Kwiatowy egzamin :-)

Przeglądając zdjęcia z wrześniowych zajęć w ogrodzie szkolnym zachwyciłam się zachwytem naszych uczniów… Zachwyciłam się ich zachwytem dla kwiatów… Mamy ich w odgrodzie niemało. Jedne rozrosły się  przy wejściu do szkoły, inne schowały za jej murami, a jeszcze inne wyrastają z rabatów rozrzuconych tu i tam albo zajmują miejsce w pniu zwalonego  starego drzewa. Trochę trudniej wypatrzeć kwitnące zioła. Kiedy pozwoli się dzieciom na samodzielne wędrowanie po podwórku i niekierowane doświadczanie jego przestrzeni, kiedy pójdzie się za ich wzrokiem, szczególnie tych jadących na wózkach,  kierunek kwiaty będzie tym bardzo częstym… Uczta dla wzroku, dotyku i węchu w jednym. Kwiatowy bezbłędny sprawdzian funkcjonowania zmysłów na szóstkęJ. Proszę otworzyć galerię zdjęć i popatrzeć…

Pochylona nad kwiatami głowa.

Wyciągnięte do kwiatów ręce.

Wciśnięty w kwiatek nosek.

Buzia muskająca jego płatki.

Oczy obejmujące kształt i kolor.

Postać roziskrzona radością.

Nogi, które chcą bliżej i bliżej nich.

Jesienne zwyczajne-niezwyczajne w pięknie swym kwiaty wciąż jeszcze kwitną nie tylko na naszym podwórku i zapraszają do wyjść i pochylania się nad nimi.

 

Czytaj dalej...

Spotkanie z policjantkami

Dnia 25.09.2018r. naszą  szkołę odwiedziły Panie policjantki z Komendy Miejskiej w Białymstoku. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia  wiedzy z zakresu bezpieczeństwa zarówno w domu jak i w drodze do szkoły, ze szkoły.

Serdecznie dziękujemy gościom za wizytę w naszej placówce.

Czytaj dalej...

Wycieczka do Parku Leśnego w Poczopku

Czwartek, 20 września był dniem tegorocznej szkolnej wycieczki do Poczopka w Nadleśnictwie Krynki. Miejsce to malowniczo położone w środku parku leśnego  powitało nas piękną pogodą oraz zaprosiło do kontaktu z przyrodą. Atrakcji było wiele. Uczniowie obejrzeli ekspozycję zwierząt występujących w Puszczy Knyszyńskiej. Wsłuchiwali się w odgłosy  lasu, np. śpiew ptaków. Z bliska obserwowaliśmy bociany pozostające w naszym kraju na zimę pod opieką człowieka. Obserwowaliśmy też dużą grupę sów. Spacer parkiem zachęcił niektórych śmiałków do przejścia po jednym z malowniczych mostków nad wodą. Dokumentuje to galeria zdjęć. Atrakcją był też Park Megalitów, skał ułożonych w formie kręgu gdzie każdy z uczestników wycieczki – zgodnie z legendą – mógł podładować energię i w pełni pozytywnych sił wrócić do szkoły, domu.

Na zakończenie odpoczywaliśmy przy ognisku, piekąc kiełbaski, smakując babkę ziemniaczaną przygotowaną przez panie kucharki oraz drożdżówkę przygotowaną przez klasę Pani K. Siemienowicz. Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom oraz Paniom pomagającym za wsparcie w organizacji wycieczki, a Nadleśnictwu Krynki za wspaniałą lekcję przyrodniczą i okazję do obcowania z naturą w tak cudownym miejscu.

     Organizatorki-Panie: Bożena Dąbrowska, Anna Goch, Ewa Wnorowska-Kucharska

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 29

Wczoraj 25

Tygodniowo 97

Miesięcznie 390

Razem 82322

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci