• Kontrast
 • Tekst
 • Powiększenie
 • Skalowanie treści 100%
 • Aa Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%

Laboratorium kuchenne - #LaboratoriaPrzyszlości

Dodano: 06.02.2023

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasi uczniowie mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu AGD i pod okiem p. Katarzyny Siemienowicz i p. Olgi Ziółkowskiej rozwijać swoje umiejętności kulinarne. Z pomocą nowoczesnego miksera piekliśmy ciasta. Hitem okazały się ulubione przez uczniów i kadrę drożdżowe rogaliki. Zmienialiśmy tylko nadzienie. Nakładka na robot kuchenny ułatwiła nam tarkowanie ziemniaków. Placki wyszły szybko i smacznie. A nasza lodówka z zamrażarką pozwoliła nam przechowywać warzywa, owoce, chleb. W naszym kuchennym laboratorium nic się nie marnuje. Zajęcia w naszym szkolnym aneksie kuchennym to smaczna przyjemność .

Dzień Babci i Dziadka

Dodano: 21.01.2023

Cały tydzień czekaliśmy na niezwykle wyjątkowych Gości, na was drogie Babcie i kochani Dziadkowie 😀Wreszcie 19 stycznia 2023 r. powitaliśmy Was w naszych szkolnych progach, z radością w sercach i pewną dozą ekscytacji, bowiem niektórzy z Was przyszli tu pierwszy raz. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka rozpoczęliśmy wspólnym muzycznym powitaniem oraz życzeniami, które złożył w imieniu wszystkich wnuków uczeń Marcin Maksimowicz. Następnie odbyła się prezentacja instrumentalno-muzyczna do utworu z filmu „Amelia” oraz baletu D. Szostakowicza, podczas której uczniowie akompaniowali na dzwonkach, trójkątach, metalofonie i ksylofonie. Po tym jak ta cudowna muzyka otuliła nas swoim pięknem udaliśmy się w podróż w czasie- do dawnych zabaw naszych Babć i Dziadków. Gra w klasy, chowanego, ciuciubabkę, hula-hop czy popularna niegdyś „zośka” zagościły na naszym spotkaniu i dzieci spontanicznie zaprezentowały zapomniane już w dzisiejszych czasach zabawy. Przybyli Goście otrzymali drobne upominki od swoich wnuków: laurki, zakładki do książek i ręcznie wykonane serduszka prosto z naszej szkolnej pracowni ceramicznej. Zanim wróciliśmy do codziennych spraw zaśpiewaliśmy jeszcze wspólnie kolędę „Gore gwiazda Jezusowi” oraz uwieczniliśmy nasze spotkanie na międzypokoleniowej sesji fotograficznej. Dziękujemy Wam kochani Goście za odwiedziny i zapraszamy częściej. Zapraszamy do fotogalerii :-)

Organizatorki: Alicja Olech i Justyna Trochimczuk

Występ na XVIII Ekumenicznym Konkursie Kolęd

Dodano: 14.01.2023

Śpiewajcie Panu, bo uczynił wzniosłe rzeczy!

Niech to będzie wiadome po całej ziemi.

                                                      (Iz. 12,5)

      12 stycznia 2023 r. nasi uczniowie: Kamila Gorazińska, Magdalena Gołaszewska oraz Volodymyr Holubnychyi, pod kierunkiem pana Jerzego Kruszewskiego i przy akompaniamencie akordeonu, wystąpili w XVIII edycji Ekumenicznego Konkursu Kolęd, organizowanego przez Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Serdecznie gratulujemy pięknego występu:-)

"Odlotowy pokaz" sów

Dodano: 12.01.2023

11 stycznia 2023 r. odwiedził nas p. Dawid z firmy ODLOTOWE POKAZY z mini ZOO z Niewiadomej k. Sokołowa Podlaskiego w towarzystwie niezwykłych gości, a mianowicie trzech rodzajów sów: płomykówki, puszczyka i sowy śnieżnej. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska tym wyjątkowym ptakom, które zachwyciły nas swoim wyglądem i charakterem. Dowiedzieliśmy się też jakie zwyczaje ma sowa i czym się żywi. Zapraszamy do naszej „ODLOTOWEJ” GALERII ZDJĘĆ 🦉

Spotkanie z edukatorką leśną

Dodano: 11.01.2023

      Dnia 9 stycznia 2023r. gościliśmy Panią Annę Jarząbską, edukatorkę leśną z Ośrodka Edukacji Leśnej JAGIELLOŃSKIE w Białowieży. Rozmowa o lesie i jego mieszkańcach oraz kontakt z naszymi drzewami 🌲🌲🌲wprawiły wszystkich w dobre samopoczucie.

Dziękujemy Pani Aniu za wizytę.

Orszak Trzech Króli

Dodano: 05.01.2023

     Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Orszaku Trzech Króli jako reprezentantów Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczych w Białymstoku. Spotykamy się przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki o godzinie 11.45 aby następnie wspólnie dołączyć do Orszaku Trzech Króli, który formować się będzie obok Archikatedry Białostockiej.

Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "Zwierzaki-Cudaki"

Dodano: 04.01.2023

      Uczniowie naszej szkoły – Lena Ignatowicz, Julia Dąbrowska, Michał Boczko, Kacper Pankiewicz, Michał Ochrymiuk, Norbert Kozioł, Paweł Gniedziejko i Kamil Jarmołowicz zdobyli nagrody oraz wyróżnienia w międzyszkolnym konkursie plastyczno-fotograficznym „Zwierzaki- Cudaki”, organizowanym przez świetlicę szkolną w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Białymstoku. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a zdobywcy nagród dodatkowo bilety wstępu do Fabryki Misia. Prace konkursowe należało wykonać z materiałów naturalnych, darów jesieni tj. kasztanów, żołędzi, liści, jesiennych kwiatów, warzyw. Powstały niezwykłe, bardzo kreatywne prace, wykonane pod kierunkiem p. Edyty Ożarowskiej, p. Emilii Muśko, p. Joanny Jurgiel, p. Anny Goch, p. Doroty Zaniewskiej i p. Justyny Trochimczuk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową

Dodano: 03.01.2023

Grupa B Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego bierze udział w otwartym konkursie na szopkę bożonarodzeniową, którego organizatorem jest Miasto Białystok - Prezydent Miasta Białegostoku.

ŻYCZENIA

Dodano: 20.12.2022

 

 

Współpracujemy

 • Erasmus+
 • Fundacja Drzewo i Jutro
 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
 • Leroy Merlin
 • Chronimy Dzieci
 • Fundacja Sedeka
 • Olimpiady Specjalne
 • Szkoła Współpracy
 • Stowarzyszenie RMW

  © Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Powrót do góry