• Kontrast
 • Tekst
 • Powiększenie
 • Skalowanie treści 100%
 • Aa Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%

PRACOWNIA CERAMICZNA

Dodano: 14.01.2023

       Już od ponad dwóch lat w naszej szkole prężnie działa i rozwija się pracownia ceramiczna. Zajęcia prowadzone są tu przez panią Edytę Ożarowską w ramach zajęć rozwijających kreatywność i zajęć rewalidacyjnych. Z gliny możemy dowolnie tworzyć w sposób zamierzony jak i przypadkowy. Dzięki temu zajęcia z gliną mają funkcję terapeutyczną, mogą stanowić pomoc w walce ze stresem, gdyż odprężają, rozładowują napięcia, wyciszają. Nasi uczniowie poprzez wałkowanie, ugniatanie, wyciskanie gliny doskonalą sprawność manualną, koordynację wzrokowo- ruchową, a satysfakcja i radość z efektu pracy wzmacnia poczucie własnej wartości. Wykonane dzieła uczniowie wręczają swoim bliskim przy okazji urodzin, świąt okolicznościowych itp. W pracowni odbywają się również warsztaty dla rodziców i nauczycieli, aby jak najszersze grono naszej społeczności mogło poznać jak wspaniałą dziedziną sztuki jest ceramika. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Ogólnopolska Konferencja dla Wolontariuszy i Opiekunów Klubu Ośmiu w Białymstoku pt. "Wolontariat daje MOC"

Dodano: 12.01.2023

W grudniu odbyła się Ogólnopolska Konferencja dla Wolontariuszy i Opiekunów Klubu Ośmiu w Białymstoku pt. "Wolontariat daje MOC". Nasza placówka była współorganizatorem, a konferencje prowadziła między innymi nasza Pani Dyrektor Anna Samborska.

Kontynuacja zajęć na basenie

Dodano: 10.12.2022

  W roku szkolnym 2022/2023 w zajęciach z hydroterapii uczestniczy 10-ro uczniów naszej szkoły. Serdecznie witamy nowych członków grupy: Lenę, Norberta, Volodymyra. Zajęcia prowadzą: p. Jabłonowska Edyta, p. Jurgiel Joanna, p. Polubicka Anna

Powstanie wolontariatu

Dodano: 05.12.2022

W naszej szkole powstał i  bardzo aktywnie działa, nowo powołany klub. Klub Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, to program wychowawczy Fundacji " Świat na TAK".
Od września 2022r. nasza młodzież włączyła się już w wiele akcji. Miedzy innymi :

"Podaruj odrobinę ciepła". -  zbiórka świeczek, parafiny, wosku - czyli wszystkiego czego można użyć do zrobienia podgrzewaczy. Najmniejsze resztki, które może zalegały  szufladach, zostały  przekazane na Ukrainę i przerobione na podgrzewacze,  dla wojska
i ludności cywilnej .

Dołączyliśmy do wspólnej akcji, organizowanej przez Fundację Fors-itis w Białymstoku

"PODZIEL  SIE CHLEBEM Z UKRAINSKIM ŻOŁNIERZEM". Zorganizowano  zbiórkę żywności, która została przekazana potrzebującym żołnierzom, walczącym o wolność Ukrainy i ludności cywilnej na wyzwolonych terenach .Kolejna akcja do której dołączyła nasza spoleczność to "Podaruj kredkę-namaluj Nowy Swiat" -zebrane materaly plastyczne pojechały do  Domu Dziecka pod Kijowem .Nasi wolontariusze dbają również o zwierzęta.
4 października w Światowy Dzień Zwierząt zorganizowali  zbiórkę dla  potrzebujących zwierząt. Karma, koce zostały przekazane do Schroniska dla zwierząt w Sokółce. 

W grudniu w naszym szkolnym ogrodzie umieścimy karmniki dla ptaków zrobione przez naszych wolontariuszy! Dziękujemy i trzymamy kciuki za kolejne działania.

 

VIII Podlaski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

Dodano: 19.11.2022

Dnia 17.11.2022 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Białymstoku przy ul. Zwierzynieckiej odbył się VIII Podlaski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.

Organizatorem imprezy był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Podlaskie oraz Klub Sportowy „Maratończyk”.

Celem spotkania było: popularyzacja lekkiej atletyki jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, podsumowanie efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych uzyskanych w czasie treningów, rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w Regionie Podlaskim i integracja ze społeczeństwem.

Z Klubu Sportowego „Delfin” w mityngu udział wzięło jedenaścioro zawodników:

1. Magdalena Gołaszewska

- Bieg na 200 m I m-ce

- Pchnięcie kulą I m-ce

2. Kamila Gorazińska

- Bieg na 100 m IV m-ce

- Pchnięcie kulą I m-ce

3. Lena Ignatowicz

- Bieg na 50 m II m-ce

- Rzut piłeczką palantową IV m-ce

4. Bartłomiej Grabiński

- Wyścig na 200 m I m-ce

- Pchnięcie kulą I m-ce

5. Marcin Maksimowicz

- Bieg na 200 m II m-ce

- Pchnięcie kulą III m-ce

6. Kacper Pankiewicz

- Bieg na 100 m II m-ce

- Rzut piłeczką palantową II m-ce

7. Norbert Kozioł

- Bieg na 100 m IV m-ce

- Rzut piłeczką palantową III m-ce

8. Volodymyr Holubnychyi

- Bieg na 100 m I m-ce

- Pchnięcie kulą III m-ce

9. Maksymilian Ostaszewski

- Bieg na 100 m V m-ce

- Rzut piłeczką palantową II m-ce

10. Kacper Danilczuk

- Bieg na 100 m IV m-ce

- Rzut piłeczką palantową V m-ce

11. Wiktor Zarzecki

- Bieg na 100 m IV m-ce

- Rzut piłeczką palantową III m-ce

Z Klubu Sportowego „Szansa” w mityngu startowało dwóch uczniów naszej szkoły:

1. Jakub Gutowski

- Bieg na 100 m I m-ce

- Pchnięcie kulą II m-ce

2. Wiktor Kulikowski

- Bieg na 100 m III m-ce

- Pchnięcie kulą IV m-ce

Trenerzy: Dąbrowska Bożena, Jabłonowska Edyta, Polubicka Anna, Szymańska Krystyna.

Szkolne Koło PCK "Piękne serca"

Dodano: 31.10.2022

Szkolne Koło PCK "Piękne serca" od października do marca prowadzić będzie program edukacyjny "Dziel się uśmiechem". Jest to ogólnopolski program, który Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej proponują uczniom klas I - III od 2013 roku. W tym roku, po raz pierwszy programem są objęci uczniowie naszej szkoły - klasy 1-2a oraz 2-3a. W ramach działań edukacyjnych programu zaprosiliśmy pracowników Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych, którzy wspaniale wytłumaczyli nie tylko klasom I - III, ale również większemu gronu społeczności szkolnej, jak dbać o zęby. Nasi uczniowie mieli okazję poznać zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedzieć się, jak zapobiegać próchnicy zębów. Dziękujemy za niezapomniane wrażenia i świetną zabawę! Szczególne ukłony dla Pani Dyrektor Anny Samborskiej, która wspierała nas w tym przedsięwzięciu oraz dla Pani Dyrektor Grażyny Citko, której pracownicy i uczennica poprowadzili tę ważną lekcję. Dziękujemy! Szkolne Koło PCK "Piękne serca".

Integracyjny Piknik Olimpiad Specjalnych #BądźFIT – Warszawa 2022 r.

Dodano: 03.10.2022

W dniach 29-30 września 2022 r. zawodnicy Klubu Sportowego „Delfin” wzięli udział w Integracyjnym Pikniku Olimpiad Specjalnych #BądźFIT. Impreza odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Elektoralnej 12/4 w Warszawie.

Piknik miał charakter integracyjny oraz rekreacyjny, polegał na różnorodnych aktywnościach fizycznych. Był fitness, zumba, quiz olimpijski, konkurencje sportowe na boisku szkolnym, zajęcia sensoryczne, ścieżka zdrowia, gry i zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania, gra miejska połączona ze zwiedzaniem Warszawy. Wszystko odbywało się w zdrowej sportowej rywalizacji.

Dziękujemy organizatorom – Olimpiadom Specjalnym Polska Mazowieckie.

Trenerzy: p. Edyta Jabłonowska, p. Anna Polubicka

Zakończenie roku szkolnego 2021/22

Dodano: 17.06.2022

Zamykamy rok szkolny 2021/2022. Dziękujemy wszystkim za zaufanie i regularne uczęszczanie na zajęcia. Dzięki Olimpiadom Specjalnym Polska Podlaskie mieliśmy możliwość całorocznego treningu na pływalni.

Zajęcia na pływalni

Dodano: 27.02.2022

W roku szkolnym 2021/2022 kontynuowane są zajęcia na pływalni, w których uczestniczy 9-ro uczniów naszej szkoły.

Gimnastyka wodna służy nie tylko celom sportowym, ale także użytkowym, zdrowotnym, higienicznym i leczniczym. Zdrowie, dobre samopoczucie oraz zwiększenie wydolności organizmu to podstawowe korzyści płynące z uprawiania pływania. Rozluźnienie i odciążenie poprawia koordynację nerwowo mięśniową oraz odpręża psychicznie. Stymulacja termiczna hartuje organizm. Zmienność stylowa pozwala harmonijnie rozwijać wszystkie mięśnie posturalne odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała.

Cele ogólne:

 • Propagowania pływania wśród uczniów
 • Dbanie o rozwój fizyczny uczniów i ich sprawność fizyczną
 • Poprawa wydolności organizmu
 • Wzmocnienie konstrukcji szkieletu kostnego
 • Nauka pływania i oswojenie uczniów ze środowiskiem naturalnym
 • Zachęcanie uczniów do spędzania wolnego czasu na zajęciach sportowych
 • Zachęcanie do pływania rekreacyjnego
 • Przygotowanie uczniów do udziału w zawodach sportowych
 • Korekta wad postawy

Zajęcia prowadzą: p. Edyta Jabłonowska, p. Anna Polubicka

Współpracujemy

 • Erasmus+
 • Fundacja Drzewo i Jutro
 • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
 • Leroy Merlin
 • Chronimy Dzieci
 • Fundacja Sedeka
 • Olimpiady Specjalne
 • Szkoła Współpracy
 • Stowarzyszenie RMW

  © Wszystkie prawa zastrzeżone.

  Powrót do góry