w sadzie. Dzieci mogły obserwować zbiory jabłek, dotykali a także próbowali różnych gatunków tego owocu. Miłą niespodzianką było przygotowane przez właścicieli sadu ognisko z kiełbaskami, przy którym miło spędziliśmy czas. Na pożegnanie otrzymaliśmy skrzynkę jabłek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 29

Wczoraj 25

Tygodniowo 97

Miesięcznie 390

Razem 82322

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci